Kłos pokonał Porębę Spytkowską, hat-trick Marmola.

derby

 

  Hat – trick Marmola zapewnił Kłosowi komplet punktów

 

 

 

Kłos Łysa Góra – Poręba Spytkowska 3-0 (2-0)

 

Bramki:

1-0 Marmol ’24

2-0 Marmol ’45

3-0 Marmol ’81

 

Widzów: 90

Żółta kartki: Mirek, Kural, Drużkowski, Siudut, Kuboń (Kłos) – Kraj, Maksimczyk, M. Borowiec, Put, K. Borowiec (Poręba Spytkowska).

Czerwone kartki: Jędryka, 55 min. (niesportowe zachowanie, słowna obraza przeciwnika), Kraj, 79 min. (wybitnie niesportowe zachowanie)  – obaj Poręba Spytkowska.

Sędziował: M. Potok (Brzesko)

 

KŁOS: Hebda – Nosek, Śliwa, Siudut, K. Sacha – Kuboń, Kural (82. Matura), Drużkowski, Mirek (63. M. Sacha) – Marmol, Czyż.

 

W meczu drużyn z dolnej części tabeli, Kłos odniósł cenne zwycięstwo nad Porębą Spytkowską, a wszystkie trzy bramki, które pozwoliły zgarnąć komplet punktów strzelił Marcin Marmol. Do momentu gdy padł pierwszy gol, pojedynek był wyrównany, w 24 min. krosowe podanie na lewą stronę do Kubonia w okolice narożnika pola karnego, który zaadresował piłkę do Marmola na 16 m. ten zaś nie zastanawiając się, będąc tyłem do bramki, oddał strzał z półwoleja, lewą nogą, po którym piłka wpadła w „okienko” bramki przyjezdnych.  Tuż przed przerwą, w doliczonym czasie gry: po akcji ofensywnej Kłosa, piłkę spod nóg Kubonia wybił jeden z zawodników Poręby Spytkowskiej  tak, że ta wylądowała na  15 m. pola karnego, do niej dopadł Marmol i mimo asysty obrońcy gości, strzałem z pierwszej piłki w róg bramki podniósł na 2-0.  Drużyna Poręby Spytkowskiej, kończyła ten mecz w 9 -0sobowym składzie, po tym jak za niesportowe zachowanie i krytykowanie orzeczeń arbitra, dwóch zawodników tej drużyny obejrzało czerwone kartoniki i zmuszeni byli opuścić plac gry.  W 81 min. szybki kontratak Kłosa z własnej połowy przeprowadzili Śliwa i Marmol, którzy po wymianie podań między sobą, przemieścili się w pole karne rywala i Marmol trzeci raz tego dnia wpisał się na listę strzelców, ustalił wynik zawodów.

 

Wyniki 27 kolejki:

Iskra Łęki – Uszew 4-3

Spółdzielca Grabno – Dunajec Mikołajowice 1-0
Pogórze Gwoździec – Orzeł Stróże 1-4
Victoria Bielcza – Iva Iwkowa 2-2
Sokół Maszkienice – Piast Czchów 1-1
Strażak Mokrzyska – Olimpia Bucze 2-3
Korona Niedzieliska – Start Biadoliny Szlacheckie 4-2

T A B E L A