Kłos podejmie beniaminka tegorocznych rozgrywek

 

 

W sobotę Kłos  gości Iskrę Łęki

 

 

 

Kłos Łysa Góra  –  Iskra Łęki

16.09.2017 (Sobota) godz. 17-00

 

  – Jeden z dwóch beniaminków tegorocznych rozgrywek zawita w sobotnie popołudnie na boisku w Łysej Górze,  drużyna Iskry Łęki będzie przeciwnikiem Kłosa Łysa Góra w meczu siódmej kolejki o mistrzostwo klasy „A”.   Po rocznym rozbracie z  klasą „A”  Iskra powróciła na ten szczebel rozgrywek,  zajmując pierwszą pozycję na finiszu rozgrywek klasy „B”, minionego sezonu, a to dało przepustkę do gry o klasę wyżej.   W pięćdziesięciodwuletniej historii klubu, najwyższym szczeblem rozgrywkowym na jakim występowała drużyna piłkarska to klasa okręgowa (ostatni sezon: 2013 / 2014).  Jako ciekawostkę dodam, że czterokrotnie  Iskra awansowała do „okręgówki”  i nigdy nie pozostała w niej dłużej niż rok. Po każdym awansie, zespół nie potrafił uniknąć degradacji.    Bieżący cykl rozgrywkowy rozpoczął się bardzo dobrze dla beniaminka: po zwycięstwach nad Temidą (5-1), oraz nad Strażakiem Mokszyska/Szczepanów (5-4), przyszły jednak dwie porażki: ze Startem Biadoliny Szlacheckie (2-1), oraz z Porębą Spytkowską (2-6).  W kolejnych dwóch pojedynkach ligowych Iskra  zremisowała 1-1 w wyjazdowym meczu z Pogórzem Gwoździec, a w miniony weekend doznała porażki w potyczce z Koroną Niedzieliska (1-2).  W efekcie daje to zdobycz 7 ligowych pkt.  i ósmą lokatę w ligowej stawce,  z bilansem bramkowym: 15-16.  Najskuteczniejszym strzelcem drużyny z Łęk, jest Dawid Wójcik, który już pięciokrotnie pokonywał bramkarzy przeciwnika. 

 Gospodarze sobotniego pojedynku, podobnie jak Iskra zgromadzili w sześciu rozegranych jak dotąd meczach 7 „oczek”, odnosząc dwa ligowe zwycięstwa, jeden remis, oraz trzy porażki.  Bilans bramkowy ekipy z Łysej Góry to 8-15 i dziesiąta lokata w lidze.   Spośród ośmiu bramek, które zdobyła drużyna w sześciu rozegranych meczach ligowych,  cztery z nich zdobył wychowanek Kłosa, Damian Śliwa.

 

 Pierwszy gwizdek sędziego w sobotę o godz. 17-00

Zapraszamy!

Pozostałe mecze 7 kolejki:

 

Pogórze Gwoździec – Victoria Porąbka Usz.  (Sobota)  godz. 16-00

Start Biadoliny Szlach. – Temida Złota (Sobota) godz. 17-00

Jedność Paleśnica – Iva Iwkowa (Niedziela) godz. 14-00

Poręba Spytkowska – Tymon Tymowa (Niedziela) godz. 16-00

Korona Niedzieliska – Arkadia Olszyny (Niedziela) godz. 17-00

Strażak Mokrzyska / Szczepanów – Uszew (Niedziela) godz. 17-00