Kłos kończy mecz 9 osobowym składzie, odnosi bardzo ważne zwycięstwo!

Pogórze Gwoździec – Kłos Łysa Góra 1-2 (1-0)

Sędziował: Ł. Panek (KS Bochnia)

Żółte kartki: Wąs, Nadolnik (Pogórze) – Marmol, Smaga, Baca dwie, Nowak, Mirek (Kłos)

Czerwone kartki: Drużkowski (51 min.), Baca (57 min.)  – obaj Kłos.

KŁOS: J. Batko – Matura, Jakubas, Mirek (46. Baca), Kot – Smaga (46. Nowak), Czyż, Drużkowski, Śliwa – Stolarz (84. Bujak), Marmol.

– Grający w 9 osobowym składzie Kłos odniósł niezwykle cenne zwycięstwo nad drużyną Pogórza Gwoździec.  Podopieczni trenera Marka Małysy przegrywali do przerwy 1-0, w drugiej odsłonie  miał miejsce czarny scenariusz dla zespołu Kłosa, bowiem już w 51 min. wyrzucony z boiska został Łukasz Drużkowski, a w 58 min. po drugiej żółtej kartce, arbiter prowadzący to spotkanie odesłał do szatni Roberta Bacę.  Drużyna z Łysej Góry kończyła ten mecz w liczebnym osłabieniu, mimo tego zdołała odnieść zwycięstwo na boisku rywala.  W 16 min.  Czyż  zagrał piłkę w pole karne do Marmola, lecz ten stracił ją na rzecz obrońcy gospodarzy. Trzy minuty później,  zawodnik Pogórza uderzał na bramkę, ale wysoko nad poprzeczką,  w 23 min. w dogodnej sytuacji znalazł się Tokarczyk, jego strzał na bramkę obronił J. Batko, chroniąc tym samym swój zespół od utraty bramki.  W 39 min. z prawej strony pola karnego Tokarczyk zagrał na 3 m. w  do Brzęka, który pozostawiony bez opieki z bliska wpakował piłkę do siatki dając swej drużynie prowadzenie. W 43 min. z lewej strony boiska, Kot zagrał na przeciwległą do Marmola w pole karne, napastnik Kłosa oddał strzał na bramkę, golkiper gospodarzy  zdołał odbić piłkę.

– Po zmianie stron, wyrównującą bramkę zdobył Kłos, za sprawą Stolarza, który w 48 min.  wyskoczył najwyżej w polu karnym Pogórza i celną  główką, posłał piłkę do bramki.  Minutę wcześniej mocny strzał Śliwy sprzed pola karnego odbił bramkarz gospodarzy, po czym sytuację wyjaśnił środkowy obrońca tej drużyny wybijając futbolówkę poza pole karne.  W 63 min. pojedynku, szarżujący w polu karnym Marmol, został faulowany za co arbiter podyktował rzut karny. Ten stały fragment gry na bramkę zamienił Jakubas i było 1-2 dla gości.