Porażka Kłosa w drugiej kolejce

 

 

 

Pogórze okazało się lepsze o jedną bramkę

 

 

 

Kłos Łysa Góra  –  Pogórze Gwoździec  2-3  (0-1)

 

Bramki:

0-1  Franczyk ’10

1-1 Śliwa ’47 -k.

1-2 Bieniek ’58

1-3 Franczyk ’67

2-3 Śliwa ’90

 

Widzów: 110

Sędziowała: K. Imioło (KS Brzesko)

Żółte kartki: Gaczoł, Marmol, Kuboń, Książek (Kłos) – Brzęk, S. Mazgaj (Pogórze).

 

KŁOS: Koźma – Widło, Matura, Marmol, Gaczoł – Nowak (65. Książek), Mytnik, Świstak (46. Kuboń), Stachelek (80. Koczwara) – Bodzioch, Śliwa.

 

Pogórze: K. Mazgaj – Macheta, Jurczyk, Kural, Rzepa (90. N. Dudek)- Bieniek, S. Mazgaj (65. D. Dudek), Brzęk, Sady (90. Dudowicz) – Gajda, Franczyk.

 

 – Wtorkowe starcie Kłosa z Pogórzem, nie było meczem ładnym dla oka. W ciągu 90 minut, było sporo fauli, które wynikały z ferworu walki aniżeli złośliwości zawodników. Po ostatnim gwizdku, z pełnej puli punktowej cieszyli się gracze podopieczni trenera Jacka Tokarczyka, którzy po dwóch kolejkach mają na swoim koncie komplet punktów.  

 W 10 min. prowadzenie objęli przyjezdni; z okolic 20 m rzut wolny wykonywał  Franczyk, po jego strzale futbolówka odbiła się od jednego z zawodników Kłosa, stojącego w murze i wpadła do bramki zupełnie myląc bramkarza gospodarzy. W 17 min. sprzed pola karnego ładnym strzałem popisał się Stachelek, ale w tej sytuacji do szczęścia, by zaskoczyć K. Mazgaja, zabrakło dosłownie centymetrów.  Po dwóch kwadransach gry, dogodną sytuację podbramkową stworzyli sobie zawodnicy z Gwoźdźca,  Sady strzelił mocno z odległości ok. 10 m.  ale bardzo dobrą interwencją wykazał się Koźma. W 35 min. Stachelek przejął piłkę pod linią autową, wprowadził ją w pole karne, w momencie strzału na bramkę, spod nóg wytrącił mu ją wślizgiem obrońca Pogórza.  Jeszcze przed zejściem do szatni, Widło, był bliski doprowadzenia do remisu; w 45 min. jego potężny strzał z rzutu wolnego z ok. 25 m.  okazał się minimalnie niecelny i piłka opuściła boisko.

  Po zmianie stron, stosunkowo szybko do wyrównania doprowadzili miejscowi (47 min); z prawej strony pola karnego piłkę wrzucił Gaczoł, a jeden z zawodników Pogórza zagrał ją ręką, za co odgwizdany został rzut karny; pewnym egzekutorem „jedenastki” okazał się Śliwa i rezultat zawodów brzmiał w tym momencie  1-1.  Po niespełna godzinie gry, przyjezdni wyszli na prowadzenie; w 58 min. dośrodkowanie z lewej strony pola karnego, na bramkę zamienił Bieniek, który celną główką tuż przy słupku, posłał futbolówkę do bramki, zmuszając do kapitulacji bramkarza Kłosa. W 63 min. Bieniek podawał z głębi pola w szesnastkę do Franczyka, ale Matura ofiarnym wślizgiem  wybił futbolówkę.  W 67 min. padła trzecia bramka dla Pogórza, po kontrataku Brzęk dostrzegł dobrze ustawionego Franczyka, a ten strzelając w tzw. „krótki róg” podwyższył na 1-3, drugi raz wpisując się na listę strzelców, a już po raz czwarty w bieżących rozgrywkach.  Dwie minuty później w zamieszaniu w polu karnym Kłosa, na bramkę strzelił Brzęk, a futbolówkę zmierzającą między słupki, z linii bramkowej wybił Marmol, zażegnując tym samym niebezpieczeństwo. Po chwili dobrą okazję do zdobycia bramki stworzył sobie Kłos, po szybkiej akcji, z ostrego kąta uderzał Śliwa na bramkę przyjezdnych, ale K. Mazgaj pomimo, że znalazł się w opałach, zdołał wyjść z nich obronną ręką, chroniąc swój zespół od utraty gola.  W 78 min. mocny strzał Kubonia, który zmierzał pod poprzeczkę, nad bramkę przeniósł K. Mazgaj i grę od rzutu rożnego wznawiał Kłos. Po kornerze, mocny strzał na bramkę  Marmola zablokowali defensorzy Pogórza. W końcowych minutach nie mając nic już do stracenia gospodarze, usiłowali za wszelką cenę zdobyć bramkę kontaktową, w pole karne gości zawędrował nawet golkiper Kłosa Koźma, który po dośrodkowaniu z rzutu rożnego  główkował na bramkę K. Mazgaja nad poprzeczką.  W 90 min. od rzutu z autu grę wznawiali miejscowi, Marmol wrzucił piłkę w pole karne na 5 m i żaden z graczy przyjezdnych nie kwapił się do jej wybicia, z czego skorzystał Śliwa i celną główką zmniejszył rozmiary porażki Kłosa z Pogórzem, ustalając jednocześnie rezultat zawodów na 2-3.

 

Najbliższy mecz: Korona Niedzieliska – Kłos Łysa Góra  20.08.2017 (Niedziela) godz. 17-00

 

Pozostałe mecze 2 kolejki:

 

Victoria Porąbka Usz. – Tymon Tymowa  2-0

Jedność Paleśnica – Poręba Spytkowska 1-3

Arkadia Olszyny – Temida Złota  2-1

Iva Iwkowa – Start Biadoliny Szlach. 2-0

Iskra Łęki – Strażak Mokszyska – Szczepanów 5-4

Uszew – Korona Niedzieliska  – przełożony na 4.11.2017, godz. 14:00