Niedzielne derby dla Victorii

remis

 

 Victoria pokonała Kłosa

 

 

 

Victoria Porąbka Uszewska  –  Kłos Łysa Góra  5-3 (3-0)

Bramki:

1-0 Z. Zych ‚3

2-0 Z. Zych ’21

3-0 Z. Zych ’45

4-0 Z. Zych ’51

4-1 Śliwa ’75

4-2 Śliwa ’81

5-2 Wntrzak ’86

5-3 Śliwa ’87

Widzów: 90

Mecz bez kartek

Sędziował: Grzegorz Wroński (Tarnów).

Trening we wtorek o godz. 19-00, na obiekcie orlika w Łysej Górze

Victoria: M. Pałucki (81. Migda) – Toboła, Wnętrzak, T. Pałucki, P. Pałucki – Bodura, K. Nowak (59. Kural), L. Zych (81. Kubala), Fejkiel (63. Kraj) – Łazarz, Z. Zych.

Kłos: W. Batko – Matura, Kot, Jakubas, Mirek (46. Zapart) – Śliwa, Drużkowski, Małysa (46. P. Nowak), J. Kuboń (46. M. Sacha) – Stolarz (71. Smaga), Gaweł.

– Już w pierwszej akcji derbów Gminy Dębno, po kiksie stopera gości, Z. Zych trafił do bramki, z biegiem czasu ten sam zawodnik bezkarnie wykorzystał pojedyncze błędy defensywy Kłosa w polu karnym i dołożył jeszcze trzy trafienia. Po pierwszej odsłonie gospodarze posiadali już solidną zaliczkę, której nie roztrwonili. W 16 min. gry W. Batko w beznadziejnej wręcz sytuacji, instynktownie wybronił potężne uderzenie K. Nowaka z prawej strony pola karnego, a w 27 min. po uderzeniu z rzutu wolnego tego samego zawodnika, doświadczony golkiper Kłosa odbił futbolówkę na rzut rożny. W 31 min. gdy piłkę z własnego pola karnego wybił W. Batko,   na wysokości 13 m. w „szesnastce” gospodarzy znalazł się Gaweł, ale nieczysto trafił w piłkę. Po zmianie stron szybko gola zdobyli miejscowi: strzał Bodury odbił W. Batko, ale pozostawiony bez opieki Z. Zych pospieszył ze skuteczną dobitką i było już 4-0 na korzyść Victorii. W 73 min. w stuprocentowej sytuacji podbramkowej znalazł się Smaga, ale mając przed sobą bramkarza miejscowych, trafił piłką prosto w jego ręce. Minutę później W. Batko był górą w pojedynku sam na sam z Z. Zychem. Na kwadrans przed końcem pojedynku strzelanie dla Kłosa rozpoczął Śliwa, który  trzykrotnie zapisał się na listę strzelców, a  piąta bramkę  dla Victorii zdobył Wnętrzak, który pięknym strzałem z rzutu wolnego  (z 17 m.) posłał piłkę pod poprzeczkę, nie dając szans golkiperowi Kłosa.  W 59 min. po dośrodkowaniu Gawła z prawej strony pola karnego, głową na bramkę strzelał Stolarz, lecz futbolówka ostemplowała poprzeczkę bramki  strzeżonej przez M. Pałuckiego.

Kolejny mecz:  Kłos Łysa Góra – Uszew  26.X.2013 (Sobota)  godz. 15-00

Pozostałe wyniki 14 kolejki:

Start Biadoliny Szlacheckie – Spółdzielca Grabno 1-2

Uszew – Piast Czchów 10-0

Strażak Mokrzyska – Sokół Maszkienice 1-4

Dunajec Mikołajowice – Pogórze Gwoździec 7-2

Olimpia Bucze – Victoria Bielcza 2-4

Iva Iwkowa – Korona Niedzieliska 2-4

Orzeł Stróże – Poręba Spytkowska 3-5

TABELA

(za 90 Minut)