Start Biadoliny Szlacheckie – Kłos Łysa Góra  3-1 (1-0)

Żółte kartki: Banaś, Przeklasa (Start) – Matura, Marmol dwie (Kłos).

Czerwona kartka: Marmol – w konsekwencji dwóch żółtych 63 min. (Kłos)

Widzów: 180.

Sędziował: Libera

KŁOS: Rzepa – M. Sacha, Matura, Kot, Mirek (48. Małysa) – Nowak, J. Kuboń (81. Smaga), Drużkowski (23. Imioło), Czyż – Marmol, J. Sacha.

Start: Józef Ogorzelec – Banaś, Wężowicz, M. Wodka, Jakub Ogorzelec (68. Wójcik) – Plewa, G. Wodka, Przeklasa (77. Zabawa), Urbański (62. Tybon) – Szczurek, Hebda.

– Po słabej grze, Kłos uległ w derbach Gminy Dębno, Startowi Biadoliny Szlacheckie. Tym samym dla zawodników z Łysej Góry jest to pierwsza porażka w rundzie wiosennej. W 5 min. pojedynku Banaś wykonywał rzut wolny z dystansu, jego płaskie i mocne uderzenie minęło słupek bramki przyjezdnych, zaś w 14 min. także z dystansu strzelał Hebda jednak próba ta była  niecelna i zupełnie nieudana.  W 19 min. gry  w zamieszaniu w polu karnym Kłosa, najprzytomniej zachował się Szczurek, który odbitą piłkę przez Rzepę z  najbliższej odległości skierował do bramki, dając swojemu zespołowi prowadzenie. Dla zawodnika Startu to 11 trafienie w  sezonie.  W 26 min.  Marmol z rzutu wolnego trafił prosto w mur, a minutę później po tym samym stałym fragmencie gry, który wykonywał Matura, piłkę schwytał Józef Ogorzelec, pełniący rolę grającego trenera Startu. Przy  jednobramkowym prowadzeniu gospodarzy, obie drużyny zeszły na przerwę.

– Już pierwsze minuty drugiej odsłony tego meczu przyniósł bramkę gospodarzom, bowiem w 51 min.  na bramkę strzeżoną przez Rzepę główkował Szczurek, odbitą piłkę, z prawej strony pola karnego, do bramki posłał Plewa pięknym i mocnym uderzeniem z ok. 11 m.  golkiper Kłosa nie miał większych szans przy tym uderzeniu.  W 59 min. lewą stroną zaatakowali  gracze Kłosa, akcja zakończona strzałem z woleja Marmola w krótki róg, lecz Ogorzelec zdołał odbić piłkę w bok, w 62 min. Ogorzelec także uporał się ze strzałem w krótki róg Małysy.  W 63 min. w polu karnym nieprzepisowo powstrzymywany był Marmol przez Tybona, za co arbiter wskazał na „jedenastkę” której pewnym egzekutorem okazał się  grający szkoleniowiec Kłosa, Marek Małysa i pewnym uderzeniem pokonał Ogorzelca. Po tym, bezmyślnie swój zespół osłabił Marmol, który ujrzał dwie żółte, a w konsekwencji czerwoną kartkę za dyskusję  z sędzią.  W 71. min.  kontratak Startu, zakończony trafieniem Plewy, który dostał podanie w pole karne i spokojnym uderzeniem po raz drugi tego dnia wpisał się na listę strzelców tego dnia, ustalając tym samym wynik zawodów na 3-1.

Trening: Środa (16.04.2014)  godz. 19-00

Następny mecz: Kłos Łysa Góra – Spółdzielca Grabno   Sobota (19.04.2014)  godz. 11-00