Klasyczny hat – trick Dębskiego, zapewnia Spółdzielcy komplet punktów

remis

 

 

  Spółdzielca zwycięża po emocjonującym meczu.

 

Kłos Łysa Góra – Spółdzielca Grabno  2-3 (0-3)

 

 

Bramki:

 

0-1  Dębski ‘6 –k.

0-2  Dębski ‘27

0-3  Dębski ’44

1-3 Śliwa ‘49

2-3 Gaweł ‘62

 

Żółta kartka:  Matura (Kłos)

Widzów: 140

Sędziował: Michał Mrzygłód (Brzesko)

 

Galeria zdjęć  Anny Gaweł, kliknij  tutaj.

Galeria zdjęć autorstwa Pawła Matury dostępna   tutaj.

KŁOS: Hebda – Matura, Urbaszewski, Mirek (79. K. Sacha), Śliwa (76. Jakubas) – Marmol, Zapart, Widło, Kural, K. Kuboń (82. Bogacz) – Gaweł (81. Bujak).

Spółdzielca: Sz. Rzepa – Jarząb, Hajdo, Wilk, Baca – Mucha, D. Morys (59. Cieśla), R. Kuboń, K. Morys (80. Gorzkowski), J. Kuboń, Dębski (87. P. Rzepa).

 

– W niedzielne przedpołudnie, licznie zgromadzeni widzowie, obejrzeli derbowe spotkanie, stojące  toczące się w szybkim tempie i na przyzwoitym poziomie,  jednak już do przerwy Dębski zaaplikował  Kłosowi trzy bramki, kompletując tym samym klasycznego hat-tricka. W drużynie Spółdzielcy na boisku pojawiło się trzech wychowanków Kłosa:  Janusz Kuboń, Michał Cieśla, oraz bramkarz Szczepan Rzepa.

W 6 min.  Mirek faulował w polu karnym R. Kubonia, za co arbiter wskazał „na wapno”  – stały fragment gry na bramkę zamienił Dębski.  W 9 min. Po podaniu Kurala, z ostrego kąta na bramkę uderzał Marmol, lecz Sz. Rzepa odbił piłkę na róg.  W 18 min. Sprzed pola karnego strzelał Dębski, piłkę zablokował Matura. W 21 min. na strzał sprzed pola karnego zdecydował się Zapart, ale futbolówka poszybowała nad poprzeczką, zaś 2 min. później po dośrodkowaniu w pole karne Mirka, na bramkę Sz. Rzepy główkował z ok. 5 m. K. Kuboń, nad poprzeczką.  W  27 min.  Środkiem pola, solową akcję przeprowadził R. Kuboń, który dograł na 10 m. w pole karne do Dębskiego, który czyhał na piłkę  i  strzałem w „krótki róg”  nie dał szans obrony Hebdzie.  W 29 min. Kąśliwie sprzed pola karnego uderzał Widło, lecz futbolówka minęła nieznacznie słupek bramki strzeżonej przez  Sz. Rzepę.  Z ostrego kata, na bramkę  uderzał Śliwa, ale w tej sytuacji dobrze zachował się Sz. Rzepa.  Przy biernej postawie obrońców gospodarzy,  Spółdzielca zdobył kolejną bramkę, po dokładnym podaniu Jarząba w pole karne, Hebda usiłował wybić futbolówkę poza pole karne, ale uczynił to tak, że nabił  piłką nadbiegającego Dębskiego, który mając pustą bramkę  dopełnił tylko formalności

– Po zmianie stron z nieco większym animuszem zaczęli gospodarze.  Po dośrodkowaniu spod linii bocznej Gawła, Sz. Rzepa odbił piłka przed siebie, a Śliwa  mając przed sobą tylko golkipera gości minął  go zwodem i wpakował piłkę do  pustej już bramki. (49 min.)  W 62 min. Po akcji Marmola lewą stroną boiska, pomocnik Kłosa  „wyłożył” piłkę na  3 metrze Gawłowi, który z bliska dopełnił tylko formalności i było 2-3.  Spółdzielcę od utraty bramki ratowała poprzeczka, kiedy to potężnie na bramkę uderzał Widło w 71 min.  oraz słupek, gdy na bramkę strzelał Gaweł z okolic narożnika pola karnego w 80 min.  Tuż przed końcem meczu kolejny mocny strzał Widły  „na raty” obronił Sz. Rzepa. Mimo, że gospodarze zaprezentowali się o wiele lepiej w drugiej części meczu, nie zdołali pokonać Spółdzielcy.

Treningi seniorów we wtorek i piątek o godz.  19-00

 

Kolejny mecz:

Iskra Łęki – Kłos Łysa Góra  (12.V.2013)  godz. 17-00

Pozostałe wyniki 22 kolejki:

Start Biadoliny Szlacheckie – Olimpia Bucze 1-1

Dunajec Mikołajowice – Orzeł Stróże 2-3

Uszew – Iva Iwkowa 2-2

Piast Czchów – Victoria Bielcza 4-3

Poręba Spytkowska – Pogórze Gwoździec 2-4

Korona Niedzieliska – Strażak Mokrzyska 1-3

Sokół Maszkienice – Iskra Łęki 0-2