Na zakończenie sezonu, piłkarskie Derby Gminy Dębno

 

 

 

  Ostatni gwizdek…

 

 

 

Start Biadoliny Szlacheckie  –  Kłos Łysa Góra

9. 06. 2018  (Sobota)  godz. 17-30

 

  – Już jutro, około godz. 19-30  na siedmiu boiskach brzeskiej „A” klasy zabrzmią ostatnie gwizdki arbitrów, które oznajmią koniec sezonu piłkarskiego 2017 / 2018 na tym szczeblu rozgrywek. W ostatniej serii gier dojdzie do derbów Gminy Dębno;  w Biadolinach Szlacheckich, miejscowy Start podejmie Kłosa Łysa Góra.  Zarówno gospodarze jak i goście mają już zapewniony byt w lidze na następny sezon, nie oznacza to jednak że w sobotę na obiekcie Startu wiało będzie nudą. Nic bardziej mylnego! Spotkania derbowe należą do zaciętych, twardych bojów i walki o każdy metr murawy.  Gospodarze, pod wodzą trenera Marka Przeklasy zgromadzili 29 pkt. (8 zwycięstw, 5 remisów i 12 porażek)  zdobywając 40 bramek, tracąc 54 (tyle samo co Kłos).  Najskuteczniejszymi zawodnikami drużyny z Biadolin Szlacheckich są: Adrian Gurgul (10 trafień), oraz Bartłomiej Bodzioch (7 trafień).   Zawodnicy Startu, sprawili niespodziankę w 17 kolejce, pokonując na własnym terenie Arkadię Olszyny 2-0.

 W ostatniej kolejce, na trudnym terenie, mimo prowadzenia  0-2, Start uległ Koronie Niedzieliska 4-2,  zaś Kłos po niezwykle ciężkim meczu ze Strażakiem Mokrzyska / Szczepanów zwyciężył 2-1, a szalę zwycięstwa na swoją korzyść przechylił w 86 min. 

 

Rozpoczęcie meczu w sobotę o godz. 17-30

Zapraszamy !

 

Sytuacja w dolnej części tabeli przed ostatnią kolejką:

 Przed tygodniem awans do klasy okręgowej przypieczętowała Arkadia Olszyny i jutrzejszy mecz z Victorią Porąbka Usz. będzie tym „o pietruszkę”.  Niezwykle ciekawa sytuacja panuje w dolnym biegunie tabeli:  przed ostatnim meczem pozycję outsidera zajmuje Temida Złota  (21 pkt.), nad nią Iskra Łęki (21 pkt.), a na dwunastym miejscu Pogórze Gwoździec (24 pkt.)   W przypadku zwycięstw Iskry Łęki z Tymonem Tymowa, oraz Temidy z Ivą Iwkowa, a porażki Pogórza z Uszwią, aż trzy zespoły liczyć będą 24 pkt.  w przypadku gdy sprawa przyjmie taki obrót, o ostatecznym miejscu decydowała będzie mała tabela między tymi trzema drużynami.  Z klasy „A” wg regulaminu MZPN,  obligatoryjnie spada jeden zespół, jednak w przypadku gdyby z klasy okręgowej spadł Sokół Borzęcin Górny (a na dzień dzisiejszy tak jest, gdyż zajmuje ostatnie miejsce w „okręgówce”), to automatycznie wypycha drugą od końca drużynę z klasy „A”.  W klasie okręgowej do zakończenia rozgrywek pozostało jeszcze dwie kolejki do rozegrania. Matematyczne szanse na utrzymanie się w niej borzęcinianie jeszcze mają…

W przypadku gdyby Pogórze zdobyło tylko jeden punkt w pojedynku z Uszwią, nawet zwycięstwa Iskry i Temidy na nic się zdadzą (jeśli z klasy „A” miałyby spaść dwa zespoły), bowiem dla Pogórza, do utrzymania się w lidze potrzebny jest tylko, albo aż 1 punkt w meczu z Uszwią.    

 

 

Pozostałe mecze 26 kolejki:

(Wszystkie w sobotę o godz. 17-30)

 

Victoria Porąbka Usz.  –  Arkadia Olszyny

Uszew  –  Pogórze Gwoździec

Poręba Spytkowska  –  Korona Niedzieliska

Strażak Mokrzyska / Szczepanów  –  Jedność Paleśnica

Temida Złota  –  Iva Iwkowa

Tymon Tymowa  –  Iskra Łęki