Jednobramkowe zwycięstwo Kłosa nad Tymonem

 

 

 

Gospodarze wykorzystali atut własnego boiska

 

 

 

 

 

Kłos Łysa Góra  –  Tymon Tymowa  2-1  (1-1)

(Notatka z meczu także w poniedziałkowym dodatku sportowym Dziennika Polskiego)

 

 

Bramki:

1-0 M. Kutek ’11

1-1 Meller ’43 -k.

2-1 Śliwa ’49

 

Widzów: 80

Sędziował: Oskar Machalski (Brzesko)

Żółte kartki: Stachelek, Matura (Kłos) – Kożuchowicz, Olchawa, Pachota (Tymon).

 

KŁOS: Rzepa – Gurgul, Matura, Marmol, Stachelek – Bodzioch (82. P. Kutek), Kuboń, Berezowski (73. Ogar), Świstak (77. Bogacz) – M. Kutek (89. Malec), Śliwa.

 

Tymon: Grzesicki – M. Pachel, Olchawa (73. Surówka), Kożuchowicz (75. K. Pachel), Motak – Meller (87. Szczepański), Wilczek, Buchowicz, Pawłowski – Izworski (53. Pachota), Michalczyk.

 

  W pojedynku sąsiadujących ze sobą w tabeli, Kłosa i Tymona, lepsi o jedną bramkę okazali się gracze z Łysej Góry, którzy udanie zrewanżowali się Tymonowi  za wysoką porażkę z jesieni.  Gospodarze rozegrali bardzo dobre zawody, Kłos stanowił w tym meczu kolektyw. W 5 min. z ostrego kąta na bramkę Tymona strzelał M. Kutek w krótki róg, ale futbolówkę wybił ofiarną interwencją Kożuchowicz.   W 11 min. po podaniu od własnego zawodnika Grzesicki nie mógł łapać piłki, zmuszony był ją wybić spod własnej bramki, zrobił to jednak tak nieudolnie, że nastrzelił nadbiegającego M. Kutka i piłka wpadła do bramki, w tym momencie miejscowi objęli prowadzenie. Chwilę później po wrzutce Kubonia z rzutu wolnego w pole karne, niewiele zabrakło by piłkę wślizgiem między słupki skierowali M. Kutek i Śliwa.  W 23 min. dwójkowa akcja Kubonia i Świstaka, zakończona mocnym strzałem tego ostatniego, ale futbolówkę przed siebie odbił Grzesicki po czym z dala od własnej bramki ekspediowali ją defensorzy Tymona.  W 37 min.  strzał Pawłowskiego zablokował  Świstak, który w tym dniu rozegrał bardzo dobry mecz, podobnie jak i Gurgul, którego bardzo dobra postawa przyczyniła się do zwycięstwa gospodarzy. W 42 min. pojedynku, arbiter prowadząćy to spotkanie dopatrzył się zagrania ręką u jednego z obrońców gospodarzy, za co wskazał  „na wapno”.  Rzut karny na bramkę zamienił Meller, doprowadzając do wyrównania.

   Bardzo udanie drugą odsłonę meczu rozpoczęli miejscowi; w 49 min.  Kuboń, dograł ze środkowej strefy boiska do Śliwy, który solową akcją zmusił do kapitulacji Grzesickiego, strzelając precyzyjnie po ziemi w tzw. długi róg.  W 61 po jednym z ataków Kłosa, Śliwa bardzo ładnie uderzył na bramkę rywala, ale równie ładną interwencją w tej sytuacji Grzesicki, uchronił swój zespół od utraty gola.  W 88 min. meczu z rzutu wolnego, mocno uderzył M. Pachel, ale piłka nieznacznie poszybowała nad poprzeczką bramki, której strzegł Rzepa.

 

 Pozostałe mecze  23 kolejki:

 

Poręba Spytkowska  –  Start Biadoliny Szlach.  1-1

Jedność Paleśnica  –  Victoria Porąbka Usz. 4-0

Iskra Łęki  –  Uszew 1-1

Pogórze Gwoździec  –  Strażak Mokrzyska / Szczepanów 4-1

Iva Iwkowa  –  Arkadia Olszyny  1-1

Korona Niedzieliska  –  Temida Złota 3-2