Okazałe zwycięstwo Kłosa nad Victorią Bielcza

Trzy asysty i gol Sławomira Kurala, dublet Damiana Śliwy i gol Marcina Gali

Kłos Łysa Góra  –  Victoria Bielcza  4-0  (2-0)

3-0 Gala ’49

4-0 Kural ’62

Widzów: 70

Żółte kartki: Malec (Kłos) – Paleczek (Victoria B.)

Czerwona kartka: Florczak (Victoria B.  45 min., przerwanie realnej szansy zdobycia bramki)

Sędziował: Flasza (KS Bochnia)

KŁOS: D. Kutek (89. Bączek) – Widło, Malec, K. Chrapusta, Nosek (63. Dębosz) -Marmol, Knap (46. M. Kutek), Świstak, Gala – Kural (69. Tyrkiel), Śliwa (76. J. Kuboń).

Victoria B.: Florczak – Duda, P. Paleczek, Karasiewicz, D. Mieszkowski (56. Salwa) – Wojdak, D. Chrapusta (74. Gąsiorek), Korda, D. Paleczek (83. Gibała) – Wójcik, Imiołek.

– Od początku spotkania warunki gry dyktowali gospodarze, którzy udokumentowali to zdobyciem czterech bramek. Zwycięstwo Kłosa mogło być wyższe, ale w kilku dogodnych sytuacjach klarownych podbramkowych zawodziła skuteczność, a i na drodze stawał dobrze dysponowany Florczak, który jednak tego meczu nie dokończył, bowiem w 45 min. golkiper przyjezdnych interweniował poza polem karnym za co ujrzał czerwony kartonik i zmuszony był opuścić plac gry.

Bardzo dobry występ zanotował Sławomir Kural, który  nie tylko strzelił gola na 4-0, ale asystował przy trzech pozostałych.  W 5 min. gry z dystansu groźnie uderzył Imiołek, ale D. Kutek schwytał piłkę po próbie zawodnika gości. W 8 min. Świstak wywalczył piłkę na połowie rywala, podał na prawe skrzydło do Śliwy, który sprintem pobiegł w pole karne, ale wślizgiem powstrzymał go obrońca Bielczy.  W 18 min.  Gala dostał piłkę w polu karnym, po jego uderzeniu piłka trafiła w słupek.  Cztery minuty później prawą stroną pola karnego zaatakował Śliwa,  dograł na dalszy słupek do Gali,  tez uderzył mocno z „pierwszej piłki”  ale niecelnie, a była to dogodna sytuacja na objęcie prowadzenia przez gospodarzy.   Po upływie 25 min. gry z głębi pola  Kural świetnym podaniem nad głowami obrońców zagrał do Śliwy, który najwyżej wyskoczył w polu karnym i celną „główką” posłał piłkę tuż przy słupku, otwierając tym samym wynik spotkania. W 34  min. jeden z defensorów przyjezdnych  powalił w polu karnym Śliwę, jednak gwizdek arbitra milczał w tej sytuacji…  Dwie minuty później golkipera Kłosa usiłował  zaskoczyć płaskim strzałem D. Chrapusta, ale z tym strzałem uporał się D. Kutek.  Na trzy minuty przed zakończeniem pierwszej odsłony, grę z autu wznawiał Marmol zagrywając w pole karne do Kurala, ten mimo iż miał obrońcę „na plecach” zdołał się obrócić z piłką, zaadresował  dokładne podanie na długi słupek do Śliwy, który szansy nie zmarnował i ponownie celną główką zmusił do kapitulacji bramkarza przyjezdnych podnosząc na 2-0.

Drugą część pojedynku gospodarze rozpoczęli z animuszem i już w 48 min.  swoim podaniem Malec „uruchomił” Śliwę, który wbiegł w pole karne z piłką,  zagrał w kierunku nadbiegającego Marmola, ale na drodze stanął  bramkarz.  Minutę później było już  3-0 na korzyść gospodarzy, kiedy to po zagraniu Kurala piłkę w polu karnym przejął Gala i niemal z zerowego kąta trafił w „okienko” bramki przyjezdnych.  W 61 min. bardzo ładnym uderzeniem z woleja popisał się Marmol, ale futbolówka przeleciała nad „okienkiem” bramki przyjezdnych. Chwilę później  Kural dosłownie „zatańczył” z trójką obrońców Bielczy i  precyzyjnym strzałem  z 13 m.  posłał piłkę do bramki podkreślając swój bardzo dobry występ w tym meczu.  W 77 min.  dogodną sytuację na strzelenie bramki miał  16 -letni wychowanek Kłosa,  Dębosz  lecz z 8 m przeniósł piłkę nad poprzeczką, a kilkadziesiąt sekund później ten sam zawodnik  strzelał na dalszy słupek, ale piłka minęła nieznacznie bramkę.   W 81 min.  gry  na strzał z dystansu zdecydował się zawodnik gości, Korda, ale była to zupełnie nieudana próba.