Kompromitująca porażka Kłosa w derbach Gminy Dębno

 

 

 

Klęska gospodarzy

 

 

 

Kłos Łysa Góra  –  Victoria Porąbka Uszewska  1-7   (1-3)

 

 

Bramki:

1-0 Kural ‘10

1-1 Pałka ‘25

1-2 P. Łazarz ‘28

1-3 Fejkiel ‘34

1-4 P. Łazarz ‘51

1-5 Fejkiel ‘70

1-6 Fejkiel ‘79

1-7 G. Zych ‘83

 

Sędziował: Mirosław Pysno (KS Brzesko)

Żółte kartki:  Kural, Stachelek, Matura (Kłos) – Kania (Victoria).

Widzów: 90

 

Kłos:  Rzepa – Matura, Mytnik, Stachelek, Gaczoł – Nowak (26. Gala), Kural, Kuboń, Świstak – Stypka, Bodzioch

 

Victoria:  Rataj – Kubala, A. Łazarz, P. Pałucki, J. Pałucki – P. Bodura, Pałka, P. Łazarz, Kania – Fejkiel, W. Zych

 

  – Bez pięciu podstawowych zawodników przystąpili do tego pojedynku gospodarze, pomimo tego już pierwsza akcja  miejscowych mogła przynieść  efekt w postaci gola, lecz po strzale Stypki, Rataj zdołał odbić futbolówkę na rzut rożny, po dośrodkowaniu Kubonia z tego stałego fragmentu gry, na bramkę główkował Świstak, lecz piłka minęła poprzeczkę  bramki strzeżonej przez Rataja.  W 10 min. Rzut wolny z odległości 18 m  wykonywał Kural, jego precyzyjny strzał obok muru zupełnie zaskoczył bramkarza przyjezdnych, który nie zdążył zareagować w tej sytuacji.

  W 25 min. Pałka dopadł do odbitej piłki i z linii „szesnastki” ładnym uderzeniem posłał piłkę w „okienko” i było 1-1.  Trzy minuty później było już 1-2 dla gości; po nieudanym wybiciu piłki spod  własnej bramki przez gospodarzy,  P. Łazarz strzelił  z „pierwszej piłki” po ziemi, ta znalazła drogę do bramki.  W 34 min.  Zespół Victorii skorzystał z kolejnego prezentu od gospodarzy;  kolejna starta piłki na własnej połowie, Fejkiel wyszedł „sam na sam” z Rzepą i pewnym strzałem po ziemi podwyższył na 1-3.

 Po zmianie stron goście dołożyli kolejne cztery trafienia;  ze środka pola piłkę otrzymał P. Łazarz, mimo asysty obrońców  Kłosa, zdołał strzelić precyzyjnie w dolny róg bramki i było 1-4.  W 70 min.  B. ładny gol Fejkiela, który będąc tyłem do bramki, strzelił z półobrotu pod poprzeczkę. W 79 min. Po strzale Lesia futbolówkę zdołał odbić Rzepa, ale wobec dobitki Fejkiela z najbliższej odległości był już bezradny.  W 83 min.  Leś zakręcił obrońcami gospodarzy, strzelił z lewej strony pola karnego, piłka odbiła się od słupka, ze skuteczną dobitką pospieszył G. Zych, który wpakował piłkę do pustej już bramki. W 85 min. Gala został faulowany w polu karnym przez G. Zycha, za co arbiter odgwizdał rzut karny:  Koczwara podszedł do ustawionej piłki, lecz jego strzał  nie zmierzał w światło bramki i rezultat nie uległ zmianie.

Victoria odniosła zasłużone zwycięstwo w tym pojedynku, gospodarze byli tego dnia jedynie tłem dla przyjezdnych.

 

Pozostałe mecze 9 kolejki:

 

Pogórze Gwoździec – Temida Złota 1-2

Start Biadoliny Szlach. – Uszew 4-2

Poręba Spytkowska – Strażak Mokrzyska / Szczepanów 4-0

Jedność Paleśnica – Arkadia Olszyny 1-3

Korona Niedzieliska – Tymon Tymowa (Niedziela) godz. 16-00

Iva Iwkowa – Iskra Łęki (Niedziela) godz. 16-30