Frajerska porażka zawodników Kłosa

Wślizg

 

 

  Wyjazdowa przegrana z Piastem Czchów

 

Piast Czchów – Kłos Łysa Góra  4-3 (2-0)

Bramki:

 1-0 Nakielny ’19

2-0 Musiał ’45

2-1 Czyż ’51

2-2 Jakubas ’61  -k.

2-3 Gaweł ’65

3-3 Heród ’74

4-3 Heród ’87

Widzów: 60

Sędziował: M. Pysno (Brzesko)

Żółte kartki: Wieczorek (Piast) – Jakubas (Kłos).

KŁOS: W. Batko – Matura, Jakubas, Mirek, Śliwa – J. Kuboń (80. K. Sacha), M. Sacha (72. Kural), Czyż, Smaga (30. Baca) – Marmol, Gaweł.

Piast: Gumula – Wnęk, Mikosz, Janicki, Musiał – Nakielny, Górka, Ciślak (59. Kaczor), Pawłowski – Heród, Wieczorek (67. Ł. Sacha).

 – Nie mało emocji dostarczyli gracze Piasta i Kłosa w pojedynku 11 kolejki o mistrzostwo  brzeskiej klasy ‚A’. Padło w nim aż siedem bramek, nie brakowało także huśtawki nastrojów.  Pierwszą odsłonę meczu całkowicie przespali zawodnicy z Łysej Góry, tylko raz poważnie zagrozili bramce, której strzegł Gumula. Na przerwę gospodarze schodzili przy dwubramkowej przewadze.  Po ostrej reprymendzie, której udzielił piłkarzom Kłosa, trener Marek Małysa, na kolejne trzy kwadranse piłkarze z Łysej Góry wyszli bardziej zmobilizowani, czego efektem było strzelenie trzech bramek w ciągu 14 min. i w 65 min. Kłos prowadził 2-3…  by ostatecznie przegrać mecz w stosunku 4-3!

 Już w 2 min. Janicki zagrał w pole karne do Nakielnego, który uderzył na bramkę, piłka odbiła się od słupka i opuściła plac gry. W 5 min. Marmol znalazł się w sytuacji sam na sam z golkiperem Piasta, ale trafił piłką prosto w niego. W 11 min. Pawłowski dośrodkował z lewej strony pola karnego na 10 m. skąd pozostawiony bez opieki Heród uderzył na bramkę głową, na szczęście dla zawodników Kłosa piłka poszybowała nad poprzeczką bramki, 5 minut później kolejny raz niepilnowany Heród uderzał na bramkę sprzed pola karnego, ale i tym razem niecelnie.  W 19 min. gospodarze objęli prowadzenie; po stracie piłki przez Kłosa na połowie rywala, miejscowi przeprowadzili szybki i składny kontratak, który skutecznie wykończył Nakielny, strzelając celnie do bramki z ok. 6 m. po ziemi.  W 33 min. „soczysty” strzał Górki z dystansu odbił przed siebie W. Batko.  W 43 min. rzut rożny egzekwował Janicki, po jego centrze w pole karne, groźnie uderzał głową Nakielny, ale piłka w bezpiecznej odległości minęła słupek bramki Kłosa.  W 45 min. kolejna składna akcja ofensywna miejscowych, uwieńczona zdobyciem bramki, której autorem był Musiał, przedzierający się w polu karnym rywala i z 10 m. podwyższył na 2-0.

   – Po zmianie stron, z większym animuszem zaatakowali gracze z Łysej Góry; w  51 min. prawym skrzydłem  Gaweł z M. Sachą przeprowadzili dwójkową akcje, rozklepując przy tym defensywę Piasta, M. Sacha wbiegł z piłką w pole karne, został ostro potraktowany przez obrońcę gospodarzy,  do odbitej piłki dopadł Czyż i  z odległości 14 m. posłał piłkę do siatki, było 2-1.  W 57 min. Gaweł znalazł się w sytuacji sam na sam z Gumulą, usiłował posłać piłkę w długi róg bramki, ale na wysokości zadania stanął golkiper Piasta  zażegnując niebezpieczeństwo.  W 61 min. Wieczorek faulował w polu karnym, szarżującego z piłką Gawła, za co arbiter odgwizdał rzut karny, który na bramkę zamienił Jakubas, mocnym uderzeniem w dolny róg bramki i w tym momencie Kłos doprowadził do wyrównania. W 64 min. z 18 m. z okolic narożnika pola karnego uderzał Baca, ale obok słupka.  W 65 min. lewą flanką rozpędził się Marmol, dograł piłkę wzdłuż linii  szesnastki, skąd mocno po ziemi uderzył Gaweł, po strzale napastnika Kłosa piłka znalazła drogę do bramki i po raz pierwszy w tym pojedynku Kłos mógł cieszyć się z prowadzenia.   W 71 min. W. Batko dwukrotnie udanie interweniował po strzałach zawodników z Czchowa, najpierw po rzucie wolnym egzekwowanym z ok. 19 m. a później przy dobitce Janickiego.  Katem drużyny Kłosa okazał się Heród, napastnik Piasta dwukrotnie wpisał się na listę strzelców w końcówce spotkania, w 74 i 87 min. przy obydwóch bramkach pozostawiony został bez opieki co bezkarnie wykorzystał, zapewniając swojej drużynie cenne zwycięstwo.

Pozostałe mecze 11 kolejki:

Spółdzielca Grabno – Olimpia Bucze 0-3

Sokół Maszkienice – Olimpia Kąty 5-3

Pogórze Gwoździec – Victoria Porąbka Uszewska 2-8

Victoria Bielcza – Uszew 3-3

Korona Niedzieliska – Strażak Mokrzyska 2-2

Poręba Spytkowska – Dunajec Mikołajowice 1-2

Start Biadoliny Szlacheckie – Iva Iwkowa 1-0

Pauza: Orzeł Stróże

T A B E L A

(za 90minut.pl)