Podział punktów w Gwoźdźcu

gol

 

 

Dwa trafienia Damiana Śliwy

 

 

 

Pogórze Gwoździec  –  Kłos Łysa Góra  2-2  (0-1)

Notka z meczu także w poniedziałkowym dodatku sportowym Dziennika Polskiego

Bramki:

0-1 Śliwa ‚8

1-1 P. Brzęk ’56

1-2 Śliwa ’64 -k.

2-2 P. Brzęk ’90+3

Widzów: 80

Żółte kartki: Ogar, Nowak, Kutek (Kłos) – Bieniek (Pogórze)

Sędziował: Karol Łuszcz (Żabno)

KŁOS: Sz. Rzepa – Widło, Matura, Stachelek, Nowak – Kuboń (51. Berezowski), Gaczoł (86. Kutek), J. Sacha (51. Świstak), Bodzioch (46. Książek) – Ogar, Śliwa.

Pogórze: K. Mazgaj – Macheta, Kural, M. Brzęk, P. Rzepa – Gajda (46. Franczyk), P. Brzęk, Bieniek, S. Mazgaj – Sady (69. Jurczyk), Tokarczyk

 Podziałem punktów zakończył się sobotni pojedynek Pogórza z Kłosem, już w 8 min. pojedynku przyjezdni zdoobyli bramkę; prawym skrzydłem zaatakował J. Sacha, zagrał w pole karne między obrońców Pogórza do Śliwy, który znalazł się w sytuacji „sam na sam” z K. Mazgajem i pewnie skierował piłkę do bramki, dając swej drużynie prowadzenie. W 11 min. po kontrataku gospodarzy, groźny strzał na bramkę M. Brzeka w bok odbił Sz. Rzepa. Dwie minuty później  rzut wolny z dystansu egzekwował S. Mazgaj, ale po jego przymiarce piłka minęła poprzeczkę. W 23 min. w stuprocentowej sytuacji w polu karnym Kłosa znalazł się P. Brzęk, ale przeniósł piłkę nad poprzeczką, w odpowiedzi zaatakował Kłos, prostopadłe podanie Bodziocha do Śliwy w pole karne, napastnika Kłosa ubiegł jednak wychodzący z bramki K. Mazgaj. W 34 min. także Bodzioch podawał do Śliwy, którego strzał z 15 m. minął słupek bramki Pogórza i rezultat nie zmienił się.

 Drugą połowę, z większym animuszem rozpoczęli zawodnicy Pogórza, którzy osiągnęli przewagę optyczną, co przyniosło efekt w postaci zdobytej bramki w 56 min.  Wcześniej jednak, (47 min.) po idealnym podaniu Śliwy, stuprocentową okazję zmarnował Książek, mając przed sobą tylko golkipera gospodarzy, strzelił niecelnie. W 53 min. na strzał z linii pola karnego zdecydował się Franczyk, ale jego przymiarka minęła słupek, a w 55 min. potężny strzał S. Mazgaja zmierzający w „okienko” bramki, obronił Sz. Rzepa wykazując się w tej sytuacji refleksem.  W 56 min. mocny strzał S. Mazgaja z lewej strony pola karnego odbił Sz. Rzepa, ale wobec dobitki P. Brzęka z bliska był już bezradny i gospodarze doprowadzili do remisu.   W 64 min. nieprzepisowo w polu karnym zatrzymywany był Ogar, za co arbiter słusznie odgwizdał rzut karny.  Pewnym egzekutorem „jedenastki” okazał się Śliwa i było 1-2 na korzyść zawodników z Łysej Góry. W 74 min. mocny, nieprzyjemny dla bramkarza strzał oddał Tokarczyk, ale uporał się z nim golkiper przyjezdnych. W 83 min. Świstak obsłużył ładnym, dokładnym podaniem Śliwę, którego strzał w „długi róg” minął nieznacznie słupek bramki Pogórza.  W doliczonym czasie gry, gospodarze doprowadzili do wyrównania; po zagraniu z prawej strony za obrońców Kłosa, w polu karnym celną główką P. Brzęk zapewnił swojej drużynie remis. Tuż przed gwizdkiem sędziego, kończącym mecz, potężnie z rzutu wolnego z ok. 20 m. strzelał Widło, ale chybił nieznacznie.

Trening: Wtorek (13.09.2016)  godz. 18-40

Następny mecz: Kłos Łysa Góra – Tymon Tymowa (17.09.2016), Sobota, godz. 16-00

Pozostałe mecze 5 kolejki:

Arkadia Olszyny – Błękitni Przyborów 4-1

Poręba Spytkowska – Victoria Porąbka Usz. 4-1

Start Biadoliny Szlach. – Uszew (Niedziela) godz. 14-30

Tymon Tymowa – Korona Niedzieliska (Niedziela) godz. 17-00

Sokół Maszkienice – Jedność Paleśnica (Niedziela) godz. 17-00

Iva Iwkowa – Temida Złota (Niedziela) godz. 17-00