Niespodzianka w Stróżach

 

 

     Niespodzianka w Stróżach

 

 

 

Orzeł Stróże  –  Kłos Łysa Góra  2-4  (2-2)

 

Bramki:

1-0 Orzeł Stróże ‚5

1-1 Ogar ’14

2-1 Orzeł Stróże ’39

2-2 Gaweł ’43

2-3 Gaweł ’64

2-4 Ogar ’81  -k.

 

Widzów: 110

 

KŁOS: Hebda – Matura, Siudut, Marmol, Mirek (61. Urbaszewski) – K. Sacha, Nowak (56. Bibro) Gaweł (86. Zborowski), Bogacz (72. Kural), Widło – Ogar.

 

 

– Sporą niespodziankę sprawili podopieczni trenera Mariusza Sachy, którzy wygrali z wyżej notowanym Orłem Stróże na jego terenie. Już w 5 min. gospodarze cieszyli się z prowadzenia, jednak po niespełna kwadransie gry do wyrównania doprowadził Ogar (14 min.) kiedy to po akcji całego zespołu, młody napastnik  Kłosa trafił do siatki z lewej strony pola karnego.  Zanim arbiter odgwizdał koniec pierwszej odsłony, padły jeszcze dwie bramki;  w 39 min. gospodarze kolejny raz wyszli na prowadzenie, gdy głową do siatki po rzucie rożnym trafił zawodnik miejscowych z ok. 8 m. W 43 min. po faulu na zawodniku Kłosa,  przed polem karnym, rzut wolny egzekwował Gaweł. Jego mocny strzał z 19 m. zaskoczył golkipera Orła i obie drużyny schodziły na przerwę przy remisie 2-2.

 

– Po zmianie stron gra była wyrównana, jednak to Kłos zdołał strzelić  jeszcze dwie bramki; w 64 min. Gaweł zdecydował się oddać strzał z dystansu,  jak się okazało była to słuszna decyzja pomocnika Kłosa, bramkarz miejscowych wpuścił piłkę między nogami i ta wpadła do bramki i drużyna z Łysej Góry mogła cieszyć się z prowadzenia, którego do końca pojedynku już nie oddała, a przysłowiową kropkę nad  ‚i’  w tym meczu postawił Ogar, który nieprzepisowo powstrzymywany był w poolu karnym, za co arbiter  wskazał  ‚na wapno’. Sam poszkodowany zamienił ‚jedenastkę’ na bramkę, ustalając tym samym wynik meczu.

W kolejnym meczu (w niedzielę), drużynę Kłosa czeka kolejny trudny mecz w Uszwi (17-00), także wyjazdowy.

 

 

Wyniki  22. kolejki:

Victoria Bielcza – Uszew 1-2

Gnojnik – Dunajec Mikołajowice 3-1

Iskra Łęki – Olimpia Bucze 2-3

Arkadia Olszyny – Sokół Maszkienice 3-0

Pogórze Gwoździec – Spółdzielca Grabno 3-4

Strażak Mokrzyska – Iva Iwkowa 0-0

Temida Złota – Korona Niedzieliska 2-1


TERMINARZ   ||   AKTUALNA TABELA