Kłos sprawił niespodziankę w sobotnim meczu pokonując faworyta z Tymowej

 

 

Kłos pokonał wicelidera, zadecydował gol Jakuba Stypki

 

 

 

 

Kłos Łysa Góra  –  Tymon Tymowa  1-0  (1-0)

 

Bramka:

1-0 Stypka ‚8

 

Żółte kartki:  Chrapusta, Knap, Ogar (Kłos) – Mendyk, Meller, Stachurski (Tymon).

Sędziował:  tym razem bardzo słabo…  J. Postawa (KS Brzesko)

Mecz bez udziału publiczności.

 

KŁOS: Michalik – Śliwa, Kural, Chrapusta, Gala, Marmol – Tyrkiel (46. Ogar), Knap, M. Kutek, Świstak – Stypka (90. Malec).

 

Tymon: Stachurski – M. Pachel, G. Motak (74. Bolechała), Chojecki (58. Surówka), Pawłowski – D. Motak (23. K. Pachel), Meller, Mendyk, Budyn (61. Orzeł) – Michalczyk, Buchowicz (84. Kulig).

 

   – Sporą niespodziankę sprawił Kłos w sobotnim pojedynku 13 kolejki, pokonując na własnym terenie faworyzowanego Tymona Tymowa, który w ligowej tabeli ustępował tylko niepokonanej Koronie Niedzieliska. Gospodarze podopieczni Piotra Matury mieli trudne zadanie, jednak umiejętnie neutralizowali ataki przeciwnika, bardzo dobrze między słupkami spisywał się Michalik a i cała defensywa Kłosa ze Śliwą na czele zagrała bardzo dobrze,  mało tego to między 60 a 70 min. Kłos zepchnął do defensywy Tymona. Także dobra postawa golkipera przyjezdnych zapobiegła utracie goli.   

 W 8 min. grę od własnej bramki, długim wykopem wznawiał Michalik, piłkę wywalczył Stypka będący tyłem do bramki i mimo asysty dwóch obrońców, zdołał ograć ich i precyzyjnym strzałem z okolic „szesnastki” tuż przy słupku w dolny róg zmusił do kapitulacji Stachurskiego.  Jak się później okazało był to jedyny gol w meczu i to na wagę trzech cennych punktów.  W 21 min. gry  na bramkę Kłosa uderzał  M. Pachel, ale próba ta nie sprawiła żadnych problemów Michalikowi.  W 29 min. groźnie z rzutu wolnego strzelał Meller, ale futbolówka minęła poprzeczkę bramki Kłosa.  W 33 min. z rzutu rożnego zacentrował w pole karne Knap, a główka Śliwy przeleciała nad poprzeczką.   Na dziesięć minut przed końcem pierwszej części ładną akcją skrzydłem popisali się gracze z Tymowej, zakończoną strzałem Michalczyka, w dolny róg bramki Kłosa, ale najskuteczniejszy strzelec ligi nie zdołał pokonać  golkipera z Łysej Góry. 

  W 46 min. po dośrodkowaniu Knapa z rzutu rożnego w pole karne, piłkę na 14 m odbił Stachurski, a potężna bomba Kurala minęła jednak bramkę Tymona, a była to bardzo dobra okazja do podwyższenia prowadzenia przez gospodarzy.  W 52 min. w polu karnym  wyraźnie faulowany był Ogar, mimo iż asystent sędziego sygnalizował rzut karny, który należał się  gospodarzom, sędzia główny zawodów nie odgwizdał „jedenastki”. W 59 min. z ok. 18 m na bramkę Tymona strzelał Stypka, ale Stachurski schwytał piłkę,  następnie  golkipera przyjezdnych nękali: Ogar w 62 min. i tym razem futbolówkę  złapał Stachurski,  w 67 min. ponownie Ogar, w 68 ładnie uderzył lecz nad poprzeczką Stypka, minutę później z lewej strony pola karnego uderzał Stypka, ale ładną interwencją wykazał  się Stachurski, a chwilę później po wrzutce gali w pole karne z lewej strony pola karnego, główka Stypki, dosłownie o centymetry minęła poprzeczkę bramki przyjezdnych.  W 70 min. w polu karnym nieprzepisowo powstrzymywane był Świstak za co należał się kolejny rzut karny Kłosowi, mimo iż arbiter wziął do ust gwizdek, ale…  „chyba zabrakło pary”  by go odgwizdać.  W 81 min. rzut wolny spod linii bocznej egzekwował Knap,  po jego uderzeniu piłka zmierzała w „okienko” bramki, ale i tym razem bardzo ładną interwencją Stachurski uchronił swój zespół od utraty gola.  W 90 min. po podaniu od Stypki, z lewej strony pola karnego mocno uderzał  na bramkę Knap, ale i tym razem Stachurski nie dał się zaskoczyć i stanął na wysokości zadania.

 

W następnej kolejce, Kłos Łysa Góra  pauzuje. Ostatni mecz rundy jesiennej odbędzie się  7.11. 2020 (Sobota), o godz. 13-30, Kłos podejmie na własnym terenie Start ’77 Biadolony Szlacheckie.

 

Jedna z interwencji Sławomira Michalika (Kłos), który zachował w tym meczu czyste konto

fot. Paweł Matura

Pozostałe mecze 13 kolejki:

Pogórze Gwoździec – Spółdzielca Grabno  2-5

Gnojnik – Start Biadoliny Szlacheckie  1-1

Iva Iwkowa – Grom Sufczyn  3-0

Jadowniczanka II Jadowniki – Victoria Porąbka Usz.  2-3

Jedność Paleśnica – Victoria Bielcza  (Niedziela)  godz. 13-00

Iskra Łęki / Sokół II – Uszew  odwołany z powodu zagrożenia epidemiologicznego

Pauza:  Korona Niedzieliska