Kłos Łysa Góra  –  Pagen Gnojnik  2 – 3  (1-0)

Żółte kartki: Stachelek, Chrapusta dwie (Kłos) – Wąs, Musiał (Pagen).

Czerwona kartka: Chrapusta  (84 min., Kłos,  w konsekwencji dwóch żółtych).

KŁOS: T. Sacha – Roczniak, Chrapusta, Marmol – Gala (51. Dębosz), Knap (88. Stachelek), K. Kuboń (65. Tyrkiel), Świstak, Kuziel (74. Kosiba)- Bodzioch (65. Nosek), Śliwa.

Pagen: Pawełek – Konstanty, Mrozowski, Wąs (69. Kośmider), Musiał (46. Górak) – Gazda (72. Wrona), Górka, Cichostępski, (90. Kopeć) Cichoński – Izworski (77. Piekarz), Misina.

–  Dobra gra gospodarzy w pierwszej połowie gospodarzy, oraz bardzo dobra dyspozycja Tomasza Sachy w bramce, nie wystarczyły by pokonać  zespół z Gnojnika, który w  drugiej części spotkania udokumentował swoją przewagę i  strzelił trzy bramki, a decydującą w doliczonym czasie gry, co pozwoliło  Pagenowi wyjechać z kompletem punktów.   Wynik spotkania otworzyli  bardzo szybko gospodarze, bo już w  1 min.    po strzale Śliwy golkiper przyjezdnych odbił piłkę,  a ze skuteczną dobitką pospieszył  Kuziel, który strzelił pod poprzeczkę, dając Kłosowi prowadzenie.  Kila chwil później, doskonałą sytuację do wyrównania mieli goście, a konkretnie Izworski, który mając przed sobą T. Sachę i bramkę, usiłował lobem posłać piłkę  między słupki, lecz  nie trafił w bramkę.  W 13  min.  zespół Pagenu  wyszedł z opresji, kiedy to po strzale K. Kubonia, piłkę zmierzającą do bramki, głową wybił  Konstanty.  Trzy minuty później z rzutu wolnego uderzał Izworski z odległości   18 m.  ale T. Sacha był na posterunku i odbił  futbolówkę na korner.  W 28 min. gry z rzutu rożnego wrzucił piłkę na dalszy słupek Knap, a strzał głową Bodziocha, okazał się nieznacznie niecelny  i rezultat nie uległ zmianie.  W 33 min. Marmol sfaulował w obrębie „szesnastki” Cichstępskiego, za co arbiter odgwizdał na rzut karny.  Wykonawcą „jedenastki”  Izworski, ale jego uderzenie poszybowało nad poprzeczką.   W 39 min.  Bodzioch  obsłużył  idealnym podaniem  Śliwę, który wygrał pojedynek biegowy i uwolnił się spod opieki dwóch defensorów Gnojnika, a jego płaski strzał w kierunku dalszego słupka, okazał się niecelny.

Po zmianie stron przyjezdni osiągnęli przewagę, która przełożyła się na zdobycie trzech goli, dających ostatecznie zwycięstwo, które zapewnili sobie w doliczonym czasie.   W 53 min. gry  przymiarkę Izworskiego sprzed pola karnego schwytał T. Sacha, który tego dnia miał sporo pracy. Dwie minuty później  ładnie nad murem z rzutu wolnego uderzył  Cichostępski z  18 m.   ale piękną paradą popisał się T. Sacha  i zbił piłkę na rzut rożny. W 61 min. ze środkowej strefy boiska Górka posłał piłkę na prawą flankę do Gazdy, który skierował ją na 5 m. a tam nadbiegający Misina  doprowadził do wyrównania, pakując piłkę z bliska do bramki.  Zawodnicy z Gnojnika poszli za ciosem i  w 66 min. objęli prowadzenie w tym meczu, po skutecznym kontrataku z własnej połowy,   piłkę w pole karne  dostał  Cichostępski  i  po jego uderzeniu piłka znalazła drogę do bramki, było 1-2.   W 79 min.  Świstak  wymierzonym  zagraniem z rzutu wolnego, z głębi pola  asystował Śliwe przy bramce na 2-2, którą napastnik  Kłosa  zdobył głową, w ładnym stylu. Ostatnie minuty pojedynku, gospodarze kończyli w liczebnym osłabieniu, po tym jak drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę ujrzał Chrapusta (84 min.)  Kiedy wszystko wskazywało na to, że  mecz ten zakończy się  podziałem punktów,  konsekwentni gracze z Gnojnika  zdołali przechylić szale zwycięstwa w  92 min. a uczynił to doświadczony Górka,  który dopadł do odbitej piłki  i  strzałem po ziemi z 16 m.  ulokował ją przy słupku bramki Kłosa,  zapewniając tym samym swojej drużynie  zwycięstwo.

Następny mecz: Pogórze Gwoździec – Kłos Łysa Góra  28. 09. 2021 (Wtorek) godz. 16-00