Na półmetku sezonu, derby Gminy Dębno

Gmina Dębno (Nowy herb)

 

 

Na horyzoncie, lokalne derby:  Kłos  vs.  Victoria

 

 

 

Kłos Łysa Góra  –  Victoria Porąbka Uszewska

5.11.2016 (Sobota)  godz. 14-00

 

  Definicji piłkarskich derbów nie trzeba tłumaczyć żadnemu kibicowi futbolu…   Do takowego spotkania dojdzie na półmetku rozgrywek  brzeskiej klasy „A”  już w najbliższą sobotę. W ramach 13 kolejki, Kłos Łysa Góra podejmie sąsiada (nie tylko z ligowej tabeli), Victorię Porąbka Uszewska.  Najbliższy przeciwnik Kłosa plasuje się na 8 miejscu w ligowym zestawieniu, z dorobkiem 18 pkt. Na co składa się: 5 zwycięstw, 3 remisy i 3 porażki. Bilans bramkowy Victorii: 27-22. Grającym trenerem ekipy z Porąbki Uszewskiej jest Przemysław Łazarz, a dostępu do bramki broni Kamil Rataj, który miał także epizod w bramce Kłosa Łysa Góra. Miniony sezon na długo zostanie w pamięci działaczy, zawodników i kibiców z Porąbki Uszewskiej, bowiem na finiszu cyklu rozgrywkowego 2015 / 2016 rewelacyjnie spisująca się Victoria, która opierała się na wychowankach zajęła 2 lokatę w lidze, ustępując jedynie Strażakowi Mokrzyska, który uzyskał awans do klasy okręgowej. 

 Dla Kłosa będzie to ostatni ligowy pojedynek w bieżącym roku kalendarzowym, zaś Victorię czekają jeszcze jedne derby Gminy Dębno, 12.XI.2016 rozegrany zostanie zaległy mecz 6 kolejki w którym w roli gospodarza podejmą Start Biadoliny Szlacheckie.  Prawdziwy „szpital” panuje od około miesiąca w ekipie z Łysej Góry, którą z ławki trenerskiej kieruje trener Andrzej Hajnysz;  plaga przewlekłych kontuzji i epidemia chorób, która dotknęła zespół, wymusza ogromną rotację w składzie, która na pewno nie służy grze, wynikom, ale i po sięgnięcie przez szkoleniowca po zawodników z drużyn młodzieżowych, dla których występy w meczach ligowych w wyjściowej jedenastce, były „pierwszymi szlifami” w seniorskiej piłce. W ostatnich czterech spotkaniach ligowych, drużyna Kłosa schodziła pokonana, nie zdobywając w nich choćby punktu. Na chwilę obecną, szósty w ligowej tabeli Kłos, legitymuje się dorobkiem 19 pkt.  (6 zwycięstw, 1 remis i 5 porażek), z bilansem bramkowym: 27-27, z czego 12 trafień to dzieło Damiana Śliwy, a 6 dołożył Patryk Ogar, który ze względu na kontuzje wystąpił tylko w 8 meczach, kończącej się rundy jesiennej.

W sezonie 2015 / 2016 drużyny spotkały się dwukrotnie, zarówno jesienią jak i wiosną padły rezultaty 2-1, w obu przypadkach na korzyść Victorii.

 

Pierwszy gwizdek sędziego o godz. 14-00

Zapraszamy!

 

Pozostałe mecze 13 kolejki:

Błękitni Przyborów – Poręba Spytkowska (Sobota) godz. 13-00

Pogórze Gwoździec – Jedność Paleśnica (Niedziela) godz. 13-00

Arkadia Olszyny – Start Biadoliny Szl. (Niedziela)  godz. 14-00

Korona Niedzieliska – Sokół Maszkienice (Niedziela) godz. 14-00

Tymon Tymowa – Iva Iwkowa (Niedziela) godz. 14-00

Temida Złota – Uszew (Niedziela) godz. 14-00