Minimalna porażka Kłosa na wyjeździe z Porębą Spytkowską

Porażka

 

Gol zdobyty w 10 min. zapewnił gospodarzom komplet punktów.

 

 

Poręba Spytkowska  –  Kłos Łysa Góra  1-0 (1-0)

Bramka:

1-0 Sowa ’10

 

Sędziował: M. Łuszcz (Bochnia)

Żółte kartki: Kraj, Legutko, Karcz, Goryczko (Poręba S.) – Niemiec, Matura (Kłos).

Widzów: 70.

 

KŁOS: Rzepa – M. Sacha, Matura, Nowak (32. Bodzioch), T. Hebda – Niemec (46. Bojdo), Marmol, K. Sacha, Kutek, Ogar – Śliwa.

 

Poręba S.: Witek – Bieniek, Kraj (72. M. Schmidt), Maksimczyk, Mika (46. Krzak) – Legutko (67. R. Hebda), Sowa, Goryczko, Karcz – Borowiec, Zych.

 

 

– Tylko jedną bramkę w tym pojedynku obejrzeli zgromadzeni tego dnia widzowie na boisku w Porębie Spytkowskiej, której autorem był Sowa. Jak okazało się po ostatnim gwizdku arbitra, oznajmiającym koniec meczu, gol Sowy był na wagę 3 pkt. dla gospodarzy.

W 10 min. meczu Zych idealnie zagrał piłkę w pole karne między obrońców Kłosa do Sowy, który łagodnym łukiem nad wychodzącym Rzepą skierował ją do siatki. W 18 min. groźne uderzenie Karcza sprzed pola karnego (ok. 19 m.) w bok odbił Rzepa.  Golkiper Kłosa także udanie interweniował  dwie minuty później, kiedy to sparował w bok piłkę po strzale Kraja z rzutu wolnego. Przyjezdni po raz pierwszy zagrozili bramce miejscowych w 23 min. kiedy to Witek „na raty” obronił próbę Marmola. W 37 min.  z rzutu wolnego z odległości 19 m. na bramkę strzelał Ogar, ale futbolówka trafiła w mur ustawiony przez gospodarzy.  Tuż przed przerwą, po faulu na Marmolu, Ogar trafił z rzutu wolnego w spojenie słupka z poprzeczką bramki Poręby i rezultat nie uległ zmianie.

– Po zmianie stron, jako pierwsi groźną sytuację podbramkową stworzyli sobie zawodnicy z Łysej Góry;  Ogar wrzucił miękko w pole karne,  Marmol usiłował przenieść piłkę nad Witkiem, lecz golkiper miejscowych zdołał  ją schwytać. W 69 min. z lewej strony pola karnego na 6 m. zacentrował Sowa,  główka Legutki była niecelna i minęła bramkę, której strzegł Rzepa.  Chwilę później Kutek podał w pole karne do Śliwy, ale po strzale tego ostatniego piłka poszybowała nad poprzeczką.  W 82 min. meczu solową akcję Ogara przerwali miejscowi defensorzy, a dwie minuty później w identycznej sytuacji w polu karnym; po rajdzie Śliwy obrońcy Poręby zażegnali niebezpieczeństwo.  Na dwie minuty przed końcem spotkania z odległości 13 m. uderzał Sowa, ale na posterunku był Rzepa i bez większych kłopotów obronił przymiarkę pomocnika gospodarzy.

 

Trening seniorów w środę (1.04.2015) godz. 19-00

Następny mecz:  Kłos Łysa Góra – Victoria Porąbka Uszewska  4.04.2015 (Sobota) godz. 11-00

 

Pozostałe mecze 15 kolejki:

Victoria Bielcza – Olimpia Bucze 0-1

Victoria Porąbka Usz. – Spółdzielca Grabno 1-2

Iskra Łęki – Sokół Maszkienice 4-1

Piast Czchów – Iva Iwkowa 3-6

Strażak Mokrzyska – Tymon Tymowa 1-1

Olimpia Kąty – Arkadia Olszyny 2-0

TABELA

(za 90 Minut)