Pierwszy sparing Kłosa za nami

 

Victoria Porąbka Uszewska – Kłos Łysa Góra  3-4  (1-2)

 

 

 

 

 

Sparing:

 

Victoria Porąbka Uszewska – Kłos Łysa Góra  3-4  (1-2)

 

 

Bramki:

1-0 Victoria P. Usz.

1-1 M. Dębski

2-1 Victoria P. Usz.

2-2 M. Gaweł  -k.

2-3 J. Bujak

2-4 J. Kuboń

3-4 Victoria P. Usz.

 

 

KŁOS: Kural (46. Paweł Matura) – Piotr Matura, Morys, Siudut, Urbaszewski – Mirek, Banaś, Gaweł, Nowak – Dębski, Stolarz.

Grali także:  Bujak i J. Kuboń.

Widzów:  30

 

 

W pierwszym meczu kontrolnym przed zbliżającym się sezonem, Kłos wygrał w wyjazdowym pojedynku w Porąbce Uszewskiej z miejscową Victorią.  Obie drużyny wystąpiły w osłabionych zestawieniach.  W drużynie Kłosa wystąpił w tym meczu niespełna 22 letni napastnik Spółdzielcy Grabno Maciej Dębski, autor pierwszej bramki dla Kłosa.  W końcowych fragmentach pierwszej połowy, przy jednej z interwencji, kontuzji palca nabawił  się młody bramkarz Kłosa, Radosław Kural, a w jego miejsce wszedł Paweł Matura, który udanie bronił w kilku sytuacjach po akcjach ofensywnych Victorii.

– Prowadzenie objęli w tym meczu gospodarze, w niedługim czasie odpowiedziała drużyna Kłosa, a w polu karnym Victorii najprzytomniej zachował się Dębski i skierował futbolówkę do siatki.  Jeszcze przed przerwą Victorię na prowadzenie wyprowadził Wnętrzak, który pozostawiony bez opieki nie miał większych problemów z umieszczeniem piłki w siatce i było 2-1 na korzyść gospodarzy.

– Po zmianie stron gra nie uległa większej zmianie, pojedynek był nadal wyrównany, obie drużyny stwarzały sobie sytuacje bramkowe.  Po jednej z akcji ofensywnych Kłosa, z piłką w polu karnym faulowany był  Stolarz, za co arbiter wskazał na  „jedenastkę”   którą  pewnie na bramkę zamienił Gaweł, doprowadzając tym samym do wyrównania.   Po kilkunastu minutach po raz pierwszy w tym meczu prowadzenie objął Kłos, za sprawą Bujaka, który spożytkował dokładne podanie po skrzydle Siuduta i będąc w polu karnym oddał strzał na bramkę, mimo interwencji golkipera Victorii piłka wpadła do bramki.  Kolejną bramkę dla Kłosa zdobył J. Kuboń, który po akcji skrzydłem „wdarł”  się w pole karne gospodarzy i pewnym strzałem obok bramkarza nie dał mu szans do obrony i było 2-4 dla Kłosa.  Zespół z Porąbki zmniejszył rozmiary porażki w końcowych minutach, kiedy to po skutecznym kontrataku, piłkę do bramki posłał J. Nadolnik.

 

Kolejny sparing: Kłos Łysa Góra – Rybitwa Ostrów  (26.VII.2011)

Treningi dla seniorów: Wtorki i piątki   o godz. 19-00