Na tapecie lokalne derby !!!

Gmina Dębno

 

Pierwsze derby Gminy Dębno w roku 2015!

Łysa Góra podejmie Porąbkę Uszewską.

 

Kłos Łysa Góra  –  Victoria Porąbka Uszewska

4.04.2015 (Sobota)  godz. 11-00

– W Wielką Sobotę, stadion Kłosa stanie się „areną” pojedynku, pierwszych (nie tylko w klasie „A”) w tym roku Derbów Gminy Dębno, w których czoła stawią sobie Kłos Łysa Góra i Victoria Porąbka Uszewska. Spoglądając na układ ligowej tabeli, sobotni mecz ma niezwykle ważne znaczenie zarówno dla gospodarzy jak i dla gości w kontekście utrzymania się w tejże klasie rozgrywkowej, tym bardziej, że outsiderzy (Spółdzielca Grabno i Iskra Łęki) odnotowali w ostatniej kolejce niespodziewane zwycięstwa co może okazać się prognostykiem ciekawego finiszu rozgrywek, a ten będzie miał miejsce 13.06 br

– Definicji piłkarskich derbów na pewno kibicowi piłki nożnej przypominać nie trzeba.  Zbliżający się sobotni ligowy pojedynek zespołów z tej samej gminy, a i sąsiednich miejscowości na pewno wzbudzi dodatkowe emocje wśród piłkarzy i bez wątpienia zgromadzonych widzów. Sportowych emocji na pewno nie zabraknie na płycie boiska w Łysej Górze.  Obie drużyny rozpoczęły rundę rewanżową sezonu 2014 / 2015 od remisu 1-1; Kłos na własnym obiekcie podzielił się punktami z Victorią Bielcza, zaś Victoria wywiozła z Iwkowej jeden pkt. kończąc mecz z tamtejszą Ivą  takim samym rezultatem jak Kłos z Bielczą. Przed tygodniem, obie drużyny poniosły porażki: Kłos uległ nieznacznie w Porębie Spytkowskiej (1-0), a Victoria Porąbka Uszewska straciła punkty na własnym terenie doznając porażki ze Spółdzielcą Grabno (1-2).

Ostatni pojedynek ligowy pomiędzy drużynami Kłosa i Victorii miał miejsce 30 sierpnia 2014 w Porąbce Uszewskiej, kiedy to w pojedynku 3 kolejki rundy jesiennej bieżącego sezonu, Kłos rzutem na taśmę, po bramce Damiana Śliwy w 90 minucie zapewnił sobie końcowe zwycięstwo. W nadchodzącym spotkaniu, w jedenastce gospodarzy na pewno zabraknie Pawła Płanety, który dalej zmaga się z urazem stopy, uraz środkowego pomocnika na dłużej wyklucza go z gry.

 

Pierwsze derby Gminy Dębno w Wielką Sobotę o godz. 11-00

Stadion Kłosa Łysa Góra

Zapraszamy!

 

Pozostałe mecze 16 kolejki:

(wszystkie mecze w sobotę)

 

Arkadia Olszyny – Victoria Bielcza (godz. 11-00)

Spółdzielca Grabno – Piast Czchów (godz. 14-00)

Tymon Tymowa – Sokół Maszkienice (godz. 14-00)

Iskra Łęki – Olimpia Kąty (godz. 14-00)

Olimpia Bucze – Poręba Spytkowska (godz. 14-00)

Iva Iwkowa – Strażak Mokrzyska (godz. 14-00)