Korona gładko wygrywa z Kłosem

 

 

   Wysoka porażka Kłosa na własnym boisku w meczu,którym rywalem była Korona Niedzieliska

 

 

 

Kłos Łysa Góra  –  Korona Niedzieliska  1-4  (0-2)

Bramki:

0-1 Rydzy ‚4

0-2 K. Zachara ’11

0-3 Świątek ’52

0-4 Rydzy ’64

1-4 Kural ’70  -k.

Sędziował: Maksymilian Wróblewski (Brzesko)

Żółte kartki: K. Sacha, Książek (Kłos) – Słomka (Korona).

Czerwona kartka: D. Zachara (Korona,  70 min. zatrzymanie ręką piłki zmierzającej do bramki).

Widzów: 80

Meczowa galeria zdjęć, autorstwa  Pawła Matury, dostępna tutaj.

 

 Fotografie z meczu, wykonane przez  Annę Gaweł  można obejrzeć  tutaj.

 

 

KŁOS: Hebda – M. Sacha, Mirek, Marmol, K. Sacha – K. Kuboń, Kural , Bogacz (74. J. Bujak), Książek (62. Jurek) – Stolarz, Bibro.


Korona: S. Zachara – Policht (70. Mól), D. Zachara, Chwała, A. Zachara – Kozdrój (34. Wróbel), Słomka, K. Zachara, K. Kuciel (63. J. Kuciel) – Świątek, Rydzy.

 

Korona odniosła pewne i w pełni zasłużone zwycięstwo nad Kłosem, który w całym meczu oddał zaledwie cztery celne strzały na bramkę gości. Drużyna z Niedzielisk bardzo szybko strzeliła dwie bramki za sprawą Rydzego i K. Zachary,  przez cały czas kontrolowała wydarzenia na boisku. W 36 min. potężne uderzenie Bogacza z rzutu wolnego z ok. 20 m odbił przed siebie S. Zachara, ale żaden z graczy Kłosa nie pospieszył z dobitką i piłkę z własnego pola karnego wybili obrońcy Korony. Po zmianie stron kolejne ciosy gospodarzom zadali Świątek i ponownie Rydzy.  Miejscowi odpowiedzieli tylko jednym trafieniem, autorstwa Kurala, z rzutu karnego, podyktowanego za zatrzymanie piłki zmierzającej do bramki przez D. Zacharę, za co arbiter słusznie sięgnął do kieszonki po czerwony kartonik, wyrzucając go z placu gry.