Porażka po beznadziejnej grze…

Linia autowa

 

 

Piąta ligowa porażka zawodników Kłosa

 

 

Kłos Łysa Góra   –  Korona Niedzieliska  0-3  (0-1)

Relacja z meczu, także w poniedziałkowym dodatku sportowym Dziennika Polskiego

Bramki:

0-1 Mazur ’35

0-2 Gawłowicz ’57

0-3 Stachowicz ’74

Sędziował: Marek Szczecina (KS Tarnów)

Żółta kartka: K. Kuciel (Korona)

Widzów: 50

KŁOS: Rzepa – Widło, Michałek, Mirek, Nowak – Koczwara, M. Kutek (63. Mytnik), Śliwa, Marmol – Stachelek (46. Bodzioch), Ogar (77. Stolarz).

Korona: Szczupak – Kostuch, J. Kuciel, Wróbel, Krupa (77. Zadęcki) – Hanek (68. Madej), Miszczuk, Mazur, Stachowicz – K. Kuciel (72. Domagała), Gawłowicz.

– Po słabej grze, piątej ligowej porażki doznali zawodnicy z Łysej Góry, o ile w pierwszej części spotkania dotrzymywali tempa rywalom, tak w drugiej odsłonie przewaga należała do przyjezdnych, którzy stworzyli sobie więcej sytuacji podbramkowych.  W 29 min. po potężnym strzale Marmola sprzed pola karnego, zmierzającą piłkę pod poprzeczkę na róg odbił Szczupak. W 35 min. defensorzy Kłosa wybijali piłkę spod własnej bramki tak, że ta znalazła się pod nogami Mazura, który bez namysłu oddał strzał z 25 m. w tzw. „długi róg”  i zmusił do kapitulacji Rzepę.  Po zmianie stron Szczupaka niepokoili:  M. Kutek (46 min.), ale jego próba padła łupem golkipera Korony, a w 48 min. bramkarz przyjezdnych, końcówkami palców na róg odbił piłkę po strzale Marmola z 18 m.  W 57 min. strata piłki przez gospodarzy na środku boiska, Miszczuk zagrał z głębi pola prostopadle do Gawłowicza, ten sytuacji „sam na sam” z Rzepą nie zmarnował i posłał piłkę tuż przy słupku, podwyższając na 0-2.  W 74 min. po dograniu z lewej strony boiska w pole karne, pozostawiony bez opieki Stachowicz trafił z 8 m. do pustej niemalże bramki, ustalając rezultat spotkania.  Zwycięstwo zespołu z Niedzielisk mogło być bardziej okazało, jednak Miszczuk nie wykorzystał rzutu karnego podyktowanego za faul na nim.  Rzepa obronił strzał zawodnika Korony.

Pozostałe mecze 7 kolejki:

Victoria Porąbka Usz. – Iskra Łęki  – nie odbył się z powodu złego stanu boiska

Poręba Spytkowska – Sokół Maszkienice  –  nie odbył się z powodu złego stanu boiska

Start Biadoliny Szlach. – Błękitni Przyborów  3-0

Arkadia Olszyny – Victoria Bielcza  3-2

Tymon Tymowa – Pogórze Gwoździec 1-4

Iva Iwkowa – Strażak Mokrzyska 0-2

T A B E L A

(90 Minut)