Dobra gra defensywna kluczem do zwycięstwa

Galeria

 Kłos zwycięża w meczu z Tymonem Tymowa

 

Kłos Łysa Góra  –  Tymon Tymowa  2-0  (1-0)

Bramki:

1-0 Matura ’39

2-0 Ogar ’73

Widzów: 50

Sędziował: M. Stolarz (Brzesko)

KŁOS: Rzepa – M. Sacha, Matura, Marmol, Nowak – Koczwara (75. Płaneta), Widło, Czyż (89. Stachelek), Bodzioch (80. K. Sacha) – Śliwa (82. Stolarz), Ogar.

Tymon: Grzesicki – Dumana, P. Pachota, Olchawa, Meller – Bolechała, Piech, Motak, Pajor – Nykiel, Musiał.

 – Niespodziewane zwycięstwo nad czołowym zespołem ligi, odniósł Kłos, który na własnym terenie pokonał Tymona 2-0. Gospodarze rozegrali bardzo dobre zawody, bardzo dobrze także funkcjonowała linia defensywna Kłosa, z której sforsowaniem mieli ogromne problemy gracze z Tymowej.  W 2 min. po podaniu Ogara, Czyż strzelił w środek bramki, nieco później strzał Marmola z 18 m. został zablokowany. W 16 min. z ostrego kąta na bramkę strzelał Śliwa, ale trafił w bramkarza gości.   Pierwszą akcję ofensywną, zakończoną strzałem, goście skonstruowali dopiero w 17 min. ale piłka poszybowała nad poprzeczką po strzale Motaka.  W 20 min. po podaniu Nowaka, Śliwa uderzał niecelnie na bramkę Tymona, a w 32 min. Widło strzelał z rzutu  wolnego, ale zbyt lekko by mogło to sprawić kłopoty golkiperowi beniaminka. W 38 min. po błędzie Bodziocha, przyjezdni przejęli piłkę, z ostrego kąta strzelał na bramkę Piech, ale prosto w Rzepę.  W 39 min. gry Kłos objął prowadzenie po stałym fragmencie gry; rzut rożny wykonywał Ogar, jego dośrodkowanie spożytkował Matura i celnym strzałem z 6 m. posłał piłkę między słupki, otwierając wynik spotkania. W 43 min. prawą stroną zaatakował Śliwa, dograł w pole karne wzdłuż linii bramkowej do Koczwary, lecz pomocnika Kłosa ubiegł bramkarz gości.  Jeszcze przed przerwą zaatakowali zawodnicy Tymona; po wrzutce w pole karne Pachoty, główkował na bramkę Pajor, ale Rzepa przeniósł piłkę nad poprzeczkę.

  W 52 min. pojedynku niezbyt mocne uderzenie Ogara obronił bramkarz, zaś 4 min. później mocno z wolnego uderzał ten sam zawodnik, piłka po rykoszecie wyszła poza boisko. W 72 min. z rzutu wolnego strzelał Nykiel, ale bez kłopotów piłkę schwytał Rzepa. W 73 min. podanie Matury z własnej połowy do Ogara, które otworzyło drogę do bramki, napastnik Kłosa znalazł się w sytuacji „sam na sam” z bramkarzem Tymona i pewnie wykorzystał tą sytuację zdobywając bramkę i było 2-0 na korzyść miejscowych.  W 80 min. Ogar podał z boku pola karnego do Czyża, który z tzw. ‚pierwszej piłki’  strzelił na bramkę, asystent arbitra uniósł jednak chorągiewkę w górę, dopatrując się spalonego i Tymon wznawiał grę rzutem wolnym spod własnej bramki.

Pozostałe mecze 21 kolejki:

Piast Czchów – Sokół Maszkienice  3-5

Spółdzielca Grabno – Olimpia Bucze  2-3

Poręba Spytkowska – Victoria Bielcza 4-1

Victoria Porąbka Usz. – Olimpia Kąty 1-5

Iva Iwkowa – Arkadia Olszyny 7-1

Strażak Mokrzyska – Iskra Łęki  9-2

T A B E L A

(90 Minut)