Nieudany wyjazd Kłosa do Bielczy

 

 

Porażka w Bielczy po bardzo słabym meczu

 

 

Victoria Bielcza  –  Kłos Łysa Góra  3 : 1  (1:0)

 

Bramki:

1-0 D. Chrapusta ’39

1-1 Śliwa ’67

2-1 Karasiewicz ’70

3-1 D. Chrapusta  ’90+3

 

Sędziował:  R. Chojecki (KS Brzesko)

Żółte kartki: Wojdak (dwie), D. Chrapusta, Duda, Gibała (Victoria B.) – Gala (Kłos).

Czerwona kartka:  Wojdak (69 min. w konsekwencji dwóch żółtych).

 

KŁOS: Michalik – Śliwa, Gala, Malec, P. Nowak (72. Mytnik) – Mamol, Tyrkiel (61, Książek), Świstak, M. Kutek – Bodzioch (61. M. Sacha) Stypka.

 

Victoria B.: Florczak – Duda, Ł. Nowak, Salwa, Wojdak – P. Mieszkowski, Karasiewicz, Korda (46. J. Mieszkowski), Gibała (89. Imiołek) – Wójcik (58. D. Paleczek), Chrapusta.

 

   – Bez wątpienia był to najsłabszy występ drużyny Kłosa Łysa Góra w rundzie jesiennej, goście nie mieli pomysłu na sforsowanie defensywy Bielczy. Warunki dyktowało nierówne i grząskie boisko, a na nim lepiej radzili sobie miejscowi.  Pierwsza odsłona była bardzo nudna, a strzałów na bramkę  było w niej jak na lekarstwo. W 8 min. na bramkę gospodarzy uderzał Marmol (sprzed pola karnego), ale nad poprzeczką.  W 26 min.  po akcji Świstaka i podaniu w pole karne do Stypki, napastnika Kłosa powstrzymał wślizgiem Duda, który tego dnia  był bardzo pewnym punktem w obronie Victorii.  W 39 min. zespół Kłosa stracił piłkę z czego skorzystali miejscowi Wojdak zagrał w pole karne do D. Chrapusty, a ten lekkim strzałem po ziemi zdołał skierować ją do bramki, dając swojej drużynie prowadzenie.

Po zmianie stron, do wyrównania doprowadzili zawodnicy Kłosa;  w 67 min. spod linii bocznej dośrodkowywał Świstak na długi słupek, a tam ładnym uderzeniem głową Śliwa zmusił do kapitulacji Florczaka.  Niedługo utrzymał się remis, ponieważ już trzy minuty później gospodarze wyszli ponownie na prowadzenie, bez wątpienia ozdobą tego brzydkiego meczu był gol Karasiewicza, który strzałem z ponad 20 m  trafił niemalże w „okienko”  bramki gości.  W 76 min. Książek  zagrał w pole karne do Śliwy, ale jego strzał minął poprzeczkę bramki Florczaka.  W doliczonym czasie gry, golkiper miejscowych wybijał piłkę z własnego pola karnego, nieczysto  trafił w nią jeden z bocznych defensorów Kłosa, z czego skorzystał D. Chrapusta i  mając przed sobą  bramkarza Kłosa, dopełnił formalności, strzelając po ziemi, ustalił tym  samym rezultat meczu na 3-1.

 

Pozostałe wyniki 12 kolejki:

 

Grom Sufczyn – Jadowniczanka II Jadowniki  odwołany z powodu zagrożenia epidemicznego

Uszew – Iva Iwkowa  1-5

Spółdzielca Grabno – Iskra II Łęki / Sokół   5-1

Start Biadoliny Szlacheckie – Pogórze  Gwoździec 0-6

Victoria Porąbka Usz. – Jedność Paleśnica   odwołany z powodu zagrożenia epidemicznego

Tymon Tymowa – Korona Niedzieliska  (Niedziela)  godz. 14-00

Pauza:  LKS Gnojnik

 

T A B E L A