III Łysogórski Piknik Rekreacyjny za nami. Gościliśmy w nim Roberta Wardzałę !

   III Łysogórski Piknik Rekreacyjny za nami

 

 

 

 

W dziele ‚Multimedia’   dostępne są zdjęcia z Pikniku Rodzinnego  (20.08.2011)

 

 

W słoneczne popołudnie 20.08.2011 stadion LKS „Kłos” Łysa Góra na chwilę zamienił się w prawdziwą moto-arenę, kiedy to na III ŁYSOGÓRSKIM PIKNIKU REKREACYJNYM zawitał dwukrotny Drużynowy Mistrz Polski na żużlu Robert Wardzała a swoje nieprzeciętne umiejętności i odwagę zaprezentowali członkowie sekcji „Tarnów Moto Cross”.

Zanim jednak zaryczały silniki, towarzyski mecz piłkarski rozegrali trampkarze LKS Kłos, którzy „gościnnie” ulegli rówieśnikom z Poręby Spytkowskiej. W sportowych zmaganiach udział wzięły również łysogórskie panie – ich pokazowy mecz siatkarski spotkał się z wielką sympatią kibiców. Nie zabrakło także atrakcyjnych konkursów dla publiczności: w rzucie do celu rywalizowali najmłodsi, kobiety zmierzyły się z trudnym slalomem zręcznościowym, któremu towarzyszyła spora dawka dobrego humoru, największe emocje wzbudziła chyba jednak tradycyjna festynowa konkurencja, czyli podnoszenie ciężarka, w której zmagali się miejscowi siłacze.

Prawdziwym zainteresowaniem cieszył się były as tarnowskiej Unii, który podzielił się z publicznością swą olbrzymią wiedzą na temat „czarnego sportu”, z sympatią odpowiadał na pytania kibiców żużla oraz cierpliwie pozował do pamiątkowych zdjęć. Nie tylko najmłodsi nie byli w stanie oderwać wzroku od autentycznego motoru żużlowego, jaki przywiózł ze sobą Robert Wardzała. Pojawienie się w Łysej Górze tak znanego sportowca będzie długo i mile wspominane przez uczestników imprezy. Warto dodać, że podziw wzbudzał nie tylko sam mistrz, ale również… jego urocze asystentki.

O palpitacje serca przyprawili natomiast obserwatorów motocrossowcy z Tarnowa, którzy wręcz fruwali na swych motocyklach ponad łysogórskim stadionem, dając pokaz nie tylko mocy swoich maszyn, ale również brawury i świetnego przygotowania. Po raz drugi gościli na tego rodzaju imprezie i z pewnością nie zawiedli, zresztą już rozstawiona przez nich rampa do skoków budziła niedowierzanie bardziej wrażliwych kibiców. Kiedy opadły sportowe emocje uczestnicy pikniku rozpoczęli zabawę w ramach dyskoteki plenerowej prowadzonej przez formację XTX.  Impreza zorganizowana przez LKS „Kłos” w ramach projektu Łysa Góra 2011 dotowanego przez Zarząd Powiatu Brzeskiego, z pewnością zostanie zapamiętana jako udana, a osoby, które oderwały się od swych codziennych obowiązków atrakcyjnie i miło spędziły czas. W zgodnej opinii uczestników trzeba zrobić wszystko by za rok spotkać się na IV już edycji pikniku.

 

   www.robertwardzala.pl

Autor:  Piotr Matura