Kłos Łysa Góra  –  Jedność Paleśnica  5-1  (5-1)

Żółte kartki: Kuboń, Nowak (Kłos) – Baut, Sobol (Jedność).
Sędziował: Patryk Świerczek (Brzesko)  (B. dobrze)

Kłos: Rzepa – Matura, Stachelek, Marmol, Nowak – Bodzioch, Kuboń, Mytnik, Gaczoł – Śliwa, Ogar (61. Książek).

Jedność: Dawid Łękawski – Mastalerz, Pabian, Sobol, Łukasik – Daniel Łękawski, Stanuch (81. Zięcina), Jurkiewicz, Baut – Rozpęda, Włudyka.

– Kłos przerwał serię pięciu ligowych pojedynków bez zwycięstwa, bowiem ostatnia wygrana ligowa drużyny z Łysej Góry miała miejsce 8 kwietnia br, kiedy Kłos pokonał Start Biadoliny Szlacheckie 3-1, następnie był remis 2-2 w Iwkowej i cztery porażki.  Sobotnie okazałe zwycięstwo jest nieocenione dla zawodników Kłosa w kontekście utrzymania się w klasie „A”.  Klasycznym hat – trickiem popisał się Damian Śliwa, który w tym momencie ma na swoim koncie 22 bramki. Tego dnia dobrze funkcjonowała linia defensywna Kłosa co przyczyniło się do korzystnego rezultatu.
  W 1 minucie gospodarze stanęli przed szansą objęcia prowadzenia, podanie Śliwy w pole karne, lecz w dogodnej sytuacji Kuboń trafił w bramkarza przyjezdnych, a sześć minut później strzał na bramkę tego samego zawodnika zablokował Pabian. W 12 min. potężne uderzenie z dystansu Sobola, ładną interwencją obronił Rzepa. W 14 min. padł pierwszy gol; precyzyjne dośrodkowanie Kubonia z rzutu wolnego, z prawej strony boiska w pole karne gdzie najwyżej wyskoczył  Ogar i ładnym strzałem głową skierował futbolówkę do siatki, nie dając szans obrony Dawidowi Łękawskiemu.  Odpowiedź Jedności była szybka, bo cztery minuty później po kontrataku lewą flanką, Daniel Łękawski podał w pole karne do Jurkiewicza, który strzałem z bliska doprowadził do wyrównania.  W 29 min. rzut wolny z ok. 25 m wykonywał Pabian, lecz jego próba okazała się zupełnie nieudana, piłka poszybowała wysoko ponad bramką.  W 35 min. szarżujący z piłką w polu karnym Śliwa został nieprzepisowo powstrzymywany przez obrońcę przyjezdnych, za co arbiter odgwizdał rzut karny, którego wykonawcą był sam poszkodowany. Mimo, że golkiper wyczuł intencję strzelca i odbił piłkę przed siebie, wobec dobitki był już bezradny i zmuszony był skapitulować. Miejscowi objęli prowadzenie, którego (jak się później okazało) nie oddali już do końca. W 38 min. ponownie w polu karnym faulowany był Śliwa przez Mastalerza, arbiter wskazał na rzut karny. Egzekutorem tego stałego fragmentu był  Śliwa, który potężnym strzałem pod poprzeczkę nie dał szans obrony Dawidowi Łękawskiemu, było 3-1 na korzyść gospodarzy. Nim arbiter odgwizdał koniec pierwszej odsłony, gospodarze jeszcze dwa razy trafiali do bramki przeciwnika: w 43 min. „rozklepali”  defensywę Jedności, z lewej strony pola karnego Ogar podał idealnie, w tempo do nadbiegającego Mytnika, który bez problemów trafił do siatki, a minutę później po wznowieniu gry z autu z prawej strony boiska Kuboń wstrzelił piłkę w pole karne, a Śliwa strzałem z powietrza zmienił jej kierunek i ta zatrzepotała w siatce i było już 5-1.
 Po zmianie stron nie padł już żaden gol, w 63 min. pojedynku na wysokości 18 m faulowany został Jurkiewicz, rzut wolny wykonywał Baut, lecz trafił piłką w mur, a dobitkę Sobola schwytał bez problemów Rzepa.  W 74 min. solową akcją popisał się Włudyka, który przemieścił się z piłką w pole karne, kiedy znalazł się w sytuacji „sam na sam” z golkiperem Kłosa, oddał strzał na bramkę, ale tym razem Rzepa nie dał się zaskoczyć i obronił przymiarkę napastnika Paleśnicy. W  77 min. po podaniu Marmola,  płaski strzał Bodziocha sprzed pola karnego minął nieznacznie słupek bramki strzeżonej przez Dawida Łękawskiego.