Podział punktów w Paleśnicy, filmowy gol Jakuba Stypki

 

 

 Remis Kłosa z Jednością Paleśnica
Wynik ustalony już do przerwy

 

 

 

Jedność Paleśnica  –  Kłos Łysa Góra  1-1  (1-1)

 

1-0 A. Mastalerz ’14

1-1 Stypka ’37

 

Widzów: 80

Żółte kartki: A. Mastalerz (Jedność) – Marmol, Świstak (Kłos).

Sędziował: Bieżychudek Paweł (KS Bochnia)  bardzo słabo

 

Kłos: P. Kuboń – Chrapusta, Matura (68. Książek), Stachelek (78. Kędroń), – Bodzioch (54. Gala), M. Kutek, Stypka, Świstak (84. Tyrkiel) – Ogar, Śliwa.

Jedność: Dawid Łękawski – Zięcina, Czuba, Daniel Łękawski, M. Mastalerz – Sarota, Ł. Pazdalski, Fijor, Gierałt (84. Rodzik) – Jurkiewicz, A. Mastalerz.

 

  – Pojedynek  22 kolejki pomiędzy Jednością, a Kłosem  na pewno na kolana nie rzucił zgromadzonych w niedzielne popołudnie widzów. Tempo rozgrywania meczu nie należało do szybkich, a podział punktów w tym meczu na pewno nie krzywdzi żadnej ze stron.  W ekipie Kłosa Łysa Góra, swój oficjalny debiut w bramce pierwszego zespołu zaliczył junior, Piotr Kuboń, który tego dnia zastąpił Sławomira Michalika (praca zawodowa).  Na prowadzenie wyszli gospodarze w 14 min. kiedy to po akcji zespołu prawą flanką, piłkę zagraną wzdłuż linii bramkowej z najbliższej odległości, do pustej niemalże bramki skierował bez kłopotów  A. Mastalerz.  W 34 min. gry w polu karnym nieprzepisowo powstrzymywany był Chrapusta, ku zaskoczeniu wszystkich (w tym gospodarzy), arbiter nie odgwizdał rzutu karnego!  Minutę później na bramkę Jesnośći z dystansu uderzył M. Kutek, ale z tą próbą uporał się Dawid Łękawski.  W 37 min. Kłos doprowadził do wyrównania za sprawą Jakuba Stypki, który pięknym strzałem z ok. 25 m posłał piłkę w samo „okienko” bramki gospodarzy, ogrywając przed tym z łatwością trzech zawodników miejscowych.  Gol 18 -letniego zawodnika Kłosa, był bez wątpienia ozdobą niedzielnego meczu.  Warto także odnotować, że bardzo słabo prowadzący to spotkanie, arbiter ukarał zawodnika Kłosa w 44 min. żółtą kartką, gdy…  ten poprosił o pomoc !     Do pracy sędziego, wyraźne zastrzeżenia miały obie strony.

 – Po zmianie stron zarówno gospodarze jak i goście stworzyli sobie sytuacje bramkowe, po których byli bliscy celu, jednak w decydujących momentach zawodziła skuteczność.  W 49 min. z lewej strony boiska, z rzutu wolnego w pole karne wrzucił dokładnie Stypka, a strzał Śliwy głową minął nieznacznie poprzeczkę bramki.  W 63 min. nieudana pułapka ofsajdowa Kłosa mogła kosztować utratę gola, jednak zawodnik  Jedności w sytuacji sam na sam z bramkarzem Kłosa, nie trafił nawet w bramkę. W 81 min. ładny strzał Ogara z rzutu wolnego poszybował nad poprzeczką bramki Dawida Łękawskiego, a chwilę później po strzale Marmola sprzed pola karnego, golkiper gospodarzy schwytał piłkę.  Jeszcze w końcówce meczu, groźnie z rzutu wolnego mocno strzelił Stypka, piłkę zmierzającą w dolny róg bramki, zdołał jednak obronić bramkarz miejscowych.

 

Kolejny mecz: Kłos Łysa Góra – Iva Iwkowa  26. 05. 2019 (Niedziela) godz. 11-00

 

Pozostałe mecze 22 kolejki:

 

Uszew – Start Biadoliny Szlacheckie  3-3

Strażak Mokrzyska / Szczepanów – Spółdzielca Grabno  8-1

Tymon Tymowa – Sokół Borzęcin Górny 1-4

Victoria Porąbka Usz. – Pogórze Gwoździec 4-1

Victoria Bielcza – Poręba Spytkowska 1-1

Iva Iwkowa – Korona Niedzieliska 0-3

 

T A B E L A

(90 Minut)