Juniorzy Starsi – podsumowanie rundy jesiennej

 

 

 

Podsumowanie rundy jesiennej juniorów starszych Kłosa Łysa Góra

 

 

 

 Ze zmiennym szczęściem w rozgrywkach  II  ligi  juniorów starszych,  swoje mecze rozgrywali  młodzieżowcy Kłosa Łysa Góra. W  siedmiu pojedynkach rundy jesiennej na tym szczeblu rozgrywek, odnieśli trzy zwycięstwa, jeden remis, a  w trzech meczach zaznali smaku porażki.  10 zgromadzonych punktów  przez juniorów Kłosa, pozwala zajmować drużynie   piąte miejsce w ligowej tabeli spośród ośmiu zespołów z bilansem bramkowym:  31 – 20.

 

Tabela II ligi po rundzie jesiennej Juniorów Starszych  (PPN Brzesko):

(Kliknij w grafikę by powiększyć)

 

Kadra JS Kłosa Łysa Góra:

(Kliknij w grafikę by powiększyć)

 

Bramkarze:

Piotr Kuboń, Kamil Kędroń, Piotr Mól.

 

Obrońcy:

Piotr Adamczyk, Michał Kochan, Krystian Chrapusta,  Michał Kawula, Józef Marek, Dawid Nosek.

 

Pomocnicy:

 Piotr Kędroń, Jakub Stypka,  Marcin Gala, Dawid Jarek, Patryk Krzysztofiak, Grzegorz Przeklasa, Piotr Witek.

 

Napastnicy:

Kacper Książek, Bartłomiej Sowa, Kacper Tyrkiel.

 

  Najskuteczniejszym strzelcem młodzieżowej drużyny Kłosa jest Kacper Książek, który  12 razy wpisał się na listę strzelców i jest samodzielnym liderem klasyfikacji strzelców w  rozgrywkach II ligi  juniorów starszych, mając cztery bramki przewagi nad zawodnikiem z  drugiego miejsca w zestawieniu strzelców.  

 

Kacper Książek (Kłos Łysa Góra) 12
Kajetan Zydroń  (Sokół Maszkienice) 8
Krzysztof Piechnik (Olimpia Kąty) 7
Andrzej Repetowski (Olimpia Kąty) 6
Piotr Łagosz (Olimpia Kąty) 6
Mateusz Bogusz (Victoria Bielcza) 6

 

 

 Strzelcy bramek dla drużyny Kłosa w rundzie jesiennej:

 

Kacper Książek 12
Jakub Stypka 4
Kacper Tyrkiel 4
Patryk Krzysztofiak 4
Michał Kochan 2
Piotr Kędroń 1
Dawid Jarek 1
Krystian Chrapusta 1
Piotr Adamczyk 1
Józef Marek 1

 

  Warte odnotowania są dwa  niecodzienne  wyniki, które padły w czasie trwania rozgrywek rundy jesiennej;  w meczu pierwszej kolejki Temida Złota – Kłos Łysa Góra  1-18,  oraz w pojedynku siódmej serii spotkań: Olimpia Kąty – Temida Złota  14-1. Te dwie dotkliwe porażki, których doznali młodzi zawodnicy ze Złotej, w dużej mierze przyczyniły się do tego, że zespół ten  zamyka tabelę i  ma najwięcej straconych goli spośród wszystkich. Łącznie 55, a kolejną drużyną  jest zespół Sokoła Maszkienice, która straciła 32 bramki.  Na pozycji lidera, zimę spędzi Olimpia Kąty, która nie zaznała smaku porażki, odnosząc  6 zwycięstw i 1 remis.  Z dorobkiem 19 pkt., wyprzedzają o 2 „oczka”  Sokół Borzęcin, który także nie przegrał jesienią,  żadnego meczu. To między tymi zespołami rozstrzygnie się  sprawa awansu na wyższy szczebel rozgrywkowy.  Przed rokiem, ligę zwyciężyli juniorzy Kłosa Łysa Góra, nie mając sobie równych. Jednak wobec tego, że wiek juniora kończyło aż dziewięciu zawodników, co uniemożliwiało występy wiodącym zawodnikom, którzy obecnie z powodzeniem swoje mecze rozgrywają w składzie pierwszej drużyny.