Na półmetku rozgrywek w klasie „A” Kłos gościł będzie Tymona Tymowa

 

 

 

Zakończenie rundy jesiennej sezonu 2018 / 2019

 

 

 

      Kłos Łysa Góra  –  Tymon Tymowa

4. 11. 2018  (Niedziela)  godz. 11-00

 

  –  Na półmetku rozgrywek w klasie „A”  (Brzesko),  w jednym z pojedynków trzynastej kolejki, Kłos Łysa Góra podejmie na własnym obiekcie Tymona Tymowa.  Niedzielne starcie będzie  spotkaniem sąsiadujących ze sobą drużyn w ligowej tabeli, bowiem gospodarze  z dorobkiem 19 pkt. plasują się na  siódmej pozycji  w ligowym zestawieniu, zaś  drużyna Tymona mająca o jedno „oczko” mniej, jest na ósmym miejscu.    Najbliższy przeciwnik Kłosa, ekipa z gminy Czchów  w 2014 roku uzyskała historyczny awans do klasy „A” i po dzień dzisiejszy występuje na tym szczeblu rozgrywek.  Bieżący cykl rozgrywkowy jest piątym  (nieprzerwanie) w klasie „A”.   Grającym trenerem Tymona Tymowa  jest Paweł Pachota, który z klubem związany jest od 2012 roku.  W swojej przygodzie z piłką nożną, Pachota występował przez długie lata z powodzeniem w  Okocimskim Brzesko .  W swoim ostatnim sezonie  w barwach OKS-u  (2005 / 2006), wywalczył awans do III  ligi, wówczas w kadrze Okocimskiego znajdowali się Łukasz Drużkowski  (w przeszłości zawodnik Kłosa Łysa Góra), oraz Bogumił Szafrański, który kilka lat wstecz był także zawodnikiem drużyny z Łysej Góry.  Jako ciekawostkę należy dodać, że  obecny szkoleniowiec Tymona, Paweł Pachota  w 2005 roku wystąpił w meczach Pucharu Polski   I  i  II rundy,  kiedy to  Okocimski wyeliminował  Ruch Chorzów, zwyciężając  w Brzesku przy  ul. Okocimskiej, 4-2.  W II rundzie Pucharu Polski los zesłał Okocimskiemu…  Lecha Poznań.  W pierwszym pojedynku na własnym obiekcie  Okocimski (z Pachotą w składzie) postawił ciężkie warunki  Poznaniakom, w składzie Lechitów byli: reprezentanci Polski: Piotr Reiss, Tomasz Iwan, Piotr Świerczewski, oraz inni znani ligowcy: Maciej Scherfchen, Paweł Sasin, Krzysztof Gajtkowski, a dostępu do bramki  Lecha bronił w tym meczu Krzysztof Kotorowski, który z Lechem świętował w późniejszych latach zdobycie dwóch tytułów mistrza Polski. Pojedynek zakończył się remisem 3-3.  W rewanżu, na stadionie w Poznaniu, do 72 min. zanosiło się na prawdziwą sensację, bowiem Okocimski prowadził  0-1 (!)   -jednakże w ostatnich 18 minutach, drużyna  Lecha Poznań zdołała zaaplikować Okocimskiemu cztery bramki i ostatecznie awansowała do kolejnej rundy.  Mecz ten także doskonale pamięta Pachota, który zaliczył pełne 90 minut. W późniejszych latach Pachota występował na poziomie IV ligi w Olimpii Pisarzowa, Olimpii Wojnicz, Limanovii Limanowa, bronił barw także Orkana Szczyrzyc.   Zaś na poziomie klasy „A”  zaliczył epizody w Temidzie Złota, Victorii Porąbka Uszewska, po czym zdecydował się na występy w Tymonie Tymowa i do dnia dzisiejszego jest grającym trenerem tego zespołu.

  – Zbliżające się spotkanie, będzie już ostatnim meczem w tym roku kalendarzowym zarówno dla Kłosa jak i dla Tymona, obie drużyny zakończą rundę jesienną  w środku ligowej stawki, zachowując póki co bezpieczny dystans od strefy  spadkowej, jednak nie oznacza to, że runda rewanżowa będzie  łatwa i przyjemna.  Jednych i drugich czeka sporo pracy  w przerwie zimowej, by myśleć o zachowaniu ligowego bytu na kolejny sezon.   Tymon, legitymuje się bilansem bramkowym:  33 – 28, a zawodnikami, którzy w dużej mierze przyczynili się do tego dorobku bramkowego są:  Adrian Michalczyk (9 trafień w lidze), oraz Kamil Mendyk i Jakub Buchowicz (po 6 bramek).

 Zawodnicy z Łysej Góry przeplatają mecze lepsze z gorszymi, a tym gorszym był na pewno ubiegłotygodniowy wstęp na boisku beniaminka w Bielczy, gdzie Kłos dostał prawdziwy łomot i wrócił do domu z wynikiem 6-1. Najskuteczniejszym strzelcem ekipy z Łysej Góry jest Damian Śliwa (14 trafień), który wraz z Łukaszem Zacharą (Korona Niedzieliska) przewodzą w klasyfikacji strzelców. Bilans bramkowy Kłosa: 30 – 35.

 

 

Początek niedzielnych zawodów na stadionie Kłosa o godz. 11-00

Zapraszamy!

 

 

Pozostałe mecze  13 kolejki:

(3/4. 11. 2018)

 

Pogórze Gwoździec – Start Biadoliny Szlacheckie  (Sobota)  godz. 13-00

Iva Iwkowa – Victoria Porąbka Usz.  (Sobota)  godz. 14-00

Poręba Spytkowska  –  Spółdzielca Grabno  (Sobota)  godz. 14-00

Korona Niedzieliska  –  Strażak Mokrzyska / Szczepanów  (Sobota)  godz. 14-00

Sokół Borzęcin Górny  –  Uszew  (Sobota)  godz. 14-00

Jedność Paleśnica  –  Victoria Bielcza  (Niedziela)  godz. 14-00