Nieudana inauguracja w Paleśnicy

 

 

 

Do przerwy po razie, po zmianie stron Jedność w większym gazie

 

 

Jedność Paleśnica  –  Kłos Łysa Góra  2-1  (1-1)

 

Bramki:

1-0 A. Mastalerz ‚6

1-1 Barnaś ’12

2-1 Socha ’61

 

Widzów:  ok. 150

Żółte kartki: P. Ligęza, A. Mastalerz (Jedność) – Stypka (Kłos)

Sędziował: M. Michta (KS Brzesko)

 

KŁOS:  T. Sacha – Marmol, Chrapusta, Nosek, Gala (30. Roczniak) – Kuziel, M. Kutek (84. Widło), Świstak, Barnaś (61. Tyrkiel), Bodzioch – Dębosz (46. Stypka).

 

Jedność: Łękawski – Fijor, P. Ligęza, M. Mastalerz (68. Repeta), A. Mastalerz – Salamon, Baut (74. Jurkiewicz), Pazdalski, A. Włudyka – Socha, M. Włudyka.

 

– W jednym z pierwszych meczów nowego sezonu  Keeza „A” klasy (Brzesko),  Jedność Paleśnica odniosła zwycięstwo nad Kłosem Łysa Góra 2-1.  Do szatni na przerwę obie drużyny schodziły przy rezultacie 1-1, po zmianie stron nieco większą inicjatywę  posiadali gospodarze, którzy  wykorzystali błąd defensywy Kłosa w  61 min. i zdobyli bramkę na wagę trzech punktów.  Niewątpliwie zespół Jedności największe zagrożenie stwarzał po stałych fragmentach gry.

  W 6 min. z rzutu rożnego w pole karne zacentrował Pazdalski, a A. Mastalerz wyskoczył najwyżej w powietrze i celną główką skierował piłkę do bramki, otwierając tym samym wynik  meczu.  W 12 min.  zespół Kłosa doprowadził do wyrównania, Dębosz z Bodziochem zawiązali akcję na lewej stronie,  Bodzioch skierował podanie na przedpole do Barnasia, który zdecydował się na strzał, a piłka odbiła się jeszcze od jednego z obrońców gospodarzy i znalazła drogę do bramki.  Był to debiutancki gol 18 -letniego Patryka Barnasia, w barwach Kłosa. W 21 min. prawym skrzydłem przedarł się  także debiutujący w Kłosie, Grzegorz Kuziel,  jego próba poszybowała nad poprzeczką  bramki Jedności, a chwilę później ten sam zawodnik  zdecydował się na strzał z ok. 15 m po którym futbolówka minęła słupek bramki strzeżonej przez Łękawskiego.  W 24 min. Socha przymierzył z 14 m  a piłka minęła „okienko” bramki Kłosa.   Dziesięć minut później na bramkę Jedności napierał Kłos, uderzenie Dębosza schwytał jednak golkiper Jedności.  W końcowych fragmentach pierwszej odsłony, gospodarze  gościli pod bramką Kłosa; w  43 min. groźny i nieprzyjemny dla bramkarza, strzał z rzutu wolnego oddał Pazdalski, a piłkę na rzut rożny odbił T. Sacha. Po kornerze, w miejscowi także usiłowali zmieścić piłkę między słupkami bramki, ale na wysokości zadania stanął T. Sacha.

 

 

Po zmianie stron z nieco większym animuszem zaatakowali gracze Jedności, w 54 min. gry sprzed pola karnego uderzał Pazdalski, ale piłka minęła poprzeczkę.   W 61 mi. gospodarze wznawiali grę z autu,  z piłką minął się jeden z obrońców Kłosa co skrzętnie wykorzystał Socha, dopadł do piłki i skierował ją do bramki przyjezdnych, wyprowadzając swój zespół na prowadzenie, którego   jak się później okazało Jedność już nie dała sobie wyrwać.  Po straconej bramce, dobrą okazję do wyrównania mieli gracze z Łysej Góry  już  w 63 min. Tyrkiel uderzył w dolny róg bramki, a  Łękawski z trudem, w ostatniej chwili odbił piłkę na  róg. Dwie minuty później  z 17 m.  na bramkę Jedności  strzelał Świstak, lecz Łękawski był na posterunku.  Chwilę później atak miejscowych zagroził  bramce Kłosa, ale T. Sacha dwukrotnie, skutecznie bronił uderzenia Pazdalskiego.  W 68 min. mocno z rzutu wolnego uderzył Stypka, golkiper Paleśnicy obronił próbę zawodnika Kłosa.  W 84 min. w polu karnym z piłką znalazł się Marmol,  oddał strzał, który jednak padł  łupem Łękawskiego.

 

Następny mecz:  Victoria Porąbka Uszewska – Kłos Łysa Góra  22.08. 2021 (Niedziela), godz. 17-30

Terminy meczów Kłosa w rundzie jesiennej  sezonu 2021 / 2022, dostępne  —> tutaj.

 

Pozostałe wyniki 1 kolejki w Keeza „A” klasie  (Brzesko):

Temida Złota – Iva Iwkowa  1-3

Uszew – Pogórze Gwoździec  2-2

Olimpia Kąty – Arkadia Olszyny 1-2

Spółdzielca Grabno – Victoria Porąbka Usz.  1-1

Tymon Tymowa – Pagen Gnojnik  3-0

Victoria Bielcza – Grom Sufczyn  (24. 08. 2021,  Wtorek, godz. 17-30)