Derby Gminy Dębno pół godziny później! Zapowiedź meczu

Gmina Dębno

 

 

W Zaduszki, derby Gminy Dębno: Sokół Maszkienice – Kłos Łysa Góra

 

 

Sokół Maszkienice – Kłos Łysa Góra

2.11.2014 (Niedziela) godz. 13-30

Wyjazd zawodników o godz. 12-30

 

 

 

– Dzień po Święcie zmarłych, w Zaduszki na boisku w Maszkienicach, miejscowy Sokół zmierzy się z Kłosem Łysa Góra. Spotkania pomiędzy tymi zespołami stanowią Derby Gminy Dębno. Mecz rozpocznie się o pół godziny później niż zaplanowane było to pierwotnie. Podyktowane jest to przez problem z obsadą sędziowską w tym dniu. Z racji że trójka sędziowska z Kolegium Sędziowskiego w Bochni tego samego dnia poprowadzi zawody Victorii Porąbka Uszewska z Piastem Czchów (godz. 11-00), później ci sami arbitrzy będą rozjemcami w potyczce Maszkienic z Łysą Górą.

Aspirujący w tym sezonie do awansu do klasy okręgowej Sokół, wszystkie gry ligowe rundy jesiennej rozgrywa na własnym terenie. Wiosną, zawodnicy z Maszkienic grywać będą tylko i wyłącznie na wyjazdach, a w tym czasie boisko Sokoła ma przejść remont.

Najbliższy przeciwnik Kłosa jest samodzielnym liderem brzeskiej klasy „A” a przy tym najskuteczniejszym zespołem w lidze z imponującym bilansem bramkowym: 43-11. W rozegranych jedenastu pojedynkach ligowych, Sokół odniósł dziewięć zwycięstw, raz zremisował i zaznał zaledwie jednej porażki, co daje 28 zgromadzonych punktów. Sokół wyprzedza o 3 „oczka” Olimpię Bucze, z którą zmierzą się tydzień później i o 5 punktów beniaminka tegorocznych rozgrywek – Tymona Tymowa. W minionej kolejce Sokół pokonał zdecydowanie outsidera rozgrywek Spółdzielcę Grabno w stosunku 5-1. Najskuteczniejszymi strzelcami drużyny są: Patryk Tomczyk (13 bramek), Kamil Szabat i Robert Płachno (po 7 trafień).

Zespół Kłosa Łysa Góra, pod wodzą grającego trenera Mariusza Sachy w miniony weekend odniósł skromne zwycięstwo, w nienajlepszym stylu nad Iskrą Łęki 2-1 na własnym obiekcie, która jest jednym z kandydatów do spadku z klasy „A”. Nieskuteczność zawodników z Łysej Góry była w tym pojedynku wręcz rażąca. W 10 rozegranych meczach, Kłos zgromadził 14 punktów, co daje 9 miejsce w ligowej tabeli, bilans bramkowy: 19-19. Na najbliższe spotkanie do składu powrócą już Marcin Marmol i Damian Czyż, którym obowiązki zawodowe uniemożliwiły występ choćby w ostatniej potyczce ligowej.

Jako ciekawostkę, warto dodać, że niedzielna potyczka ligowa nie będzie tylko Derbami Gminy Dębno… Kłos Łysa Góra i Sokół Maszkienice są najstarszymi klubami w klasie „A” i Gminie Dębno, bowiem zawiązały się i zgłosiły swoją działalność w roku 1948. Dla przykładu: Orzeł Dębno zgłoszony został o wiele później bo w roku 1970, a Victoria Porąbka Uszewska w 1972.

 

 Historia LKS  KŁOS Łysa Góra  dostępna  tutaj.

 

 

Początek meczu już w niedzielę o godz. 13-30

Zapraszamy!

Pozostałe mecze 12 kolejki:

(Wszystkie w niedzielę, 2 listopada)

Victoria Porąbka Usz. – Piast Czchów (godz. 11-00)

Poręba Spytkowska – Strażak Mokrzyska (godz. 13-00)

Olimpia Kąty – Spółdzielca Grabno (godz. 13-00)

Victoria Bielcza – Iva Iwkowa (godz. 13-00)

Iskra Łęki – Olimpia Bucze (godz. 13-00)

Tymon Tymowa – Arkadia Olszyny (godz. 13-00)