Pół tuzina bramek w meczu Victorii z Kłosem

match

 

  Remis  z wyżej notowanym rywalem.

 

 

 

 

 

 Victoria Bielcza – Kłos Łysa Góra 3-3  (0-2)

Bramki:

0-1 Śliwa ‚1
0-2 Śliwa 37
1-2 Wójcik ’64
2-2 Łazarz ’72 -k.
3-2 P. Paleczek ’84
3-3 Śliwa ’86

Sędziował: Tomasz Pilarski (b. dobrze)  (Tarnów)
Mecz bez kartek.
Widzów: 90.

Victoria B.: Książek – Prus, Pabian, Ł. Nowak, Baran – Łazarz, Pałka (53. Rogusz), Ad. Gurgul, Gibała – Paleczek, Kądziołka (46. Wójcik).

Kłos: J. Batko – M. Sacha, Matura, Świączkowski (63. Widło), Mirek – J. Kuboń, Jakubas (72. P. Nowak), Małysa, J. Sacha – Marmol, Śliwa.

– Aż sześć bramek ujrzeli zgromadzeni widzowie na meczu w Bielczy. Już pierwsza akcja gości dał im bramkę, kiedy to z ostrego kąta z prawej strony pola karnego strzelał Śliwa, Książek schwytał piłkę już za linią i arbiter nakazał wznowienie gry od środka.  W 5 min. gry  z okolic prawego narożnika pola karnego strzelał mocno Śliwa, golkiper gospodarzy zdołał odbić futbolówkę na rzut rożny.  W 27 min.  z 18 m. rzut wolny egzekwował Pałka, piłka po jego strzale trafiła w mur Kłosa, 2 minuty później J. Batko wyszedł obronną ręką, kiedy to w dogodnej sytuacji znalazł się Kądziołka  na 10 m. w obrębie pola karnego.  W 37 min. z prawej strony boiska, spod linii autowej piłkę w pole karne zacentrował J. Sacha, jego dokładną wrzutkę spożytkował Śliwa, który strzałem głową z 6 m. pokonał po raz  drugi Książka.

– W 57 min.  groźny strzał Pabiana,  nad poprzeczkę przeniósł J. Batko.  W 64 min. w zamieszaniu pod bramką Kłosa, najprzytomniej zachował się młodzieżowiec Wójcik i  po przejęciu piłki, z najbliższej odległości skierował ją między słupki.  W 72 min. w obrębie „szesnastki”  J. Sacha nieprzepisowo powstrzymywał Paleczka, za co arbiter wskazał „na wapno”.   Pewnym egzekutorem rzutu karnego okazał się Łazarz, który strzałem po ziemi doprowadził do wyrównania.  W 84 min. miejscowi objęli prowadzenie, kiedy to Paleczek dopadł do odbitej piłki po rzucie wolnym wykonywanym przez Łazarza i z bliska wepchnął piłkę do bramki.  Końcowy wynik ustalił  Śliwa, który wykorzystał dogranie Mirka z prawej strony pola karnego i atomowym strzałem z woleja, pod poprzeczkę doprowadził do remisu, uzyskując tym samym hat-tricka.

 

Pozostałe wyniki 25 kolejki:

Spółdzielca Grabno – Uszew  2-2

Start Biadoliny Szlacheckie – Strażak Mokrzyska  0-4

Orzeł Stróże – Dunajec Mikołajowice  2-0

Iva Iwkowa – Olimpia Bucze  3-4

Poręba Spytkowska – Victoria Porąbka Usz.  0-4

Korona Niedzieliska – Olimpia Kąty goście nie przyjechali do Niedzielisk

Pogórze Gwoździec – Piast Czchów 4-5

Pauza: Sokół Maszkienice

TABELA