Hat-trick Gawła i pewne zwycięstwo Kłosa

   

Spółdzielca Grabno 0:4 (0:1) Kłos Łysa Góra
   

KŁOS: Hebda – Matura, Widło, Marmol, Mirek – K.Kuboń, Bogacz (74. P. Nowak), Kural, K. Sacha (80. Gurgul) – Gaweł, Ogar (63.  Urbaszewski).

 

Spółdzielca: Handzlik  – Skoczylas, Hajdo, A. Gorzkowski, Stypka (67. Krystian Morys) – Gołąb, Kazimierz Morys, Mucha (81. M. Nowak), Mikoda (83. Krupa) – Sz. Kuboń (76. M. Gorzkowski), R. Kuboń.


Bramki:
0:1 – Gaweł ’44
0:2 – K.Kuboń ’47
0:3 – Gaweł ’61
0:4 – Gaweł ’64

 

Sędziował: R. Gonet (KS Tarnów)

Żółte kartki: Stypka, Skoczylas, Hajdo (Spółdzielca)  P. Nowak (Kłos)
Widzów: 120

– Postawę Kłosa od początku spotkania można ocenić na dominującą – to szczególnie po stronie gości brakowało wykończeń składnych sytuacji bramkowych. Gol ‚do szatni’ dał nieco więcej pewności siebie. Wynik otworzył Gaweł, który wykorzystał znakomite podanie Ogara po jego indywidualnej, skrzydłowej akcji i nie dał szans do obrony golkiperowi Spółdzielcy.
– Druga połowa obfitowała i w sytuacje i w bramki. Sprytnym strzałem z rogu 16stki pochwalił się Kamil Kuboń, wykorzystując zasłoniętego bramkarza, posłał piłkę w jego krótki róg.  Na kolejne gole nie przyszło nam długo czekać, zresztą przy tylu ofensywnych akcjach Kłosa nie jest to nic dziwnego. Gaweł w ciągu kilku minut podwyższył wynik dwukrotnie. W 61 min. kolejna skrzydłowa akcja Ogara, który przeciwników mijał dosłownie niczym treningowe tyczki, zgranie do Bogacza, który dwukrotnie starał się pokonać dobrze interweniującego bramkarza gospodarzy. Sytuację wyjaśnił Gaweł, silnym uderzeniem na odsłoniętą bramkę. 4 gol już bez pomocy Ogara, który chwilę wcześniej w sytuacji sam na sam został brutalnie sfaulowany (warto dodać, że sędzia potraktował obrońcę gości z humorem i pytaniem jaki kartonik chciałby ujrzeć…) Hat-trick naszego napastnika zamknął wynik dzisiejszego spotkania i przyczynił się do zdobycia cennych 3 punktów.

Patrykowi natomiast życzymy powrotu do zdrowia i kolejnych bramek. Warto dodać, że obaj z Mateuszem Gawłem mają na koncie po 10 trafień.

// Notka z dzisiejszego spotkania także w poniedziałkowym Dzienniku Polskim.
Zdjęcia z ostatnich meczów dodane zostaną w trakcie weekendu. //


KLASYFIKACJA STRZELECKA || AKTUALNA TABELASobotnie mecze:
Strażak Mokrzyska 5:0 Arkadia Olszyny
Temida Złota 2:3 Iskra Łęki
Pogórze Gwoździec 1:1 Orzeł Stróże