Osłabiony Kłos remisuje na trudnym i gorącym terenie…

 

 

Mimo dwubramkowej straty do przerwy, po zmianie stron Kłos doprowadził do remisu.   

 

 

 

Iva Iwkowa  –  Kłos Łysa Góra  2-2  (2-0)

 

 

Bramki:

1-0 Woźniak ’11

2-0 Czech ’23

2-1 Marmol ’49

2-2 Śliwa ’64 -k.

 

Żółta kartki: Pachut, Czech, P. Szot, D. Nowak, Dzięgiel (Iva) – Bodzioch (Kłos).

Czerwone kartki: Woźniak (Iva, 89 min.) – Ogar (Kłos, 90+2 min.  -nierozważny atak na nogi przeciwnika)

Widzów: 90

Sędziował: M. Fudala (Brzesko)

 

KŁOS: Michałek – M. Sacha, Gurgul, Chrapusta , Marmol – Stachelek, M. Kutek, Bodzioch, Książek (87. Bogacz) – Ogar, Śliwa.

 

Iva: Konieczny – Repetowski, Nowak, Pachut, J. Motak – M. Szot, Kurzydło, Gnyla (54. Jarzmik),  Kowalski (46. P. Szot) – Woźniak, Czech.

  – Gospodarze z Iwkowej, którzy przed tygodniem pokonali na lidera z Niedzielisk na jego boisku 2-4, w dniu dzisiejszym nie wykorzystali atutu własnego boiska, oraz faktu, że w miejsce nieobecnego „etatowego” bramkarza Kłosa, Szczepana Rzepy, miejsce między słupkami zajął Krzysztof Michałek (nominalny obrońca).  Drużyna Ivy roztrwoniła także kapitał dwóch bramek, który wypracowała sobie do przerwy i ostatecznie zmuszona była podzielić się na własnym terenie z miewającym problemy kadrowe Kłosem.   

   Gracze z Iwkowej szybko zdobyli dwubramkowe prowadzenie, po indywidualnych błędach defensywy Kłosa i przy dwubramkowym prowadzeniu schodzili na przerwę po golach Woźniaka i Czecha.  Kiedy wydawało się, że miejscowi mają mecz pod kontrolą i nic złego nie może  się wydarzyć, po zmianie stron z większym animuszem  na bramkę przeciwnika ruszyli zawodnicy z Łysej Góry i już w 49 min.  Marmol zdobył bramkę kontaktową, po tym jak głową skierował futbolówkę do bramki, po dośrodkowaniu Książka z rzutu rożnego.  Kilka minut później, w polu karnym nieprzepisowo powstrzymywany był Ogar, za co arbiter odgwizdał rzut karny. Pewnym egzekutorem „jedenastki” okazał się  Śliwa, doprowadzając do wyrównania.    Gra była twarda i ostra, o czym świadczy fakt, że sędzia często sięgał do kieszonki po kartki.  Zarówno gospodarze jak i przyjezdni kończyli ten pojedynek w liczebnym osłabieniu, bowiem czerwonymi kartonikami zostali ukarani: Woźniak (Iva), oraz Ogar (Kłos).

 Już za tydzień, Kłos podejmie na własnym boisku Victorią Porąbka Uszewska.  20.10.2018 (Sobota)  godz. 15-00

 

 

Pozostałe mecze  10 kolejki:

 

Start Biadoliny Szlacheckie  –  Spółdzielca Grabno  6-0

Victoria Bielcza – Pogórze Gwoździec  0-2

Uszew – Jedność Paleśnica 2-1

Victoria Porąbka Usz. – Korona Niedzieliska  1-6

Strażak Mokrzyska / Szczepanów – Sokół Borzęcin Górny 2-0

Tymon Tymowa – Poręba Spytkowska 2-0

 

T A B E L A

(90 Minut)