Na horyzoncie derby Gminy Dębno

 

 

Trzecie piłkarskie derby Gminy Dębno pomiędzy Kłosem a Gromem

 

 

Kłos Łysa Góra  –  Grom Sufczyn

22. 05. 2021 (Sobota)  godz. 18-00

 

  – O ile walka o awans w klasie „A”  jest już praktycznie rozstrzygnięta, bo Koronie Niedzieliska nikt i nic już nie odbierze pierwszego miejsca premiowanego awansem do klasy okręgowej, to w dolnym biegunie tabeli  sprawa zachowania bytu poszczególnych drużyn jest otwarta i nabiera dopiero rumieńców. Wydaje się, że będzie trwała do samego końca rozgrywek.  25 kolejka, która zostanie rozegrana w najbliższy weekend przyniesie wiele ciekawych spotkań, bowiem interesująco będzie w Grabnie, Gnojniku czy w Paleśnicy,  ale hitem wydaje się być pojedynek derbowy zespołów z Gminy Dębno:  Kłosa Łysa Góra i Gromu Sufczyn.  Ba!   To przecież pojedynek sąsiadów  dosłownie „zza miedzy” bowiem  boiska drużyn są położone od siebie w odległości niespełna 200 m.

 Obie drużyny mają jeden i jasny cel  wobec swojego położenia w ligowej tabeli:  zachowanie ligowego bytu na przyszły sezon.  Z kolejki na kolejkę margines błędu będzie się zawężał, a sezon wkracza w fazę gdzie pojawiać się będą i już pojawiają się przymusowe pauzy za żółte kartki, kontuzje,  a i gra w środku tygodnia nie pozwala trenerom na skorzystanie z optymalnego składu wobec pracy zawodowej  zawodników.  Nie ma wyboru, trzeba grać!    Jutrzejszy pojedynek będzie trzecim oficjalnym pojedynkiem ligowym pomiędzy zespołami Kłosa i Gromu.  Emocji na pewno nie zabraknie.  Pierwszy gwizdek arbitra o godz. 18-00

Zapraszamy!

 

W ostatnich dwóch pojedynkach pomiędzy Kłosem i Gromem nie brakowało emocji,  nie inaczej  będzie jutro

Pozostałe mecze 25 kolejki:

(22 /23. 05. 2021) 

 

Pagen Gnojnik – Victoria Bielcza (Sobota) godz. 17-30

Spółdzielca Grabno – Start Biadoliny Szlach.  (Sobota) godz. 18-00

Korona Niedzieliska – Victoria Porąbka Uszewska (Sobota) godz. 18-00

Jadowniczanka II Jadowniki – Uszew (Niedziela)  godz. 13-00

Jedność Paleśnica – Iva Iwkowa (Niedziela)  godz. 14-00

Pogórza Gwoździec – Tymon Tymowa (Niedziela) godz. 17-00

Pauza:  Sokół II / Iskra Łęki