Iskra zapewnia sobie 3 pkt. w końcówce meczu.

but

 

 

 Kłos bez punktów po pojedynku w Łękach

 

 

 

Iskra Łęki  –  Kłos Łysa Góra  2-1  (0-0)

Bramki:

0-1 Ogar ’55 -k.

1-1 Wójcik ’73

2-1 Wójcik ’83

Widzów: 80

Sędziował: Ł. Bant (KS Brzesko)

Żółte kartki: Wójcik, P. Kusiak (Iskra)  – Nowak, Matura (Kłos)

KŁOS: Rzepa – M. Sacha, Matura, J. Sacha, Nowak – Koczwara, Widło, Marmol, K. Sacha – Stachelek (74. Stolarz), Ogar.

Iskra: Michalik – Wolsza, D. Gładysz, Stasiek, M. Kusiak – Guzik, Cisak, P. Kusiak, Budzioch – Wójcik, J. Gładysz (84. Żak).

 – Kłos może żałować zmarnowanych sytuacji  w polu karnym Iskry, a te niewykorzystane zemściły się i to gospodarze zdobyli o jedną  bramkę więcej co zapewniło zwycięstwo, kto wie czy nie na wagę utrzymania (?) W 9 min. gry, Stachelek dostrzegł Ogara na wysokości 16 m.  do niego zaadresował podanie, napastnik Kłosa oddał płaski strzał na bramkę rywala, ale futbolówka minęła słupek bramki, której strzegł Michalik. W 21 min. P. Kusiak egzekwował rzut  wolny, po jego przymiarce piłka trafiła w poprzeczkę, po błyskawicznym kontrataku Kłosa, ze środka pola Ogar podał do Stachelka, który znalazł się w sytuacji „sam na sam” z golkiperem Iskry i trafił piłką prosto w niego.  W 27 min. groźnie z rzutu wolnego na bramkę Iskry strzelał Widło, ale futbolówka poszybowała nad poprzeczką, kilkadziesiąt sekund później Widło uderzał z dystansu na bramkę Iskry, Michalik zdołał schwytać mocno uderzoną piłkę, przez pomocnika Kłosa.  W 31 min. po raz trzeci z rzędu, Widło próbował zaskoczyć Michalika potężną „bombą”  ale i tym razem bramkarz miejscowych ładną paradą zdołał odbił piłkę w bok.  W 34 min. Rzepa dwukrotnie pokazał swój kunszt bramkarski, kiedy to uchronił swój zespół od straty bramki po strzałach z bliska zawodników gospodarzy.

  – W 46 min.  z prawej strony pola karnego strzelał Cisak, ale nie sprawiło to żadnych problemów Rzepie.  W 51 min. po podaniu Widły w pole karne Iskry, stuprocentową sytuację zmarnował Koczwara.  Kiedy wybiła 55 min. gry, Ogar, który utrzymywał się przy piłce w polu karnym przeciwnika, został faulowany przez M. Kusiaka, za co arbiter odgwizdał rzut karny.  Ten stały fragment gry został zamieniony na bramkę przez samego poszkodowanego, któy pewnym strzałem w dolny róg  wyprowadził swój zespół na prowadzenie.  W 61 min. Matura zablokował ofiarnym wślizgiem strzał P. Kusiaka z okolic narożnika pola karnego, a 3 min. później M. Kusiak groźnie strzelał z rzutu wolnego lecz piłka minęła poprzeczkę bramki Kłosa.  Miejscowi doprowadzili do wyrównania w 73 min. P. Kusiak zacentrował z prawej flanki w pole karne na 3 m. skąd Wójcik celną główką doprowadził do wyrównania. Doskonałą okazję na zdobycie bramki miał Kłos, kilka chwil po utracie prowadzenia,  goście „rozklepali” obronę Iskry, Ogar  z ostrego kąta podał do Marmola, a  ten z najbliższej odległości nie potrafił skierować piłki do bramki  i zmienić rezultatu spotkania. W 83 min. M. Kusiak ograł na wysokości 16 m. obrońcę Kłosa, podał w pole karne „w uliczkę” do Wójcika, a ten z najbliższej odległości trafił już do pustej bramki co zapewniło jego drużynie zwycięstwo.

Pozostałe mecze 24 kolejki:

Spółdzielca Grabno – Sokół Maszkienice 2-8

Tymon Tymowa – Victoria Porąbka Usz. (Niedziela) 1-1

Arkadia Olszyny – Olimpia Bucze (Niedziela) 1-6

Olimpia Kąty – Iva Iwkowa (Niedziela) 3-1

Poręba Spytkowsa – Piast Czchów (Niedziela) 1-2

Victoria Bielcza – Strażak Mokrzyska (Niedziela) 1-8

T A B E L A

(90 Minut)