Inauguracyjny falstart Kłosa

Porażka

 

 

 Wyjazdowa porażka Kłosa na inaugurację sezonu

 

 

 

Victoria Bielcza – Kłos Łysa Góra  4-1 (1-1)

Bramki:

1-0 Łazarz ’17

1-1 Śliwa ’44

2-1 K. Wójcik ’71

3-1 Łazarz ’74

4-1 K. Wójcik ’78

Widzów: 110

Żółte kartki:  Prus, Bogusz (Victoria B.) – Marmol (Kłos) dwie.

Czerwona kartka: Marmol (Kłos) – 90 min.  (w konsekwencji dwóch żółtych).

Sędziował: M. Górka (Tarnów)

KŁOS: Rzepa – Matura, Widło, Marmol, Mirek (44. J. Sacha) – Nowak (72. Bodzioch), Koczwara, M. Kutek (81. Mytnik), Czyż – Śliwa, Gaweł (81. K. Sacha).

Victoria B.: Książek – A. Wójcik (37. Gajec), Pabian, Prus, Kuk (71. Staśko) – Gibała (46. Widła), Łazarz, Rogusz, Pagacz – K. Wójcik, Bogusz (89 Karasiewicz).

 – Od wysokiej porażki rozpoczęli sezon piłkarze Kłosa, choć pierwsza połowa w ogóle na to nie wskazywała.  Drużyna z Łysej Góry prowadziła wyrównaną walkę w pierwszych trzech kwadransach z faworyzowaną drużyną Victorii. Pojedynek toczył się w szybkim tempie, szczególnie w pierwszej odsłonie.  W 5 min. z woleja nad poprzeczką strzelał Łazarz.  Trzy minuty później ten sam zawodnik usiłował zaskoczyć golkipera Kłosa strzałem w dolny róg bramki, ale Rzepa był na posterunku i schwytał piłkę.  W 17 min.  gospodarze objęli prowadzenie, po akcji całego zespołu, Łazarz wbiegł w pole karne i po jego próbie piłka odbiła się od zawodnika Kłosa i wpadła do bramki, zupełnie myląc w tej sytuacji Rzepę. W 21 min. mocny strzał Gibały, zmierzający w światło bramki, nad poprzeczkę przeniósł Rzepa.  W 36 min.  dokładne podanie Czyża do Gawła, ten zdecydował się  na uderzenie z  20 m.  lecz piłka poszybowała nad poprzeczką. W 38 min. lewą stroną pola karnego zaatakował Marmol, który zdołał oddać strzał z ostrego kąta, lecz nie sprawił on problemów bramkarzowi miejscowych. W  41 min. Śliwa strzelał w tzw. długi róg, lecz chybił nieznacznie.  W 44 min. grający przez chwilę w  dziesiątkę Kłos, wobec kontuzji Mirka, doprowadził do wyrównania; Czyż „obsłużył” dokładnym podaniem Śliwę, ten znalazł się w sytuacji sam na sam z Książkiem i strzałem po ziemi w dolny róg bramki doprowadził do remisu.   Jeszcze przed gwizdkiem arbitra, oznajmiającym koniec pierwszej części spotkania  stuprocentową okazję strzelecką miał, debiutujący w zespole Koczwara, mając przed sobą tylko golkipera Victorii trafił piłką prosto w niego.

 W drugiej połowie tego meczu, przyjezdni popełnili szkolne błędy w defensywie, które bezkarnie wykorzystali miejscowi i zaaplikowali rywalom trzy bramki, co pozwoliło zainkasować komplet punktów.  W 53 min. rzut rożny wykonywał Łazarz, w polu karnym do główki wyskoczył Pabian, ale nieczysto trafił w piłkę  i ta przeleciała wzdłuż linii.  W 66 min. Kłos kolejny raz był bliski objęcia prowadzenia;  dogodną sytuację miał  Śliwa, który otrzymał piłkę za obrońców Victorii,  zawodnik Kłosa usiłował głową skierować ją do bramki, nad wychodzącym z niej bramkarzem, ale do szczęścia zabrakło dosłownie kilkudziesięciu centymetrów i piłka spadła tuż za bramką.   W 68 min. mocne uderzenie z rzutu wolnego Gawła, nad poprzeczkę przeniósł Książek i goście wznawiali grę od rzutu rożnego.  W 71 min. piłkę w pole karne dostał niepilnowany K. Wójcik, który uderzył na bramkę bez zastanowienia, futbolówka wylądowała pod poprzeczką po ładnym uderzeniu młodzieżowca gospodarzy i było 2-1 na korzyść Victorii.   W 74 min. piłkę na 6 m. dostał z prawego skrzydła K. Wójcik, jego uderzenie na bramkę trafiło w Łazarza… od którego odbita piłka wpadła do bramki i miejscowi cieszyli się z prowadzenia 3-1.  Kilka chwil później K. Wójcik mimo asysty aż trzech zawodników Kłosa, zdołał skierować piłkę do siatki, ustalając tym samym rezultat spotkania na 4-1. W 84 min. Kłos  dość szczęśliwie wybronił się kiedy to piłka odbiła się od poprzeczki, a na bramkę strzelali Pagacz i K. Wójcik.

Pozostałe wyniki 1. kolejki:

Piast Czchów – Strażak Mokrzyska 1-3

Victoria Porąbka Usz. – Iva Iwkowa 1-5

Sokół Maszkienice – Arkadia Olszyny 7-1

Iskra Łęki – Tymon Tymowa 0-3

Poręba Spytkowska – Spółdzielca Grabno 1-4

Olimpia Kąty – Olimpia Bucze 2-4

TABELA

(wg. serwisu 90 Minut)

Treningi seniorów: Wtorek i czwartek godz. 19-00

Najbliższy mecz: Kłos Łysa Góra – Poręba Spytkowska  23.08.2014 (Sobota) godz. 17-30

Terminarz

Kadra