Hat – trick Jakuba Stypki i dublet Rafała Stachelka. Zwyciężamy z rezerwami Jadowniczanki 5-0

Zadanie wykonane na „piątkę”

Kłos Łysa Góra  –  Jadowniczanka II Jadowniki  5-0  (1-0)

1-0 Stypka ’34

2-0 Stypka ’53

3-0 Stypka ’71

4-0 Stachelek ’74

5-0 Stachelek ’90

Żółte kartki: Śliwa (Kłos) – Jewuła, Świerad, Pięta, Kurek (Jadowniczanka II)

Sędziował:  K. Nawrocki (KS Bochnia)

KŁOS: Michalik – Widło, Chrapusta, Nosek, Marmol – Gala (46. Stachelek), Kural (67. M. Kutek), Świstak (80. Malec), Knap, Stypka (73. Tyrkiel) – Śliwa (67. K. Kuboń).

Jadowniczanka II: Żak – I. Bujak, Świerad, Kozub (81. Szuba), Sułek (46. Łazowski) – Kurek, Pięta, Nowacki, Jewuła (46. Mularz) – Sosin (81. Ciuruś), Łoboda (74. Świerczek).

– Zawodnicy Kłosa przerwali passę czterech meczów bez wygranej, po tym jak w sobotę pokonali rezerwy Jadowniczanki w stosunku 5-0 i wzięli udany rewanż za porażkę 2-0 w Jadownikach (runda jesienna).  Drużyna Kłosa awansowała o 2 lokaty wyżej w ligowym zestawieniu (10 miejsce) wyprzedzając właśnie rezerwy Jadowniczanki i Kłos skorzystał także z porażki Pogórza Gwoździec z Victorią Porąbką Uszewską 0-3. Jednak przewaga wynosi tylko 1 pkt. i z kolejki na kolejkę dochodzić będzie do przetasowań w tabeli.

Gospodarze posiadali inicjatywę w tym pojedynku co potwierdza ostateczny wynik,  defensywa gospodarzy zagrała na  „zero z tyłu” co ostatni raz miało miejsce w październiku 2020 roku,  w meczu 13 kolejki, Kłos pokonał skromnie Tymona Tymowa 1-0.  W sobotnim pojedynku popis strzelecki dał  20 -letni Jakub Stypka, który zaliczył hat -tricka,  a dublet (i asystę) dołożył do tego Rafał Stachelek, który na placu gry pojawił się w 46 minucie.

Już w 3 min. gry solowa akcja Stypki zakończona potężnym strzałem lewą nogą z ok. 14 m, golkiper przyjezdnych odbił piłkę przed siebie, a dobitka Gali poszybowała nad poprzeczką. Pięć minut później prawą stroną zaatakował Stypka, jego strzał  trafił w słupek i rezultat nie zmienił się.  W 14 min.  ładny, techniczny strzał z rzutu wolnego Kurala minął nieznacznie słupek bramki strzeżonej przez Żaka, a dwie minuty później z rzutu rożnego dośrodkował Knap na długi słupek, „główka” Chrapusty także nieznacznie minęła słupek bramki gości. Kolejną dobrą okazję gospodarze stworzyli sobie w 22 min.  kiedy Knap wygrał pojedynek główkowy w środku boiska, piłkę przejął Śliwa przy linii bocznej pola karnego ominął obrońcę gości i uderzył z kąta na bramkę, futbolówkę odbił Żak, a dobitka Świstaka minęła poprzeczkę, dwie minuty później grę z autu wznawiał Marmol, piłka do Stypki, który bardzo mocnym uderzeniem usiłował zaskoczyć Żaka, ale golkiper Jadowniczanki sparował piłkę na rzut rożny. W 34 min. Stypka po solowej akcji, mijając obrońców przyjezdnych otworzył wynik spotkania posyłając piłkę nad bramkarzem i w ten sposób otwarł się wynik spotkania.

Po zmianie stron gospodarze podkręcili nieco tempo, w 53 min. wprowadzony na plac gry Stachelek przechwycił piłkę w środkowym sektorze boiska i dokładnym podaniem „uruchomił” Stypkę, a ten zgubił za sobą obrońcę, a następnie bramkarza i posłał piłkę do pustej już bramki podnosząc na 2-0.  Kolejny gol dla gospodarzy padł w 71 min. kiedy to Stypka przejął piłkę i uporał się z obrońcami  przeciwnika i bez większych kłopotów wpakował futbolówkę między słupki, kompletując tym samym hat – tricka.  Trzy minuty później Stachelek z okolic lewego narożnika pola karnego, oddał płaski strzał na bramkę Żaka, co zupełnie zaskoczyło golkipera przyjezdnych, piłka wpadła do bramki i było już  4-0.  W 90 min. Chrapusta skierował piłkę do Stachelka, co otworzyło mu drogę do bramki, wygrał pojedynek biegowy z obrońcami, stanął „oko w oko” z Żakiem i ze stoickim spokojem, posłał piłkę obok wychodzącego bramkarza, ustalając tym samym rezultat spotkania na 5-0.

W środę mecz z liderującą Koroną Niedzieliska, godz. 18-00

Pozostałe mecze 23 kolejki   Keeza klasy „A”  (Brzesko)

Pogórze Gwoździec – Victoria Porąbka Usz.  0-3

Spółdzielca Grabno – Tymon Tymowa 0-2

Pagen Gnojnik – Grom Sufczyn 2-0

Korona Niedzieliska – Iva Iwkowa  4-1

Iskra Łęki / Sokół II – Victoria Bielcza  3-2

Jedność Paleśnica – Uszew 4-3

Pauza: Start Biadoliny Szlacheckie