Kłos zwycięża z Dunajcem Mikołajowice

 

 

  Ważne 3 pkt. Kłosa w meczu z czołowym zespołem ‚A’  klasy

 

 

 

 W galerii dostępne obszerne fotorelacje, autorstwa Pawła Matury ze spotkań: z Uszwią, Iskrą Łęki, Victorią Bielcza i Dunajcem Mikołajowice.

Kłos Łysa Góra  –  Dunajec Mikołajowice  1-0  (1-0)

 

Bramka:

1-0 Ogar ’19 min.

 

Sędziował: A. Niemiec (KS Tarnów)

Widzów: 50

Żółte kartki: Kural, Nosek, Marmol, Gaweł (Kłos) – Mastalerz, Kamiński (Dunajec).

 

KŁOS: Hebda – Matura, Nosek, Siudut, Marmol – Siemieniec (80. Nowak), Gaweł, Kural, K. Sacha (46. M. Bibro), Bogacz (88. Gurgul) – Ogar.

 

Dunajec: Roczniak – Kamiński, Morys, Pazdoł, Frańczuk – K. Skórka (83. T. Skórka), Kociubiński, Mucha (67. Kawula), P. Bibro – Mastalerz (79. Krawiec), Guzy (46. Tarlaga).

 

– Mimo, że obie drużyny zajmują zupełnie różne bieguny w ligowej tabeli, tej różnicy nie było widać na boisku. Konsekwentna gra w defensywie gospodarzy była kluczem do zwycięstwa z Dunajcem, który w tym meczu tylko raz poważnie zagroził bramce Hebdy.  Ataki Dunajca, skutecznie rozbijali defensorzy miejscowych.  W 5 min. strzał z woleja Ogara w polu karnym, nad poprzeczkę przeniósł Roczniak. W 19 min. gospodarze mogli cieszyć się ze zdobytej bramki:  obrońcy Dunajca zbyt długo zwlekali z wybiciem piłki z własnego pola karnego, co bezkarnie wykorzystał napastnik Kłosa, który wygarnął futbolówkę Morysowi spod nóg w polu karnym, balansem ciała zmylił jeszcze golkipera przyjezdnych i z bliska trafił do pustej już bramki. Jak się później okazało to jedyny gol w tym meczu na wagę 3 pkt. dający duży komfort Kłosowi w ligowej tabeli mając na uwadze utrzymanie się tego zespołu w klasie ‚A’.  – W 22 min.  sprzed pola karnego na bramkę Roczniaka po ziemi uderzał Gaweł, lecz niecelnie, kilkanaście minut później  (35 min.), ten sam zawodnik ruszył z piłką prawą stroną  i z ok 14 m. huknął mocno na bramkę, futbolówka minęła spojenie słupka z poprzeczką bramki strzeżonej przez Roczniaka.

– Po zmianie stron przyjezdni osiągnęli delikatną przewagę optyczną, jednak to nie wystarczyło na dobrze funkcjonującą w tym meczu linię obrony podopiecznych trenera Mariusza Sachy.  W 54 min. gry Kociubiński dośrodkował w pole karne gospodarzy, ale Tarlaga minął się z piłką.  61 min. z rzutu rożnego dośrodkował P. Bibro na  7 m. bezpośredni strzał K. Skórki, zmierzający do bramki, w ekstremalnej sytuacji wybił wślizgiem niemal z linii Marmol. W 82 min. dośrodkowanie z prawej strony pola karnego Nowaka na 8 m. główka Ogara o kilkadziesiąt cm.  minęła bramkę Roczniaka.  W 87 min. do bezpańskiej piłki dopadł P. Bibro, jego mocny strzał z półwoleja był jednak niecelny i futbolówka poszybowała wysoko nad bramkę Kłosa.

Notka z dzisiejszego meczu, także w poniedziałkowym Dzienniku Polskim. 

 

 

Wyniki 24 kolejki:

Pagen Gnojnik – Sokół Maszkienice 8-1

Orzeł Stróże – Uszew 1-0

Pogórze Gwoździec – Korona Niedzieliska 0-2

Arkadia Olszyny – Iva Iwkowa 2-4

Iskra Łęki – Spółdzielca Grabno 2-0

Victoria Bielcza – Olimpia Bucze 3-5

Strażak Mokrzyska – Temida Złota  3-0