Korona Niedzieliska najbliższym przeciwnikiem Kłosa

piłka nożna

 

 

Trudny, wyjazdowy sprawdzian Kłosa w Niedzieliskach

 

 

 

Korona Niedzieliska  –  Kłos Łysa Góra

9.10.2016 (Niedziela)  godz. 15-00

Wyjazd zawodników na mecz o godz. 13-30

 – Wyjazdowy bój z Koroną Niedzieliska stoczą zawodnicy Kłosa Łysa Góra w 9 kolejce brzeskiej klasy „A”.    W sezonie 2013 /2014 Korona zajęła 2 miejsce w lidze, z dorobkiem 75 pkt. i uzyskała tym samym awans do klasy okręgowej, z którą tylko rok trwała przygoda piłkarzy z Niedzielisk, bowiem 18  pkt. które zgromadziła wtedy Korona, to za mało by utrzymać się w „okręgówce”.  Po spadku do klasy „A”  miniony sezon, gracze trenera Rafała Polichta zakończyli na 11 pozycji z dorobkiem 28 pkt.  wyprzedzając  Kłosa Łysa Góra o jedno „oczko”.   W bieżącym sezonie zespół z gminy Szczurowa, w ośmiu meczach ligowych zgromadził 10 pkt. na co składają się 3 wyjazdowe zwycięstwa (2-3 z Ivą Iwkowa, 1-4 z Tymonem Tymowa, 0-8 z Błękitnymi Przyborów ), 1 remis (3-3 z Porębą Spytkowską), oraz 4 porażki (0-2 ze Startem Biadoliny Szlach., 2-5 z Pogórzem Gwoździec, 1-2 z Arkadią Olszyny i 2-1 z Jednością Paleśnica ).  Po ośmiu kolejkach, które za nami Korona zajmuje  9. Lokatę w lidze z bilansem bramkowym 22-17. Indywidualnie, najskuteczniejszym strzelcem zespołu jest Paweł Lipchardt, mający w swoim dorobku 7 bramek, z czego aż 6 zdobył  przed dwoma tygodniami w meczu z Błękitnymi Przyborów.  Innym doświadczonym zawodnikiem  Korony jest Marcin Gawłowicz, który w przeszłości bronił barw BKS-u Bochnia czy Sokoła Borzęcin Górny.

Bardzo trudna przeprawa czeka Kłosa w najbliższym pojedynku, mając na uwadze słaby występ zespołu w ostatnim meczu, w którym przeciwnikiem  byli outsiderzy ligi, Błękitni Przyborów.  Korona bez wątpienia zawiesi poprzeczkę bardzo wysoko i zadanie do wykonania przyjmie zupełnie inny stopień trudności. W wyjściowej  jedenastce Kłosa najprawdopodobniej nie zobaczymy Grzegorza Widło, który w nabawił się urazu kolana przed tygodniem w wygranym meczu z Błękitnymi Przyborów, a i pod znakiem zapytania stoi występ najskuteczniejszego strzelca Kłosa, Damiana Śliwy, który miewa problemy zdrowotne.

W minionym sezonie dwukrotnie lepsi okazali się zawodnicy Korony, którzy jesienią zwyciężyli na boisku Kłosa 0-3, a na wiosnę grając przed własną publicznością ograli Kłosa 2-0.

 

Pozostałe mecze 9 kolejki:

 

Błękitni Przyborów – Temida Złota 1-4

Start Biadoliny Szlach. – Jedność Paleśnica (Sobota) godz. 15-00

Pogórze Gwoździec – Sokół Maszkienice (Niedziela) godz. 13-00

Tymon Tymowa – Victoria Porąbka Usz. (Niedziela) godz. 15-00

Arkadia Olszyny – Uszew (Niedziela) godz. 15-00

Iva Iwkowa – Poręba Spytkowska (Niedziela) godz. 15-00