Arkadia Olszyny  –  Kłos Łysa Góra  4-0  (3-0)

Żółte kartki: Baca, Owca, P. Waśko (dwie)  (Arkadia) – Chrapusta, Ogar (Kłos).

Czerwona kartka: P. Waśko  (Arkadia,  80 min.  – w konsekwencji dwóch żółtych)

Sędziował: Ł. Bant (b. dobrze)

KŁOS: T. Sacha – Nosek (46. Wojnicki), Chrapusta, Roczniak, Gala – Kosiba (67. Bogacz), Knap, K. Kuboń (52. Tyrkiel), Bodzioch (76. P. Kuboń) – Stypka, Ogar (79. P. Nowak).

Arkadia: B. Kuboń – Majzner, Szostek, G. Nowak, Baca (46. Kubis) – Więcek, Owca (29. Oleksyk), P. Waśko, Radwański (76. M. Nowak) – D. Waśko, Krakowski (62. M. Kuboń).

–  Czwartej z rzędu ligowej porażki doznali zawodnicy Kłosa i nadal zostają jedyną drużyną bez punktu w lidze i zamykają ligową tabelę.  Przed pojedynkiem nietrudno było wskazać faworyta, jednak  w pierwszej połowie zawodnicy Kłosa stworzyli sobie kilka naprawdę dogodnych sytuacji podbramkowych, jednak indolencja zawodników gości  była  duża, a miejscowi skorzystali z błędów defensywy Kłosa i  wypracowali  trzybramkowy kapitał w pierwszej  odsłonie meczu, który pozwolił na spokojną grę w drugiej i pełną kontrolę aż do ostatniego gwizdka sędziego.   Mecz rozpoczął się wręcz idealnie dla gospodarzy, którzy już w trzeciej minucie objęli prowadzenie po stałym fragmencie; z rzutu rożnego na dalszy słupek zacentrował Baca, a  Majzner celną główką otworzył wynik.  W 9 min.  na strzał sprzed pola karnego zdecydował się K. Kuboń, lecz jego przymiarka  minęła poprzeczką bramki Arkadii, a chwilę później próbę Ogara schwytał golkiper gospodarzy.  Dwie minuty później bramce drużyny z Olszyn dwukrotnie zagrażał Stypka:  najpierw jego strzał złapał B. Kuboń, a kilkadziesiąt sekund później  piłka po uderzeniu napastnika Kłosa poszybowała nad poprzeczką.  W 20 min.  było już 2-0 dla zespołu z Olszyn,  piłkę za linię obronę Kłosa dostał P. Waśko, o ile po jego próbie  goście zdołali się wybronić, to przy poprawce Krakowskiego byli już bezradni.  W 29 min.  idealnym podaniem z prawego skrzydła na „szesnastkę”   obsłużył Bodzioch  Stypkę, którego  potężny strzał z woleja na róg wybił  B. Kuboń, ratując Arkadię od  utraty bramki.  Przyjezdni nie uchronili się od straty bramki w doliczonym czasie gry pierwszej połowy, a na listę strzelców wpisał się  P. Waśko, który z bliska ulokował piłkę między słupkami i było 3-0.

Po zmianie stron Arkadia dołożyła jedną bramkę, a na listę strzelców (66 min.) wpisał się wprowadzony w przerwie na plac gry Kubis, który strzałem po ziemi, tuż przy słupku ustalił rezultat spotkania.  Wcześniej, w 57 min. po faulu defensora  miejscowych na Ogarze w „szesnastce”, rzutu karnego nie wykorzystał Knap.

Następny mecz: Kłos Łysa Góra –  Grom Sufczyn  11.09. 2021 (Sobota), godz. 16-30