Kłos bez argumentów w meczu z Arkadią

 

 

 

Arkadia okazała się wyraźnie lepsza

 

 

Kłos Łysa Góra  –  Arkadia Olszyny  1-4  (0-2)

 

Bramki:

0-1 M. Waśko ‚3

0-2 Więcek ’17

0-3 P. Waśko ’52

1-3 M. Kutek ’85 

1-4 M. Nowak ’90

 

Widzów: 90

Żółte kartki: P. Nowak, Płaneta, Śliwa (Kłos) – M. Kuboń (dwie), Budyn (Arkadia).

Czerwona kartka: M. Kuboń  37 min.  – w konsekwencji dwóch żółtych (Arkadia)

 

KŁOS: D. Kutek – M. Sacha, Stachelek (75. Książek), Marmol, P. Nowak – Golonka (46. Płaneta) (72. M. Kutek), Gaczoł, Mytnik, Bodzioch – Śliwa, K. Kuboń.

 

Arkadia: B. Kuboń – Kołodziej, M. Kuboń, M. Nowak, Borowiec – D. Waśko (83. Ł. Jakosz), Budyn (60. Baca), Więcek (74. Krakowski), K. Waśko (79. M. Jakosz) – M. Waśko, P. Waśko.

 

 Arkadia okazała się wyraźnie lepsza od Kłosa w niedzielnym meczu 20 kolejki. Goście od początku spotkania do jego końca kontrolowali przebieg wydarzeń, odnosząc zasłużone zwycięstwo.  Spotkanie rozpoczęło się po myśli drużyny z Olszyn, którzy już w 3 min. wyszli na prowadzenie, po zagraniu piłki z głębi pola, M. Waśko strzałem z ostrego kąta ulokował piłkę w bramce.  W 13 min. z odległości 20 m  z rzutu wolnego strzelał K. Kuboń, ale nad poprzeczką. W 17 min. do piłki zagranej za obrońców Kłosa dopadł Więcek, jego strzał w „długi róg” z prawej strony pola karnego trafił w słupek, ale dobitka tego samego zawodnika znalazła już drogę do bramki i goście prowadzili 0-2.  W 24 min. potężny strzał M. Nowaka z rzutu wolnego, trafił w poprzeczkę bramki, której strzegł D. Kutek, chwilę później indywidualna akcja M. Waśki zakończona strzałem, ale na posterunku był bramkarz Kłosa.  W 29 min. D. Kutek wygrał pojedynek  sam na sam z Więckiem. W 35 min. w obrębie „szesnastki” faulowany został D. Waśko, za co arbiter odgwizdał rzut karny.  Egzekutorem „jedenastki” okazał się M. Waśko, jego intencje wyczuł D. Kutek, broniąc uderzenie zawodnika Arkadii. Od 37 min. przyjezdni grali w liczebnym osłabieniu, po dwóch żółtych, a w konsekwencji czerwonej kartce plac gry musiał opuścić M. Kuboń. 

 W 50 min. M. Waśko strzelał w długi róg, piłka minęła słupek bramki. Kilkanaście sekund później, dobrze zapowiadający się atak Kłosa, K. Kuboń zagrał w kierunku Śliwy, ale wychodzący z bramki golkiper przeciął to podanie, zażegnując tym samym niebezpieczeństwo. W 52 min. P. Waśko opanował piłkę w polu karnym i ze stoickim spokojem wykończył akcję zespołu podnosząc na 0-3. W 57 min. rzut wolny z okolic lewego narożnika pola karnego wykonywał Płaneta, jego przymiarkę na rzut rożny odbił B. Kuboń. Po dośrodkowaniu z kornera K. Kubonia, główka Śliwy okazała się nieznacznie niecelna. Dwie minuty później D. Kutek ratował swój zespół od utraty bramki, broniąc dwukrotnie strzały P. Waśki.  W 81 min. prostopadłe podanie Książka do Śliwy, który wygrał pojedynek biegowy z obrońcami Arkadii, lecz jego strzał w długi róg, okazał się niecelny. Gospodarze zdobyli honorową bramkę, której autorem był  M. Kutek, wykorzystując podanie od K. Kubonia,  pierwszy strzał M. Kutka zablokował jeden z defensorów Arkadii, a dobitka tego samego zawodnika była już skuteczna. W 90 min. z odległości  20 m od bramki rzut wolny wykonywał M. Nowak. Jego bardzo mocny, bezpośredni strzał wpadł pod poprzeczkę i goście cieszyli się z czwartej bramki.  1-4.

 

Pozostałe mecze 20 kolejki:

 

Uszew – Pogórze Gwoździec  1-2

Victoria Porąbka Usz. – Iva Iwkowa 2-1

Jedność Paleśnica – Poręba Spytkowska 2-1

Sokół Maszkienice – Start Biadoliny Szlach.  5-1

Temida Złota – Tymon Tymowa 3-0

Korona Niedzieliska – Błękitni Przyborów  3-0 w.o.  – Błękitni wycofali się z rozgrywek

 

T A B E L A