Kłos szczęśliwy po golach Śliwy!

 

 

 

 

Niespodzianka w Łysej Górze!

Gra defensywna kluczem do zwycięstwa.

 

 

 

 

 

 

Kłos Łysa Góra – Korona Niedzieliska  2-0  (0-0)

(Notatka z meczu także w poniedziałkowym dodatku sportowym Dziennika Polskiego)

 

 

Bramki:

1-0 Śliwa ’52 –k.

2-0 Śliwa ’81 –k.

 

Widzów: 90

Sędziował: Tomasz Kita (Brzesko)  b. dobrze

Żółte kartki:  Śliwa, Ogar (Kłos)  – Kruk (Korona).

Czerwona kartka: Gawłowicz (52 min. – zatrzymanie piłki ręką w polu karnym, zmierzającej do bramki).

 

Kłos:  Rzepa – Matura, Widło, Stachelek, Marmol – Nowak (46. Gurgul), Kuboń (81. Berezowski), Mytnik (86. Świstak), Bodzioch – Ogar (81. M. Kutek), Śliwa.

Korona:  Szczupak – Gawłowicz, Kruk, Stolarczyk, M. Mazur (80. T. Piątek) – Madej (61. A. Mazur), Wilk, Hebda, Kostuch – Stachowicz, Lipchardt (71. Słomka).

 

  Sporą niespodziankę sprawił Kłos, który w pojedynku z faworyzowaną Koroną, odniósł zwycięstwo na własnym terenie.  Po części wpływ miała na to czerwona kartka, którą ujrzał w 52 min. Gawłowicz za zatrzymanie piłki ręką, która zmierzała do bramki.  Kluczem do zwycięstwa, była także bardzo dobra postawa linii defensywnej Kłosa w tym pojedynku, a i postawa w bramce Rzepy, który w pierwszej części meczu swoimi bardzo dobrymi interwencjami uchronił gospodarzy od utraty bramek broniąc groźne próby A. Madeja i Kostucha. W 21 min. Po zagraniu Śliwy  w pole karne, w sytuacji sam na sam ze Szczupakiem znalazł się  Ogar, a jego strzał nogami obronił golkiper Korony. W 32 min. po podaniu Kostucha z lewej strony  pola karnego, uderzał Gawłowicz, ale piłka trafiła w poprzeczkę bramki strzeżonej przez Rzepę.

 W 50 min. meczu, piłkę w środkowej strefie przechwycił Gurgul, „podciągnął” z nią kilkanaście metrów i oddał mocny strzał w kierunku bramki, lecz na przeszkodzie stanął jeden z obrońców Korony, który zablokował futbolówkę. W 52 min. Pojedynku  kapitan gości, Gawłowicz zatrzymał piłkę zmierzającą do bramki ręką, za co arbiter odgwizdał rzut karny i pokazał mu czerwoną kartkę.  Pewnym egzekutorem „jedenastki” okazał się Śliwa, strzelając tuż przy słupku, dając tym samym prowadzenie swojej drużynie.  W 81. min. Pojedynku,  najskuteczniejszy zawodnik gospodarzy, Śliwa, został zaatakowany nogami w polu karnym przez bramkarza przyjezdnych i upadł na ziemię, kolejny rzut karny dla miejscowych i po raz kolejny pewnym egzekutorem okazał się Śliwa, strzelając bardzo pewnie i mocno, ustalając tym samym rezultat spotkania. Chwilę później ładna próba Berezowskiego z dystansu, minęła nieznacznie poprzeczkę bramki Korony.

 

 

Pozostałe mecze 16 kolejki:

 

Uszew – Tymon Tymowa  0-2

Iskra Łęki – Start Biadoliny Szlach.  1-3

Victoria Porąbka Usz. – Temida Złota  1-2

Arkadia Olszyny – Strażak Mokrzyska/Szczepanów  0-1

Iva Iwkowa – Poręba Spytkowska  1-1

Jedność Paleśnica – Pogórze Gwoździec  6-1