Kłos w liczbach – podsumowanie rundy jesiennej sezonu 2012 / 2013

 

 

  Podsumowanie występów Kłosa Łysa Góra w rundzie jesiennej

 

 

 

–  Przed inauguracją rozgrywek nowego sezonu celem było i jest nadal utrzymanie się zespołu w klasie ‘A’.  Wobec plagi kontuzji, która od ostatnich sezonów ciąży nad drużyną, trener Mariusz Sacha ma zdecydowanie utrudnione zadanie. Po rundzie jesiennej łysogórski zespół ma na swoim koncie  13 pkt.  na co złożyły się  cztery zwycięstwa, jeden remis i aż 10 porażek często w beznadziejnym stylu. Daje to 13. lokatę w ligowej tabeli na 16 zespołów. Bilans bramkowy Kłosa po 15 kolejkach:  15 – 38, średnia:  1 bramka strzelona na mecz, przy 2,53 straconej.

 

Zawodnicy zostali ukarani 34 żółtymi kartkami, w jednym przypadku w konsekwencji dwóch żółtych kartoników, czerwonym ukarany został Damian Książek w wyjazdowym meczu 5. kolejki z Pogórzem Gwoździec.

 

 

 Strzelcy bramek dla zespołu:

 

Sławomir Kural – 5

Mateusz Bibro – 3

Kamil Kuboń – 2

Michał Nosek – 2

Mateusz Bąba – 1

Maciej Urbaszewski – 1

Krzysztof Sacha – 1

 

 

– Analizując poszczególne mecze niestety tylko czterokrotnie udało się zainkasować komplet punktów: wygrana w Iwkowej 1-2 (3 kolejka), pokonany Strażak Mokrzyska na własnym terenie 3-1 (6 kolejka), skromne wyjazdowe zwycięstwo 0-1 ze Spółdzielcą Grabno (7 kolejka) i niespodziewana wygrana z bardzo dobrze spisującym się beniaminkiem tegorocznych rozgrywek, Startem Biadoliny Szlacheckie 1-2 (10 kolejka).  Czy w tych meczach Kłos zasłużył na punkty?  Na pewno cieszą zdobyte punkty, ale czy zasłużone?  – Owszem w kilku pozostałych pojedynkach Kłos nie zasłużył na porażki, rozgrywając dobre zawody, a jednak schodził z boiska pokonany. Myślę, że warto tu zaznaczyć, że w meczu  5. kolejki z Pogórzem Gwoździec, z przebiegu całego spotkania Kłos miał wyraźną przewagę, stwarzał sobie sytuacje strzeleckie, a mimo to wrócił do Łysej Góry bez punktów.  W meczach z  Victorią Bielcza (porażka 0-5) , z Uszwią (porażka 0-5) czy choćby w ostatniej kolejce rundy jesiennej z Dunajcem Mikołajowice (porażka 0-4),  zespół wcale nie odstawał od mocniejszych teoretycznie rywali, a jednak po końcowym gwizdku musiał przyjąć dotkliwe porażki.

Mam nadzieję, że czteromiesięczna przerwa będzie odpowiednio długim czasem na to by część zawodników zastanowiła się nad sobą i zmieniła swoje podejście do treningów, meczów, kolegów którym zależy na osiąganiu korzystnych rezultatów a przy tym by odbywało się to w przyjaznej atmosferze.

 

Tabela brzeskiej  klasy ‚A’ po rundzie jesiennej:

 

 

 

 

 Najlepsi strzelcy ligi:

 

21 – Grzegorz Płachta (Uszew)

20– Dawid Curyło (Iskra Łęki)

16 – Damian Tryliński (Uszew)

14 – Jakub Ogar (Start Biadoliny Szlach.), Daniel Brożek (Dunajec Mikołajowice)

 

           autor:   Kebek