Victoria Porąbka Usz. – Kłos Łysa Góra  2-1  (1-0)

(Relacja z meczu także w poniedziałkowym dodatku sportowym Dziennika Polskiego)

2-0 P. Łazarz ’75

2-1 Marmol ’81

Sędziował: Marek Szczecina (KS Tarnów)

Widzów: 30

Czerwona kartka: Bodzioch (Kłos)  -83 min.  kopnięcie rywala bez piłki, podczas przerwy w grze.

KŁOS: Rzepa – M. Sacha, Widło, Matura, Michałek – Koczwara (61. Bodzioch), Płaneta, Czyż (78. Mirek), Marmol – Kuboń (57. Świączkowski), Śliwa.

Victoria: Rataj – Toboła, P. Pałucki, A. Łazarz, Zych (76. Pabian) – Leś (87. Kraj), D. Łazarz, P. Łazarz, Nowak (46. Kubala) – Fejkiel, J. Pałucki.

– Drugą ligową porażkę ponieśli zawodnicy Kłosa, po raz drugi z rzędu zdarzyło się to w pojedynku derbów Gminy Dębno, bowiem w ubiegłym tygodniu, zespół z Łysej Góry przegrał 2-3 na własnym terenie ze Startem Biadoliny Szlacheckie. Pierwsza połowa miała wyrównany charakter, nieco więcej sytuacji podbramkowych stworzył sobie Kłos, lecz nie potrafił tego wykorzystać. W 4 min. kąśliwie na bramkę Rataja uderzył z dystansu Płaneta, bramkarz gospodarzy zdołał schwytać piłkę. W 7 min. Czyż zagrał ze środka prostopadle do Marmola, który znalazł się w sytuacji jeden na jeden z Ratajem, ale nie potrafił pokonać bramkarza Victorii. Co nie udało się przyjezdnym, to udało się miejscowym w 10 min. gry;  P. Łazarz uderzył na bramkę z prawej strony pola karnego, Rzepa „wypluł” piłkę przed siebie, a ze skuteczną dobitką pospieszył Fejkiel i z bliska dopełnił formalności, dając swojemu zespołowi prowadzenie.  W 12 min. Toboła ofiarnym wślizgiem przerwał atak gości, blokując uderzenie Kubonia z prawej strony pola karnego. Chwilę później przed szansą wyrównania stanął dwukrotnie Śliwa; najpierw strzelił niecelnie sprzed pola karnego, a później trafił jedynie w boczną siatkę (odpowiednio 13 i 16 min.).  Dogodną sytuację do wyrównania miał w 36 min. Marmol, lecz kiedy dostał piłkę w polu karnym Victorii, przeniósł piłkę nad poprzeczką z odległości 7 m.  Dwie minuty później P. Łazarz przegrał pojedynek „sam na sam” z Rzepą.  W 43 min. Kuboń minął zwodem bocznego obrońcę Victorii, ale jego strzał w „krótki róg” był niecelny.

– Po zmianie stron przewagę osiągnęła Victoria; w 47 min. Leś otrzymał prostopadłe podanie w pole karne i mając przed sobą tylko golkipera Kłosa nie zdołał skierować piłki do bramki. W 61 min. P. Łazarz wykonywał rzut wolny na wysokości 17 m. podyktowany za faul. Jego uderzenie było jednak bardzo niecelne. W 68 min. wychodzący z bramki Rataj, ubiegł w polu karnym Śliwę, który zmierzał do zagranej piłki przez Michałka. Po kontrataku gospodarzy, Fejkiel zmarnował stuprocentową okazję do zdobycia bramki, po tym jak w pole karne piłkę posłał mu P. Łazarz, napastnik Victorii trafił piłką wprost w ręce Rzepy. W 71 min. po dośrodkowaniu D. Łazarza w pole karne z rzutu wolnego, Zych minął się z piłką w klarownej sytuacji.  W 74 min. atak Kłosa lewą flanką, zakończony strzałem Marmola w „długi róg”, Rataj był na posterunku i nie dał się zaskoczyć.  Minutę później gospodarze cieszyli się z drugiej bramki; nieudane wybicie piłki, przez bramkarza Kłosa z własnego pola karnego, miejscowi przejęli piłkę, P. Łazarz sytuacji nie zmarnował i lekkim strzałem z 7 m. posłał futbolówkę do bramki.  W 81 min. Kłos zdobył kontaktową bramkę; spod linii końcowej, miękką wrzutkę grającego trenera Mariusza Sachy, w pole karne spożytkował Marmol, który główką posłał piłkę do bramki.  W końcowych fragmentach meczu, goście mieli okazję do wyrównania, lecz po centrze w pole karne gospodarzy M. Sacha nieznacznie pomylił się główkując na bramkę Rataja.