Podział punktów w meczu z Ivą

Herb

 Kłos wywiózł punkt z Iwkowej.

 

 

Iva Iwkowa  –  Kłos Łysa Góra  1-1  (0-1)

Bramki:

0-1 Koczwara ‚8

1-1 Ł. Wnęk ’61

Sędziował: M. Stolarz (Brzesko)

Żółte kartki: Zięć, Kostrzewa (Iva) – Czyż (Kłos).

KŁOS: Rzepa – M. Sacha, Widło, Nowak – Marmol, Czyż (24. Niemiec), K. Sacha, Koczwara, Śliwa, Ogar.

Iva: Turek – Zapiór, Motak, Dzięgiel, K. Zięć (46. Dziedzic) – Kostrzewa (79. Gmyrek), D. Nowak, Repetowski, Ruszaj – Ł. Wnęk, Urbańczyk (73. Kowalski).

  – Podziałem punktów zakończył się mecz drużyn ze środka tabeli. Ivie nie udał się rewanż za srogie lanie z jesieni na boisku Kłosa 5-2 i musi zadowolić się 1 pkt. po tym meczu. W  8 min. pojedynku Kłos objął prowadzenie; na bramkę z rzutu wolnego uderzał Koczwara, ale Turek zdołał odbić piłkę na róg.  Po wrzutce Ogara z kornera, Koczwara celną główką dał swojej drużynie prowadzenie. W 17 min. meczu Ruszaj nie wykorzystał prezentu od defensywy Kłosa, znalazł się w dogodnej sytuacji z bramkarzem Kłosa, który przymiarkę zawodnika Ivy odbił na rzut rożny.  W 35 min. tym razem błąd bloku defensywnego Ivy;  jednak Śliwa z 4 m. nie zdołał skierować futbolówki do siatki i ta poszybowała nad poprzeczką. Przed przerwą groźny strzał  na bramkę Kłosa, Ł. Wnęka w „długi róg” z trudem na rzut rożny wybił Rzepa.

  W 52 min. po rzucie rożnym, obok słupka strzelał Repetowski, chwilę później ten sam zawodnik strzelił nad poprzeczką. W 56 min gry w idealnej sytuacji strzeleckiej znalazł się Ogar, po podaniu między obrońców miejscowych, napastnik Kłosa strzelił  jednak obok słupka. W 61 min. strata piłki na rzecz zawodników Ivy, którzy w polu karnym „rozklepali” obronę Kłosa i Ł. Wnękowi nie pozostało nic innego jak  skierować piłkę do pustej bramki, doprowadzając tym samym do wyrównania.

Pozostałe mecze 19 kolejki:

Spółdzielca Grabno – Tymon Tymowa 2-2

Victoria Porąbka Usz. – Iskra Łęki 8-0

Piast Czchów – Arkadia Olszyny 4-2

Poręba Spytkowska – Sokół Maszkienice 4-3

Victoria Bielcza – Olimpia Kąty 2-4

Strażak Mokrzyska – Olimpia Bucze – przełożone na 4.06.2015 (Czwartek)  godz. 15-00