Kłos przeskoczył trudną przeszkodę

 

 

Po meczu stojącym na dobrym poziomie, Kłos zainkasował komplet punktów

 

 

 

Kłos Łysa Góra  –  Poręba Spytkowska  4-2  (2-1)

 

Bramki:

1-0 Ogar ’13

2-0 Śliwa ’17 -k

2-1 Rzenno W. ’18

3-1 Śliwa ’53

3-2 Bieniek ’77

4-2 Ogar ’90

 

Widzów: ok. 100

Sędziował:  J. Postawa (KS Brzesko)

 

KŁOS: Michalik – Chrapusta, Matura, Marmol (50. Mytnik), Nowak (64. Gala) – Kędroń (46. Bodzioch), M. Kutek, Knap (80. Książek),  Świstak – Śliwa (90. Tyrkiel), Ogar.

 

Poręba Sp.: Jagiełka – M. Borowiec, Wnęk, Guzik, P. Borowiec (58. Klimek) – K.Borowiec (77. Gałek), Bodzioch (58. Góra), Rzenno, Góra – Bieniek, Izworski.

 

 

 – Po ciekawym i emocjonującym widowisku, jakie stworzyły obie drużyny, zwyciężyli ostatecznie gospodarze, wyprzedzając dzięki temu w tabeli sobotniego przeciwnika i na pewno do następnej kolejki zespół Kłosa będzie na 5 miejscu w ligowej tabeli. Już w 6 min. w sytuacji sam na sam z Jagiełką znalazł się Śliwa, ale jego strzał po ziemi, nogą obronił bramkarz przyjezdnych. W 13 min. Ogar wykonywał rzut rożny, jego bezpośrednia próba zaskoczyła przyjezdnych i piłka wylądowała przy bliższym słupku, było 1-0.  W 17 min. w polu karnym sfaulowany został szarżujący z piłką Ogar, za co arbiter wskazał na rzut karny, pewnym wykonawcą tego stałego fragmentu gry okazał się Śliwa, podnosząc na 2-0. Przyjezdni błyskawicznie zdobyli bramkę kontaktową, bowiem minutę później  precyzyjnie przymierzył z rzutu wolnego Rzenno i jego strzał z ok. 20 m zmusił do kapitulacji Michalika. W 37 min. po dograniu Góry w pole karne, w dogodnej sytuacji znalazł się Rzenno, jego próbę zdołał obronić Michalik, chroniąc gospodarzy od utraty bramki.

 W 53 min. sprzed pola karnego ładnie na bramkę uderzył M. Kutek, ale Jagiełka odbił piłkę przed siebie, dobitkę Świstaka także odbił bramkarz, ale wobec strzału Śliwy był już bezradny i Kłos prowadził 3-1.

W 54 min. Chrapusta sfaulował w polu karnym Izworskiego, za co arbiter słusznie odgwizdał rzut karny. Do piłki podszedł Bieniek, ale przestrzelił i piłka poszybowała nad poprzeczką bramki strzeżonej przez Michalika.  W 61 min. z rzutu wolnego groźnie uderzył Rzenno, zmierzającą piłkę pod poprzeczkę na róg odbił bramkarz miejscowych. W 77 min. gry lewą stroną urwał się Izworski, dograł w pole karne na 6 m a tam na piłkę czyhał Bieniek i bez  problemów ulokował piłkę między słupkami bramki, było 3-2. W 80 min. Ogar poważnie zagroził bramce przeciwnika, strzelając z rzutu wolnego obok muru, ale Jagiełka wyciągnął się jak struna i bardzo ładną interwencją odbił piłkę w bok.  W 90 min. pojedynku Śliwa wyłuskał piłkę spod nóg przeciwnika, przemieścił się z nią w pole karne i dograł do nadbiegającego Ogara, który dopełnił formalności, ustalając tym samym rezultat spotkania na 4-2.

 

Najbliższy mecz: Pogórze Gwoździec – Kłos Łysa Góra 27.04. 2019 (Sobota) godz. 17-00

 

Pozostałe mecze 18 kolejki:

 

Jedność Paleśnica – Sokół Borzęcin Górny 0-1

Korona Niedzieliska – Pogórze Gwoździec 2-2

Victoria Bielcza – Strażak Mokrzyska / Szczepanów  2-0

Victoria Porąbka Usz. – Start Biadoliny  Szlach.  4-1

Iva Iwkowa – Spółdzielca Grabno  5-0

Tymon Tymowa – Uszew  2-1

 

T A B E L A 

(90 Minut)