Kłos szczęśliwy po 4 – paku Damiana Śliwy! :-)

Śliwa Damian

 

 

 

Okazałe zwycięstwo Kłosa w drugiej kolejce.

 

 

Kłos Łysa Góra   –  Poręba Spytkowska  6-1 (2-0)

Notka z meczu także w poniedziałkowym dodatku sportowym Dziennika Polskiego

 

Bramki:

1-0 Bodzioch’14

2-0 Śliwa ’40

2-1 Zych M. ’66

3-1 Śliwa ’69

4-1 Śliwa ’80 -k.

5-1 Ogar ’89

6-1 Śliwa ’90

 

Sędziował: P. Świerczek (Brzesko)

Żółte kartki: Nowak, Książek (Kłos) – Ł. Zych – dwie, M. Borowiec, Legutko, Strugała (Poręba Spytkowska).

Widzów: 70.

 

KŁOS: Rzepa – M. Sacha, Widło, Stachelek, Nowak – Bodzioch, Gaczoł (71. Matura), Golonka (65. Berezowski), Kuboń (46, Książek) – Ogar, Śliwa.

Poręba Spytkowska: Bieniek – Guzik, Strugała, Konrad Legutko (66. M. Schmidt), M. Borowiec – M. Zych, Kamil Legutko (46. Karcz), Sowa, K. Borowiec (81. Łukasik) –  Ł. Zych, Gołąb (82. Maksimczyk).

 


  – Po niespodziewanym zwycięstwie nad Sokołem Maszkienice w pierwszej kolejce, Kłos ponownie sprawił niespodziankę, zwyciężając na własnym obiekcie Porębę Spytkowską w stosunku 6-1. Swoje nieprzeciętne umiejętności strzeleckie pokazał Damian Śliwa, autor aż 4 bramek!  Kilka dni temu zawodnik obchodził 20 urodziny, chyba lepszego prezentu nie mógł sobie sprawić ?  🙂  Po jednym trafieniu dołożyli Damian Bodzioch i Patryk Ogar.

 W 6 min. pojedynku z odległości ok. 20 m. na bramkę Kłosa uderzał Konrad Legutko, ale Rzepa był na posterunku i nie dał się zaskoczyć. W 12 min.  idealne podanie Nowaka z własnej połowy nad obrońcami Poręby do Ogara, ale napastnik Kłosa będąc sam na sam z Bieńkiem posłał futbolówkę obok słupka.  W 14 min. będący z piłką w polu karnym Ogar dograł wzdłuż linii bramkowej, ale Sowa swoją interwencją wybił ją na rzut rożny. Po tym stałem fragmencie gry, gospodarze zdobyli bramkę, podanie Kubonia z kornera spożytkował niepilnowany Bodzioch i z odległości 7 m trafił do siatki.  W 17 min. książkowa akcja: Bodzioch – Śliwa, zakończona strzałem tego ostatniego, lecz piłka nieznacznie minęła  spojenie bramki gości.  W 22 min. po akcji przyjezdnych Ł. Zych oddał niecelny strzał, a dwie minuty później Kamil Legutko uderzył po ziemi, prosto w Rzepę.  W 25 min. Kamil Legutko nie potrafił wykorzystać nieporozumienia obrońcy Kłosa z bramkarzem i strzelił obok słupka. W 34 min.  17 – letni Marcin Golonka idealnie podał w uliczkę do Ogara, co otworzyło mu drogę do bramki, lecz napastnik Kłosa trafił w bramkarza i wynik nie uległ zmianie. W 40 min. z głębi pola Bodzioch podał idealnie w tempo do Śliwy, ten wygrał pojedynek biegowy z Sową i będąc w sytuacji sam na sam z Bieńkiem nie dał mu szans do obrony, pewnie trafiając do bramki i było 2-0 na korzyść gospodarzy.

 – Od 51 min. drużyna Poręby Spytkowskiej grała w liczebnym osłabieniu, po tym jak Ł. Zych obejrzał drugi żółty kartonik krytykując dosadnie decyzję arbitra. To wyraźnie zmotywowało przyjezdnych, którzy osiągnęli optyczną przewagę raz po raz nękając obronę Kłosa, która umiejętnie wychodziła z opresji. W 54 min. wzdłuż linii bramkowej w polu karnym zagrywał Konrad Legutko, ale Rzepa „przeciął” to podanie. W 61 min. bliski zdobycia gola był Ogar, który po błędzie golkipera gości z obrońcą, strzelił z 20 m lecz futbolówka w nieznacznej odległości minęła bramkę. W 65 min.  w polu karnym padł Śliwa, ale w tej sytuacji gwizdek arbitra milczał.  W 66 min. M. Zych wykorzystał niezdecydowanie obrońców gospodarzy i technicznym strzałem tuż przy słupku zmusił Rzepę do kapitulacji.  Wprowadzony na plac gry, chwilę wcześniej, debiutujący w zespole Kłosa, Sebastian Berezowski, w 69 min. idealnym podaniem za obrońców obsłużył Śliwę, który ograł bramkarza, następnie obrońcę Poręby i ze spokojem trafił do pustej już bramki i było 3-1.  Na 10 min. przed zakończeniem pojedynku w obrębie „szesnastki” nieprzepisowo powstrzymywany był Ogar, za co arbiter wskazał na rzut karny. Pewnym egzekutorem „jedenastki” okazał się Śliwa i zamienił stały fragment gry na gola, uzyskując tym samym hat-tricka! W 86 min. Śliwa podał dokładnie na 6 m. do Bodziocha, którego strzał z linii wybili defensorzy przyjezdnych.  W 89 min. podopieczni trenera Andrzeja Hajnysza, przeprowadzili akcję, którą często ćwiczą na treningach, a to przyniosło efekt w postaci kolejnego gola; podania wymienili Książek, Śliwa do Ogara, a ten ostatni ulokował piłkę w „okienku” bramki przeciwnika i rezultat zawodów brzmiał już 5-1.  Wynik meczu ustalił Damian Śliwa w 90 min. napastnik Kłosa zdecydował się na strzał z dystansu, trafił tuż koło słupka i było 6-1.

Trening: Wtorek (23.08.2016)  godz. 18-45

Najbliższy mecz: Start Biadoliny Szlach. – Kłos Łysa Góra  26.08.2016 (Piątek) godz. 17-30

Pozostałe mecze 2 kolejki:

Arkadia Olszyny – Pogórze Gwoździec 2-1

Błękitni Przyborów – Iva Iwkowa 2-3

Uszew – Victoria Porąbka Usz. 1-3

Temida Złota – Sokół Maszkienice (Niedziela)  godz. 17-00

Tymon Tymowa – Jednośc Paleśnica (Niedziela) godz. 17-00

Korona Niedzieliska – Start Biadoliny Szlach. (Niedziela) godz. 17-00

T A B E L A

(za 90 Minut)