Drugie miejsce piłkarzy Kłosa w Gminnej Spartakiadzie

Kłos

 

 

 

Porażka ze Startem w finale i II miejsce piłkarzy Kłosa

 

 

 

 W minioną sobotę (9 lipca br), na stadionie Orła w Dębnie, zawodnicy Kłosa wzięli udział w Gminnej Spartakiadzie Ludowych Klubów Sportowych. Przed rozpoczęciem zmagań piłkarskich, odbyło się losowanie grup. Ekipie  z Łysej Góry, los zesłał: Sokoła Maszkienice i Grom Sufczyn.  W drugiej grupie znaleźli się: Start Biadoliny Szlacheckie i Jastrząb Łoniowa.

 

Gmina Dębno (Nowy herb)

Podopieczni trenera Andrzeja Hajnysza, zawodnicy z Łysej Góry po dwóch zwycięstwach: 6-5 z Sokołem i 6-1 z Gromem, z kompletem punktów awansowali z pierwszego miejsca do półfinału, gdzie czekał reprezentant klasy okręgowej Orzeł Dębno. W regulaminowym czasie padł remis 2-2 i zwycięzcę wyłoniła seria rzutów karnych, a w tej nieznacznie lepsi okazali się piłkarze Kłosa 4-3 i to oni awansowali do finału.  Ostatnią przeszkodą tego dnia dla graczy z Łysej Góry w finale był zespół Startu Biadoliny Szlacheckie, który to uporał się z Kłosem 4-2 i po ostatnim gwizdku sędziego cieszył się z zajęcia pierwszego miejsca.

 W końcowej klasyfikacji, zwyciężyła także drużyna Startu Biadoliny Szlacheckie, która zgromadziła największą liczbę punktów spośród wszystkich konkurencji.

 

Wyniki rywalizacji w piłce nożnej:

Grupa I:

Kłos – Sokół 6-5

Grom – Sokół 2-3

Grom – Kłos 1-6

Półfinały:

Orzeł – Kłos 2-2, k. 3-4

Start – Sokół 7-3

Finał:

Start – Kłos 4-2

 

Mecz o 5 miejsce:

Grom – Jastrząb 0-1

Mecz o 3 miejsce:

Sokół – Orzeł 2-6

 

Klasyfikacja końcowa w piłce nożnej:

  1. Start Biadoliny Szlacheckie
  2. Kłos Łysa Góra
  3. Orzeł Dębno
  4. Sokół Maszkienice
  5. Jastrząb Łoniowa
  6. Grom Sufczyn