Kolejne derby Gminy Dębno: Kłos – Victoria

 

 

 

Pojedynek sąsiadów „zza miedzy” w sobotę

 

 

 

Kłos Łysa Góra   –   Victoria Porąbka Uszewska

12. 10. 2019  (Sobota)  godz. 15-00

 

  – Kolejne emocje sportowe dla kibiców przyniesie najbliższa sobota. Po tym jak w miniony weekend  w derbach Gminy Dębno, Grom Sufczyn i Kłos Łysa Góry stworzyły  bardzo dobre widowisko, w którym padło aż osiem bramek,  najbliższy weekend przyniesie kolejne derby gminne, w których zagrają  Kłos i Victoria Porąbka Uszewska.  Pojedynki między tymi drużynami od zawsze elektryzowały kibiców, cieszył się  sporym zainteresowaniem i dostarczały wielu emocji. Na pewno nie inaczej będzie w sobotnie popołudnie na stadionie Kłosa, kiedy to o godz. 15-00 zabrzmi pierwszy gwizdek sędziego, który oznajmi rozpoczęcie meczu.

  Zespół Victorii to solidny zespół, który tworzą doświadczeni zawodnicy jak i zdolni piłkarze młodego pokolenia nabierający doświadczenia u boku starszych kolegów. Warto także zaznaczyć, że Victoria to jeden z niewielu zespołów, który od dłuższego czasu gra stałym składem. Nie ma tam rotacji zawodników, która niekoniecznie wychodzi na dobre.  – Dobra polityka klubowa, widać że po czasie procentuje, czego dowodem jest choćby zajęte wysokie 4 miejsce na finiszu ubiegłego sezonu, a w sezonie 2015 / 2016, Victoria  zakończyła rozgrywki na 2 miejscu, przegrywając batalię jedynie ze Strażakiem Mokrzyska, który awansował wówczas do klasy okręgowej.   Rozpoczęty w sierpniu bieżący cykl rozgrywek, jest także bardzo udany dla graczy z Porąbki Uszewskiej; którzy w pierwszych pięciu kolejkach sezonu odnieśli cztery zwycięstwa, a raz podzielili się punktami z drugą drużyną Strażaka, bezbramkowo remisując.  Pierwszej porażki, doznali z głównym pretendentem do awansu, Porębą Spytkowską  1-3. Po ośmiu kolejkach, Victoria ma w swym dorobku 13 pkt. i bilans bramkowy: 22-12, a najczęściej do siatki przeciwnika trafiał Dariusz Łazarz, który sześciokrotnie pokonywał bramkarzy drużyn przeciwnych.

   Podopieczni duetu trenerskiego: Piotr Matura – Mariusz Sacha, w ośmiu dotychczasowych grach ligowych, zawodnicy Kłosa  podobnie jak i Victoria zgromadzili  13 „oczek”.  Na ten dorobek złożyły się cztery zwycięstwa, jeden remis, oraz trzy porażki.  Bilans bramkowy ekipy z Łysej Góry: 29 – 17, najskuteczniejszym zawodnikiem jest Jakub Stypka, który zanotował  w bieżących rozgrywkach sześć bramek.  Sobotnia potyczka z Victorią będzie trudnym wyzwaniem. Miejmy nadzieję, że obie drużyny stworzą podobne widowisko, jak to które obejrzeliśmy w miniony weekend.

 

Początek meczu  w sobotę o godz. 15-00

Zapraszamy !

 

Pozostałe mecze 9 kolejki:

(12 / 13. 10. 2019)

 

Pogórze Gwoździec – Tymon Tymowa  (Sobota) godz. 14-00

Poręba Spytkowska – Strażak Mokrzyska / Szczepanów (Sobota) godz. 15-00

Korona Niedzieliska – Victoria Bielcza  (Sobota) godz. 15-00

Start Biadoliny Szlach. – Uszew  (Niedziela) godz. 11-00

Jadowniczanka II Jadowniki  – Iva Iwkowa  (Niedziela) godz. 13-00

Jedność Paleśnica – Grom Sufczyn  (Niedziela) godz. 14-00